Aké malé môže byť vaše umývadlo?

V úzkej kúpeľni alebo na malom hosťovskom WC by umývadlo nemalo zaberať príliš veľa miesta, ale zároveň by malo byť praktické a atraktívne. Ako teda postupovať? Pomôžu vám tieto tipy:

Umývadlo Xeno² (© Geberit)

1. Umývadlá štandardnej veľkosti môžu mať vyloženie (hĺbku) až 50 cm. Malé umývadlá na umývanie rúk majú zvyčajne hĺbku okolo 40 centimetrov. V úzkych alebo malých kúpeľniach však často nie je toľko miesta. Tu prichádzajú na rad úzke umývadlá. V súčasnosti existuje množstvo mini umývadiel s vyložením len 20 až 25 centimetrov. Dobrým nápadom môžu byť priestorovo úsporné umývadlá z kúpeľňových sérií Geberit Xeno², iCon, Smyle alebo Selnova Compact.

2. Keramické umývadlo skombinované s umývadlovou skrinkou vie zmeniť atmosféru v miestnosti. Obzvlášť v malej kúpeľni je vhodné použiť túto kombináciu a využiť tak priestor pod umývadlom. Pomocou online plánovača kúpeľní od spoločnosti Geberit si môžete navrhnúť vlastnú kúpeľňu alebo hosťovské WC v mierke a detailne. V online nástroji si najprv nakreslíte presný pôdorys a potom umiestnite umývadlo, nábytok a ďalšie predmety. Pre realistickejšie zobrazenie môžete meniť aj obklady a podlahu. Plánovač kúpeľní zobrazuje dostupné modely Geberit - od umývadlového nábytku až po umývadlá na dosku - v dostupných rozmeroch. 3D model vám ukáže, ktoré priestorovo úsporné riešenie je pre danú miestnosť najlepšie.

3. Chytrý dizajn: Umývadlá sú k dispozícii nielen v rôznych veľkostiach, ale aj v celej škále rôznych nadčasových dizajnov. Či už hranaté, oválne alebo okrúhle, s vertikálnym alebo horizontálnym odtokom: môžete si vybrať rôzne varianty vhodné do vašej miestnosti. V stiesnených priestoroch sú praktické malé umývadlá s priestorovo úsporným odtokom. Sú navrhnuté tak, aby sa dali kombinovať s úzkou umývadlovou skrinkou alebo umývadlovou doskou, čím sa získa čo najviac úložného priestoru.

Malé umývadlo iCon do hosťovských kúpeľní (© Geberit)

4. Špeciálne rohové riešenia umožňujú použitie malých umývadiel v hosťovských kúpeľniach a WC s náročným pôdorysom. Geberit ponúka rohové umývadlá z kúpeľňových sérií iCon a Selnova Compact.

5. Tvar umývadla: malé umývadlo vždy znamená stratu priestoru, pretože na bokoch umývadla je menšia odkladacia plocha. V závislosti od tvaru umývadla je však možné získať maximum priestoru. Ak si vyberiete asymetrický tvar umývadla s batériou pripevnenou na boku, na okraji umývadla je stále dostatok miesta na každodenné kúpeľňové predmety.

6. Funkčnosť je dôležitá. Aj pri malých umývadlách musí byť dostatok priestoru, aby ste mohli držať ruky úplne pod vodou. Preto je dôležité nepodceňovať význam hĺbky umývadla. Tú si môžete ľahko vyskúšať „nasucho“ v showroomoch.

7. Miesto môžete ušetriť aj batériami, napríklad pri nástenných variantoch. Vždy je dobré pozrieť sa na batérie v spojení s umývadlom. Ak skontrolujete líniu prúdu vody, môžete predísť postriekaniu vodou. Výrobcovia batérií často ponúkajú kratšie modely, ktoré sú určené do malých kúpeľní a WC.

Pridaná hodnota pre vásZískajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.