Kúpeľňové dvere

Priemerná podlahová plocha kúpeľne v európskych bytoch sa pohybuje medzi 4 a 7 metrami štvorcovými a plocha WC pre hostí je ešte menšia. Ak je na začiatku tak málo miesta, je dôležité nájsť riešenia, ktoré šetria priestor, a to aj pri plánovaní správnych dverí.

Kúpeľňové dvere, ktoré sa otvárajú smerom dnu
Kúpeľňové dvere, ktoré sa otvárajú smerom von
Dvere, ktoré sa otvárajú smerom von šetria úpriestor v kúpeľni

Spôsoby, ako ušetriť miesto

V mnohých prípadoch sa najväčšie množstvo priestoru pravdepodobne získa nájdením ideálneho spôsobu umiestnenia a otvárania dverí kúpeľne. Dvere by mali byť široké 90 centimetrov a mali by byť bezprahové, aby kúpeľňa bola prístupná aj pre invalidný vozík - ak to bude niekedy potrebné. Ak sa dvere otvárajú smerom do kúpeľne, zaberú takmer 1 meter štvorcový plochy len na otváranie a zatváranie. Tento priestor sa uvoľní, ak sú dvere umiestnené tak, že sa otvárajú smerom von. Ak to nie je možné, môžu byť posuvné dvere tým správnym riešením.

Otázka bezpečnosti

Ale dvere do kúpeľne, ktoré sa otvárajú smerom von, majú viac výhod, ako len väčší priestor v kúpeľni. V prvom rade je to otázka bezpečnosti: Ak sa pošmyknete a nešťastne padnete, môže sa stať, že sa nebudete vedieť pohnúť alebo dokonca môžete ležať v bezvedomí na podlahe. Ľudia sa však nedostanú do kúpeľne, aby vám pomohli, ak nehybne ležíte pred dverami, ktoré sa otvárajú dovnútra. Ak sa dajú dvere kúpeľne otvárať smerom von, môže vám niekto rýchlo a ľahko pomôcť. Jediným predpokladom je, aby boli dvere vybavené zámkom, ktorý je možné v prípade núdze odomknúť aj zvonku.

Väčšie pohodlie

Ďalšou výhodou dverí otvárajúcich sa von je, že sa kúpeľňa ľahšie čistí - s dverami, ktoré vám nezavadzajú, sú všetky steny a hlavne podlaha ľahko prístupné. A na záver pár slov o kvalite dverí. Kúpeľne sú veľmi intímne miesta - čím menej hluku z vašej kúpeľne vychádza von, tým pohodlnejšie sa v nej budete cítiť. Preto sa do kúpeľne oplatí namontovať kvalitné dvere.

Pridaná hodnota pre vásZískajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.