Prerábka malej kúpeľnePred a po

Na malom priestore je možné splniť veľa potrieb. Aj na niekoľkých metroch štvorcových sa vďaka dobrému dizajnu môžete cítiť priestranne a útulne. Dokazujú to dva príklady rekonštrukcií z Fínska a Dánska.

Pred a po: prerábka malej kúpeľne

Malá kúpeľňa po prerábke s oválnym umývadlom z kúpeľňovej série VariForm a nábytkom vo vzhľade dubového dreva (© Meja Hynynen)
Obrázok malej kúpeľne pred prerábkou so zrkadlovou skrinkou a umývadlom (© Meja Hynynen)

Stiesnená, dusná a bez luxusu - taká bola kúpeľňa s rozlohou dvoch metrov štvorcových v dvojizbovom byte vo Fínsku pred rekonštrukciou.

Interiérová dizajnérka Meja Hynynen bola poverená, aby kúpeľňu prerobila tak, aby stále zodpovedala dobe bytového domu, ktorý bol postavený v 50. rokoch minulého storočia.

Keďže miestnosť a dvere sú úzke a ponechávajú málo priestoru na flexibilitu, použili sa kompaktné modely z produktového radu Geberit špeciálne navrhnuté pre malé kúpeľne.

Vybraný bol kúpeľňový rad Geberit iCon so závesným WC so sedadlom SoftClose a kúpeľňový nábytok vo vzhľade dubového dreva. Umývací priestor bol doplnený o oválne umývadlo z kúpeľňovej série Geberit VariForm, ktoré sa tvarom hodí k WC sedadlu.

Aby sa dodal punc luxusu, pribudlo aj vyhrievané zrkadlo s integrovaným osvetlením, ktoré zabraňuje zahmlievaniu po sprchovaní. V kombinácii s batériami v zlatej farbe, držiakmi na uteráky a tlačidlom na diaľkové ovládanie toalety sa vďaka rekonštrukcii zmenila malá kúpeľňa na elegantný, útulný a pôsobivý priestor.

Pred a po: renovácia sprchy v malej kúpeľni

Sprcha aj dizajnový kúsok: Rôzne sprchové riešenia to umožňujú aj na ploche niekoľkých metrov štvorcových. Fotografia fínskej kúpeľne pred prerábkou s rozlohou dvoch metrov štvorcových, v ktorej úzky priestor zaberá objemný sprchový kút.

Nový sprchovací priestor v úrovni podlahy so skladacími sklenenými dverami a zlatými závesmi vytvára priestor a miestnosť sa vďaka nemu zdá byť väčšia. Zlatá dažďová sprcha dodáva farbu, eleganciu a modernosť.

Pred prerábkou: pohľad na sprchový kút a stojace WC (© Meja Hynynen)
Po prerábke: malá kúpeľňa so závesným WC Geberit z kúpeľňovej série iCon (© Meja Hynynen)

Pred a po: kúpeľňa v podkroví

Podobne náročné podmienky boli aj v dovolenkovom dome Trine Rasmussenovej v dánskom Blåvande. Cieľom bolo rozdeliť starú kúpeľňu so saunou a šikmou strechou na dve samostatné kúpeľne.

Hlavným cieľom bola optimalizácia priestoru. V kúpeľni s plochou tri metre štvorcové a šikmými stenami sa inštalovalo WC, umývadlo a sprchový kút.

Sauna so šikmou strechou (© @triner2 a @strandparken3)
Pôvodná kúpeľňa so stojacim WC, bielymi obkladačkami a dreveným kúpeľňovým nábytkom (© @triner2 a @strandparken3)

Ako vytvoriť dojem veľkej kúpeľne v malom priestore

Vytvorenie pocitu veľkej kúpeľne v malom priestoreVýrobky Geberit sa ukázali ako optimálne riešenie v stiesnenom priestore. Závesné Rimfree WC z kúpeľňovej série Geberit Acanto a kúpeľňový nábytok Geberit VariForm s okrúhlym umývadlom dodávajú malej kúpeľni so šikmou strechou pocit svetla a otvorenosti.

Trine Rasmussen sa inšpirovala časopisom Geberit Bathroom Magazine a rozhodla sa aj pre veľké zrkadlo zo série Geberit Xeno² s integrovaným osvetlením. “Je to dobrý tip, ako zväčšiť miestnosť,“ vysvetľuje.

Renovácia malej kúpeľne: najdôležitejšie aspekty

Riešenia Geberit pre malé kúpeľne

Vďaka inovatívnym výrobkom Geberit, ktoré možno inštalovať za stenu, možno optimálne využiť priestor malej kúpeľne. Oplatí sa pozrieť si komplexný sortiment výrobkov.

Priestorovo úsporné umývadlá

Geberit ponúka rôzne priestorovo úsporné umývadlá s vyložením iba 20 až 25 cm. Patria k nim napríklad umývadlá z nasledujúcich kúpeľňových sérií Geberit: Xeno², iCon, Smyle a Selnova Compact.

Kompaktné sprchy

Inšpiráciu na renováciu nájdete aj v sprchových riešeniach od spoločnosti Geberit.

Pridaná hodnota pre vásZískajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Prečítajte si podobné príspevky