Otvorené sprchyTipy na plánovanie sprchy v úrovni podlahy

Čo je sprcha v úrovni podlahy?

Kúpeľňa s otvorenou sprchou v úrovni podlahy

Sprchy v úrovni podlahy, otvorené sprchy, walk-in sprchy - všetky tieto pojmy označujú sprchy, ktoré sa stali neodmysliteľnou súčasťou modernej kúpeľne. Na rozdiel od bežných sprchovacích kútov tu nie je žiadna prekážka, ktorú by ste museli prekračovať, a nie sú tu ani dvere, ktoré by ste museli otvárať, aby ste sa dostali do sprchy.

To je nielen praktické, ale aj architektonicky príťažlivé. Sprchy Walk-in sa hodia takmer do každej kúpeľne a môžu byť navrhnuté s murovanými aj sklenenými sprchovými priečkami. Ľahký a vzdušný štýl týchto spŕch bez sprchových dverí či prahov pritiahne pozornosť v každej kúpeľni a navodí pocit luxusu a maximálneho komfortu.

Výhody otvorených spŕch

Walk-in sprchy sú vďaka svojmu otvorenému dizajnu obľúbenou voľbou pre moderné kúpeľne. Ponúkajú mnoho výhod:

  • Jednoduchá elegancia: Sprchy bez obruby sú vďaka svojmu jednoduchému dizajnu nadčasovo elegantné. Sprcha je zvyčajne oddelená veľkými priehľadnými sklenenými plochami, ktoré presvetľujú a opticky zväčšujú priestor. To je veľká výhoda najmä v malých kúpeľniach.
  • Pocit vzdušnosti: Sprchy v úrovni podlahy vytvárajú v kúpeľni pocit väčšej otvorenosti. Nemajú prahy ani schodíky, a tak ponúkajú väčšiu voľnosť pohybu pri sprchovaní. Otvorené sprchy sa hodia k rôznym štýlom zariadenia a zostávajú atraktívne aj v prípade neskorších zmien v kúpeľni. Tým sa zachováva hodnota nehnuteľnosti.
  • Jednoduchý prístup: sprchy bez dverí alebo zábrany umožňujú jednoduché vchádzanie a vychádzanie. Absencia prahov a dverí nielenže vytvára viac priestoru, ale zvyšuje aj bezpečnosť.
  • Čistenie je hračka, pretože pri absencii zbytočných dverí, držadiel alebo záhybov je menej miest na čistenie. Sofistikovaný sklenený panel je ideálnou sprchovou priečkou, pretože sa na ňom netvoria tak ľahko usadeniny. A čistá sprchová priečka bez škvŕn jednoducho vyzerá lepšie.

Moderná sprcha v úrovni podlahy – ideálna do niky alebo malej kúpeľne

Bez ohľadu na to, či je kúpeľňa veľká alebo malá, alebo má dokonca šikmú strechu, sprchové kúty sa dajú takmer vždy nahradiť otvorenými sprchami. Keďže sprchovací priestor je zvyčajne oddelený od zvyšku kúpeľne sklenenou tabuľou, typ, veľkosť a tvar otvorenej sprchy možno prispôsobiť konkrétnej miestnosti.

Takéto sprchy ponúkajú viac priestoru ako bežné sprchové kúty vďaka plynulému prechodu do sprchovacieho priestoru - čo je výhodné najmä v prípade menších kúpeľní. Väčší sprchovací priestor zvyčajne znamená príjemnejší zážitok zo sprchovania. Ak je niečo jasné, tak to, že vďaka otvorenej sprche sa kúpeľňa zdá byť oveľa väčšia.

Päť tipov: ako naplánovať otvorenú sprchu

Aj keď sa moderné otvorené sprchy hodia takmer do každej kúpeľne, je potrebné zvážiť niekoľko vecí. Medzi ne patrí tvar a veľkosť sprchovacej priečky a správne plánovanie, počnúc batériami a končiac obkladačkami. Tu sú najdôležitejšie body.

