Otvorené sprchy - kúsok raja

Sprchy v úrovni podlahy sa presadzujú vďaka elegantnému vzhľadu a veľkorysému priestoru, ktorý vytvárajú. Vo fáze plánovania je však potrebné vziať do úvahy určité fakty, aby zostali praktické a pohodlné.

Ako už názov napovedá, pri vstupe do sprchy v úrovni podlahy nie je potrebné prekročiť prah alebo otvárať dvere. To znamená, že si môžete ráno ešte ospalo namieriť do sprchy bez toho, aby ste o čokoľvek zakopli, a potom si vychutnať jemné prúdy vody, ktoré vás zobudia. V ideálnom prípade by vchod do sprchového priestoru mal mať šírku najmenej 60 cm a samotná plocha sprchy by mala mať rozmery aspoň 90 cm x 90 cm: čím väčší, tým lepší.

Záhradná sprcha v úrovni podlahy

Nezabudnite na priečku

Je až neuveriteľné, ako ďaleko môže voda vystreknúť zo sprchovacieho kúta - preto je také dôležité nezabudnúť na priečku. Bez nej sa vaša príjemná sprcha ukončí trochu zdĺhavým procesom sušenia podlahy vašej kúpeľne. Ak teda inštalujete bezbariérový sprchovací kút bez dverí, odporúčame vám dimenzovať bezbariérovú sprchovaciu priečku tak veľkoryso, ako to miestnosť umožňuje. Čím širšia bude táto priečka, tým väčšia je plocha, ktorá bude chránená pred postriekaním vodou.

Stavte na bezpečnosť

Vlastnosti podlahy a umiestnenie odtoku sú kľúčovými faktormi pri plánovaní sprchy v úrovni podlahy. Ak ste sa niekedy v sprche pošmykli, viete, aké dôležité je mať povrch podlahy, ktorý poskytuje chodidlám bezpečnú oporu, aj keď namydlené a mokré. Nikto nemá rád státie na odtoku sprchy, preto odporúčame umiestniť ho čo najbližšie k stene alebo priamo do steny.

Najmä v rodinných kúpeľniach sa môžu hromadiť šampóny a iné sprchové produkty, ktoré končia niekde na podlahe v sprche. Praktickým prvkom riešenia tohto problému je nástenný výklenok na uloženie rôznych fliaš a túb. Potom vám nič nestojí v ceste a aj upratuje sa jednoduchšie.

Vždy aktuálne informácie

Geberit - tipy a rady

Prihláste sa na odber nášho newsletteru a nenechajte si ujsť žiadne novinky, udalosti alebo tipy do kúpeľne. Majte prehľad o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch vášho kalendára a ďalších informáciách o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, užívateľskej prívetivosti a prístupnosti v kúpeľni.

Prihlásiť sa na odber

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.