Efekt nočného svetla

Zrkadlová skrinka Geberit ONE s ComfortLight (© Geberit)

Všetci vieme, aké to je, keď potrebujeme ísť uprostred noci na toaletu. Všade je tma a zároveň nechceme zapnúť žiarivé stropné svetlo, aby sme celkom nezobudili seba aj ostatných.

Rozumným krokom by tu samozrejme bolo nainštalovať orientačné svetlo. Správne osvetlenie nám uľahčí nájsť cestu na toaletu v nočnej tme bez toho, aby sme si rozhodili biologické hodiny, preto sa oplatí porozmýšľať nad rôznymi možnosťami osvetlenia v kúpeľni:

  • Svietidlo s funkciou stmievania ponúka ideálne riešenie na navigáciu pri nočných návštevách toalety. Možno ho umiestniť na rôzne praktické miesta v kúpeľni. Dobrým príkladom je zrkadlová skrinka Geberit ONE. Integrované svetlo ComfortLight má štyri režimy osvetlenia, ktoré možno individuálne nastaviť podľa potreby: jasné a povzbudzujúce počas dňa, jemné a lichotivé pred spaním a jemné a diskrétne v noci na orientáciu v tme. Takto môžeme po nočnej návšteve toalety opäť ľahko zaspať.
  • Náladové svetlo v rôznych farbách na WC. Sprchovacie WC Geberit AquaClean je vybavené diskrétnym, automaticky aktivovaným svetlom. Toto jemné osvetlenie je dostatočné na to, aby nám v noci ukázalo cestu, a aktivuje sa pomocou senzora priblíženia. Nastavenie svetla zahŕňa sedem rôznych farieb a päť úrovní jasu.
  • Orientačné svetlá so snímačmi pohybu vás pri vstupe do kúpeľne navedú k toalete. Odporúča sa vyhýbať sa osvetleniu so silnými modrými tónmi, pretože to narúša našu produkciu melatonínu (hormón podporujúci spánok). Lepšie sú teplé farby svetla, ktoré sú väčšinou mäkšie a slabšie. Osvetlenie, ktoré vytvárajú v kúpeľni, je len minimálne, ale stále dostatočne jasné na to, aby sme sa vedeli orientovať. Tento typ jemného LED osvetlenia poskytujú výrobky, ako je napríklad sanitárny modul Geberit Monolith Plus a zrkadlové skrinky Geberit ONE. Elektrické soft-touch tlačidlá na Geberit Monolith Plus zabezpečujú aj mimoriadne tiché spúšťanie splachovania, takže sa nemusíte obávať, že by ste uprostred noci niekoho rušili.
  • Inteligentný a priekopnícky zdroj svetla môže byť dômyselne integrovaný do tlačidla splachovania. Ovládacie tlačidlá Geberit vďaka tejto funkcii nikdy nesklamú - nehovoriac o ich vizuálnej príťažlivosti. Jednotka Geberit DuoFresh v noci automaticky zapína orientačné LED svetlo, ktoré navádza na cestu k toalete. Svetlo je ovládané senzorom priblíženia, ktorý zabezpečuje jeho automatické zapínanie a vypínanie. Dĺžku svietenia a intenzitu svetla možno tiež prispôsobiť pomocou aplikácie.

Čo je biorytmus?

Biorytmus je v podstate len prirodzený rytmus vášho tela pri prebúdzaní a spánku - často sa označuje ako vaše biologické alebo vnútorné hodiny. Je riadený najmä spánkovým hormónom melatonínom. Počas dňa, keď sme vystavení slnku, naše telo obmedzuje uvoľňovanie tohto hormónu. Len čo sa však večer zotmie, mozog uvoľní viac melatonínu a my sa začneme cítiť unavení. Náš biorytmus môže byť ovplyvnený, ak sme cez deň vystavení príliš malému množstvu svetla alebo príliš veľkému množstvu svetla v noci. Osvetlenie so silnými modrými tónmi môže tiež negatívne ovplyvniť produkciu melatonínu. Vzhľadom na to sa odporúča používať v kúpeľni teplé a diskrétne zdroje svetla, ktoré vám v noci spríjemnia pobyt v kúpeľni.

Pridaná hodnota pre vásZískajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Výrobky pre viac komfortu v kúpeľni