Inšpirácia pre modernú sprchu

Kúpeľňa s drevenou stenou a so sprchovacím, umývadlovým a WC priestorom v čiernej a bielej farbe

Sprchový kút je dominantou mnohých moderných kúpeľní - funkčne aj vizuálne. Sklenené sprchové kúty alebo sprchy typu walk-in sú veľmi trendy. Ponúkajú dostatok priestoru a v kombinácii s vhodnými sprchovými tryskami premenia mokrý priestor na kúpeľný zážitok.

Tu je pár tipov:

  • Dažďová sprcha: pri dažďovej sprche sa cítite ako v dažďovom pralese. Jemný prúd vody ponúka osviežujúci a relaxačný zážitok zo sprchovania. Veľké dažďové sprchy inštalované na strope alebo v strope vyzerajú obzvlášť štýlovo.
  • Vodopádová sprcha: voda steká ako vodopád a vytvára pocit luxusu a uvoľnenia.
  • Hlavová a ručná sprcha: kombinácia hlavovej a ručnej sprchy ponúka úplnú flexibilitu. Vďaka nim si používatelia môžu vybrať, či budú vodu púšťať zhora a budú sa relaxačne sprchovať, alebo budú používať ručnú sprchu.
  • Inteligentná sprcha: Modernizovanú kúpeľňu možno doplniť aj o modernú technológiu, napríklad na ovládanie svetla a hudby alebo sprchy pomocou aplikácie alebo hlasových príkazov. Okrem hudby a správ sa dá nastaviť napríklad aj teplota vody a intenzita prúdu.

Riešenia Geberit pre sprchy v úrovni podlahy

Exkluzívne sklenené walk-in sprchy

Sklo vytvára exkluzívny a ľahký vzhľad. Keďže je hladké na veľkej ploche, nič neruší elegantný štýl, takže sprchovací priestor dokonale splynie s kúpeľňou. Sklenené sprchové priečky, ktoré sú ukotvené v predstene bez viditeľného kovania, dodávajú ešte viac elegancie. Sklenená sprchová stena Geberit ONE walk-in sa navyše mimoriadne ľahko čistí.

Protišmykové sprchové povrchy

Sprchové vaničky v úrovni podlahy Geberit sú k dispozícii v rôznych prevedeniach a s rôznou štruktúrou povrchu, od protišmykovej až po zamatovo jemnú. Sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov, príjemné na dotyk a mimoriadne ľahko sa čistia.

Vysokokvalitné sprchové žľaby a stenové odtoky s jednoduchým čistením

Sprchové žľaby Geberit CleanLine spájajú atraktívny dizajn s funkčnosťou. Sú zapustené do podlahy a účinne odvádzajú vodu. Otvorený odtokový povrch zabraňuje hromadeniu usadenín. Odnímateľná hrebeňová vložka uľahčuje čistenie.
Stenový odtok Geberit je zabudovaný do steny a neruší jednoliatosť podlahy. Príjemným vedľajším efektom je, že nikdy naň nešliapnete.

Čím sa líši od bezbariérovej kúpeľne?

Bezbariérové kúpeľne sú navrhnuté tak, aby ich mohli ľahšie a bezpečnejšie používať ľudia s obmedzenou pohyblivosťou alebo zdravotným postihnutím. V závislosti od povrchu sprchy môže byť súčasťou bezbariérovej kúpeľne aj sprchovací kút v úrovni podlahy. Treba mať na pamäti niektoré rozdiely.

Zatiaľ čo walk-in sprcha môže byť v jednej rovine s podlahou, existujú aj varianty so sprchovacími vaničkami, ktoré majú prah, takže už nie sú bezbariérové, ale udržujú vodu v sprchovacom priestore. Bezbariérová sprcha nemôže mať prekážky a musí mať rozmery aspoň 90 × 110 cm. Aby bola vaša sprcha bezbariérová, uistite sa, že batéria je vo vhodnej výške: Batéria a sprchová hlavica by mali byť prístupné a nastaviteľné zo sedu. Starším ľuďom alebo ľuďom s telesným postihnutím uľahčujú sprchovanie madlá a sklopné sedadlo alebo sprchová lavica.

Pridaná hodnota pre vásZískajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Prečítajte si podobné príspevky