Čistý vzduch pre všetkých

Každý vie, že návšteva toalety môže zanechať nepríjemný zápach, ktorý je obzvlášť nevítaný. Máme však v rukáve niekoľko trikov, ako sa ich zbaviť.

Ako zabezpečiť svieži vzduch v kúpeľni?

Rôzne domáce prostriedky pre svieži vzduch

1. tip: domáce prostriedky

Na dočasné maskovanie nepríjemných pachov po návšteve toalety môžu byť užitočné jednoduché prostriedky, ktoré máme doma. Medzi najrozšírenejšie triky patria vonné spreje, vonné tyčinky a oleje. Otvorená miska s octovou alebo citrónovou vodou a čerstvo pomleté kávové zrná tiež viažu pachy. To isté platí o malej miske soli. Tento domáci prostriedok dokáže neutralizovať pachy vďaka svojej schopnosti viazať vlhkosť.

2. tip: Využitie nových možností

Ak rozmýšľate do budúcna a chcete, aby nepríjemné pachy v kúpeľni po použití toalety boli minulosťou, je najlepšie zvoliť inovatívne a efektívne varianty, ako je toaleta s jednotkou odsávania zápachu. Takto rýchlo odstránite pachy priamo v mieste ich vzniku – v toaletnej mise a nebudú sa šíriť po miestnosti. Možností je niekoľko – od jednotky integrovanej v toaletnej mise alebo v dizajnovej nádržke až po modul DuoFresh, skrytý za splachovacím tlačidlom.

3rd tip: vytieranie do sucha

Ak sa v miestnosti dlhodobo hromadí vlhkosť a teplo, kúpeľňa môže aj napriek vetraniu nepríjemne zapáchať. To môže dokonca viesť k tvorbe plesní. Najlepším riešením je rutinne vyutierať do sucha všetky vlhké miesta po každom sprchovaní alebo kúpeli. Uteráky a bielizeň v kúpeľni môžu časom tiež zvlhnúť, a preto by sa mali pravidelne vymieňať a prať.

Kúpeľňa Geberit ONE s veľkým oknom

4. tip: Samozrejme. Vetranie!

Vetranie miesta sa osvedčilo ako rýchly a účinný prostriedok na výmenu vlhkého vzduchu za čerstvý. Ak budete kúpeľňu pravidelne vetrať, môžete zabrániť tvorbe plesní. Z ekologických dôvodov by ste v zimných mesiacoch nemali nechávať okno otvorené celé hodiny, inak zbytočne plytváte energiou na vykurovanie. Vetranie je účinné najmä vtedy, keď otvorené okná spôsobujú prievan. Na tento účel je najlepšie otvoriť kúpeľňové okno a dvere, ako aj okno v inej miestnosti, aby vlhkosť mohla rýchlo uniknúť. Ak nemáte v kúpeľni okno, zapnite na chvíľu vetraciu jednotku. Môžete tiež otvoriť dvere kúpeľne a okno v miestnosti oproti. Aby sa zabezpečilo, že vlhký vzduch opustí priestory a nebude sa hromadiť v iných miestnostiach, dvere do iných miestností by mali zostať zatvorené.

5. tip: výmena filtra vo ventilačnej jednotke

V kúpeľniach bez okien býva štandardne inštalovaná ventilačná jednotka, ktorá pomáha eliminovať nepríjemné pachy. Výkon jednotky určuje, či a ako rýchlo je vzduch v kúpeľni opäť čerstvý. Ak je však vetranie zastarané alebo pokazené, môže tiež aktívne spôsobovať nepríjemný zápach vo vzduchu. Ak je filter zanesený alebo je ventilácia chybná, v kúpeľni môžete cítiť nepríjemný zápach. Poškodená jednotka namiesto privádzania čerstvého vzduchu privádza nepríjemný vzduch späť do kúpeľne. Preto je čistenie, údržba a prípadne výmena za nové zariadenie dôležitá.

6. tip: vyčistite odtoky

Nepríjemné pachy môžu pochádzať aj z kanalizácie: napríklad ak je zablokovaná zápachová uzávierka alebo odtok. Pravidelné používanie zvona je užitočné na uvoľňovanie zvyškov striedavým vytváraním pozitívneho a negatívneho tlaku.

Pridaná hodnota pre vásZískajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Výrobky pre viac komfortu v kúpeľni