Uprednostňujete sprchu alebo vaňu?

Názory na to, či je lepšie sa sprchovať alebo kúpať, sa veľmi líšia. Pre niektorých je vaňa základným prvkom štandardnej kúpeľne. Iní dávajú prednosť sprchovaniu, pokiaľ ide o osobnú hygienu. Máme pre vás po päť dôvodov, prečo by ste mohli uprednostniť vaňu alebo sprchu.

Päť výhod sprchy

Osoba v sprche v úrovni podlahy so sprchovým žľabom CleanLine (© Geberit)

1. Sprchu možno inštalovať v malom priestore, v priestore s neštandardným pôdorysom a bez ohľadu na sklon strechy. Existuje veľa priestorovo úsporných verzií, ktoré sa líšia šírkou a dĺžkou, ako aj dizajnom. V priestranných kúpeľniach ich možno použiť aj na rozdelenie miestností.

2. Môžete si vybrať medzi sprchou v úrovni podlahy alebo sprchovou vaničkou. Do sprchy v úrovni podlahy sa vstupuje jednoduchšie ako do sprchovej vaničky. To umožňuje bezbariérové sprchovanie.

3. Miestnosť môže vyzerať väčšia, ak sa sprchovací kút prispôsobí dizajnu kúpeľne. Je to vďaka skleneným stenám a dverám kúta a tiež obkladom, ktoré plynule pokračujú aj v priestore sprchového kúta.

4. Sprcha sa môže stať pútavým prvkom aj vďaka rôznym zaujímavostiam, ako sú špeciálne tvarované kohútiky, farebný sprchový záves alebo špeciálne vzorované obkladačky.

5. Sprchovanie je rýchlejšie a je aj šetrnejšie k životnému prostrediu, pretože spotrebujete menej vody ako na napustenie vane. Tým sa šetrí čas, peniaze a energia. Pre porovnanie: na napustenie vane potrebujete v priemere približne 150 litrov vody; päťminútová sprcha ušetrí trikrát až päťkrát viac vody za predpokladu, že počas mydlenia vypnete vodu.

Päť výhod kúpeľa

1. Kúpanie je zábava. V rodinnej kúpeľni je vaňa často veľmi obľúbená u detí, pretože hravou formou získavajú pocit hygieny a môžu sa špliechať.

2. Výhodou vane je, že sa nemusíte rozhodovať medzi kúpaním a sprchovaním, môžete tu robiť oboje. V prípade ľudí, ktorí už nie sú fyzicky zdatní, existujú vane so sedadlom a dverami, ktoré uľahčujú vstup do vane. Rohová vaňa môže byť dobrým riešením v malej kúpeľni.

3. Vaňa predstavuje pohodlie. Starostlivosť o osobnú hygienu pri ležaní a relaxovaní je radosť. Vane s wellness tryskami ponúkajú ešte väčšiu relaxáciu.

4. Príjemne teplý kúpeľ prospieva vášmu zdraviu. Pomáha zbaviť sa každodenného stresu a v chladných dňoch zahreje vaše telo. Ak ste prechladli, kúpeľ vám pomôže prekrviť sa a podporí prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Ak chcete, môžete do vody pridať kúpeľový olej. Vďaka vztlaku vo vode sa odľahčí záťaž svalov a kĺbov. Pomáha tiež zmierniť bolesť svalov.

5. Vane môžu byť skutočným lákadlom pre oči. Okrem vaní štandardnej veľkosti existujú aj voľne stojace vane, vane zapustené do podlahy, ako aj rohové vane s príťažlivým dizajnom. Neobvyklé tvary a dizajny vaní dodávajú kúpeľniam štýlový vzhľad.

Asymetrická vaňa Selnova Square (© Geberit)
Hranatá vaňa Selnova Square (© Geberit)

Pridaná hodnota pre vásZískajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Výrobky pre viac komfortu v kúpeľni