Kúpeľňa, ktorá pôsobí na všetky zmysly

Už je to pár rokov, čo sme prestali kúpeľňu považovať za vlhký priestor určený výlučne na osobnú hygienu. Aj v tých najmenších kúpeľniach sa ľudia v súčasnosti pokúšajú vytvoriť atmosféru, ktorá odráža ich vlastnú osobnosť.

Ide o to, dosiahnuť v kúpeľni prirodzenejšiu atmosféru, ktorá skutočne osloví zmysly. Tento prístup vyžaduje šikovne skombinovať štandardné kúpeľňové vybavenie, ako je WC, umývadlo a sprcha, spolu so širokou škálou materiálov na stropoch, stenách a podlahách a s doplnkami.

Vytvorte atmosféru materiálmi

Keramika, drevo, prírodný kameň, dlaždice, sklo, tapety a kovy sú len niektoré z mnohých materiálov, ktoré sa dnes nachádzajú v kúpeľniach. A návrhári kúpeľní súhlasia, že to je dobré. Jedno je celkom isté - kombinácia materiálov uľahčuje vytvorenie útulného prostredia a miesta na relaxáciu, ktoré odráža vašu osobnosť.

Veľká sloboda pri zariaďovaní kúpeľne

Neexistuje jeden univerzálny štýl pre kúpeľňu, vysvetľuje dizajnérka Tilla Goldbergová, ktorá plní sny o kúpeľni v súkromných aj verejných zariadeniach. „Každý zákazník má svoj vlastný vkus a individuálne preferencie, pokiaľ ide o tvary, farby a materiály. Pre mňa osobne je dôležité vytvoriť v kúpeľni harmonický pocit útulnosti. To si vyžaduje implementáciu konceptu, ktorý bude zahŕňať farby aj materiály. “

Ideálne riešenie, ktoré spĺňa všetky požiadavky

S týmto názorom súhlasí aj Christoph Behling, vedúci dizajnérskej stratégie spoločnosti Geberit: „Našim klientom nediktujeme žiadne pravidlá. Avšak zabezpečujeme, aby bolo vždy k dispozícii niečo pre každý vkus, každý priestor a každý rozpočet. Práve preto je rozmanitosť dizajnu tak veľmi dôležitá v našom portfóliu kúpeľňových sérií. “

Mimochodom, dizajn zariadenia v skutočnosti zohráva akúsi podradenú úlohu. Nezáleží na tom, či sa zákazníci rozhodnú pre čistú, rovnú keramiku alebo pre mäkšie, okrúhle tvary. Veľký rozdiel v tom, ako všetko vyzerá, pochádza z materiálov, textúr a farieb použitých v interiérovom dizajne, pričom doplnky sú konečnou čerešničkou na torte.

Mix materiálov je teraz v trende

“Podľa môjho názoru sú matné materiály v súčasnej dobe finálnou voľbou.“ Inými slovami, materiály, ktoré sú menej reflexné, a preto menej chladné. Patria sem brúsené kovy pre kohútiky a ovládacie tlačidlá. V trende sú momentálne teplé, tlmené tóny. Kúpeľne ako pred dvadsiatimi rokmi s lesklými bielymi kachličkami a žiarivým kovaním už majú svoje dni za sebou, “vysvetľuje Christoph Behling.

„Veľmi obľúbené sú tiež priehľadné a priesvitné materiály - teda materiály, ktoré prepúšťajú svetlo, ale aj prírodné materiály, ako je pravé drevo a kameň. Ďalším súčasným heslom vo svete kúpeľní je „biofília“. Ak na to máte priestor, navrhnite miestnosť tak, aby obsahovala živé rastliny. V malých kúpeľniach je kvetinová tapeta skvelým alternatívnym spôsobom, ako vniesť do kúpeľne prírodu, “poznamenáva návrhárka Tilla Goldberg.

Pridaná hodnota pre vásZískajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Kúpeľňové výrobky s funkčným dizajnom