Tipy na výber správnej farby pre vašu kúpeľňu

Pre mnohých ľudí môže byť výber správnych farieb v kúpeľni veľmi náročný. Väčšina kúpeľní sa používa 20 až 30 rokov a počas tohto obdobia sa renovujú len zriedka – ak vôbec niekedy. Preto sú nadčasové farby najviac žiadané. Dôležitý je aj výber kúpeľňového vybavenia vo farbe, ktorá ladí s celkovou farebnosťou kúpeľne. Tieto tipy vám pomôžu pri výbere správnej farby pre vašu kúpeľňu.

Klasická biela – stávka na istotu

Po divokých farbách, ktoré boli populárne v 70. a 80. rokoch, sa biela na dlhé roky vrátila ako dominantná farba v kúpeľni. Biela farba v kúpeľni je symbolom čistoty a kvality. Keramické výrobky, vane, sprchy a ďalšie zariadenia v bielej farbe sú nadčasové a výborne sa kombinujú s ďalšími farbami.

AKO VNIESŤ FARBU DO KÚPEĽNE BEZ MAĽOVANIA STIEN?

Farby vytvárajú príjemnú atmosféru a dodávajú do kúpeľne pocit domova. Maľovanie stien nie je bezpodmienečne nutné na pridanie farby do kúpeľne. Namiesto toho interiéroví dizajnéri vytvárajú farebné akcenty pomocou kúpeľňových doplnkov. Výhodou oproti maľovaniu je, že kúpeľňové doplnky sa dajú rýchlo a lacno vymeniť. Nasledujúce prvky vám pomôžu do kúpeľne dodať farebný nádych:

  • Textílie ako uteráky, kúpeľňové predložky, koberce alebo sprchové závesy
  • Dávkovače mydla, poháre na zubné kefky a držiaky na uteráky
  • Vázy a kvetináče
  • Obrazy a sochy
  • Dekoratívne predmety ako svetlá, sviečky a svietniky
  • Malé kusy kúpeľňového nábytku
  • Farebne zladené splachovacie tlačidlá

Pomocou rastlín môžete do kúpeľne priniesť nielen farbu, ale aj kúsok prírody. Ale pozor, nie každá rastlina je vhodná do kúpeľne.

AKÉ FARBY STIEN SÚ VHODNÉ DO KÚPEĽNE?

Farby zohrávajú kľúčovú úlohu v tom, ako veľká miestnosť vyzerá. Pri výbere farby stien preto venujte pozornosť veľkosti miestnosti. Žiarivé, výrazné farby majú tendenciu miestnosť zmenšovať, zatiaľ čo pastelové odtiene majú opačný efekt.

Na stenách kúpeľne sa často objavujú farby ako béžová, svetlosivá alebo púdrové odtiene. Neutrálne farby stien majú moderný vzhľad a zapôsobia vďaka svojej nadčasovej kráse. Navyše dodávajú bielym umývadlám a toaletám mimoriadne elegantný vzhľad.

pastelové farby
  • Pieskové odtiene vytvárajú pocit tepla, zatiaľ čo pieskové a nahé odtiene harmonizujú telo a dušu a prinášajú pocit pokoja a pohody.
  • Sivé odtiene: Sivá sa dodáva v širokej škále odtieňov - v zmesi s trochou hnedej má sivá hrejivý efekt, ale keď má modrastý nádych, pôsobí chladivo. Doplnky v červenej, žltej alebo tyrkysovej farbe ladia obzvlášť dobre so sivými kúpeľňami.
  • Pastelové farby: Svetlá modrá, ružová, mätová a podobné odtiene poskytujú pocit ľahkosti a pohody v miestnosti. Krása pastelových farieb spočíva v tom, že poskytujú jemné a priateľské pozadie, najmä pre bielu keramiku a zariadenie.

Náš tip: Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek farbu, vždy ju pred maľovaním steny vyskúšajte. Jednoduchý spôsob, ako to urobiť, je vyskúšať niekoľko farieb vedľa seba priamo na stene alebo namaľovať skúšobný vzor na drevo alebo kartón. Uistite sa, že sa pozeráte na výsledky v rôznych časoch dňa, pretože svetlo a okolie (napríklad farba dlaždíc, kúpeľňového nábytku alebo stropu) môžu mať významný vplyv na vzhľad farby. Ďalej odporúčame použiť vodoodolnú farbu alebo farbu určenú špeciálne pre použitie v kúpeľniach. Tie uľahčujú čistenie stien a zabraňujú tvorbe plesní.

ZÁVER

Sanitárne výrobky a kúpeľňovú keramiku odporúčame v klasických farbách, zladené s decentnými teplými farbami na stenu. Pamätajte, že menej je viac. Kúpeľňa pôsobí pokojnejšie a upravenejšie, keď nie je použitých príliš veľa rôznych farieb. Dekorácie a kúpeľňové doplnky dokážu vytvoriť farebnejší a modernejší vzhľad a dajú sa lacno a ľahko vymeniť.

Pastelové tóny v kúpeľni

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Kúpeľňové výrobky s funkčným dizajnom

Vždy aktuálne informácie

Štyri obrázky Tipy a rady Geberit

Prihláste sa na odber nášho newsletteru a nenechajte si ujsť žiadne novinky, udalosti alebo tipy do kúpeľne. Majte prehľad o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch vášho kalendára a ďalších informáciách o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, užívateľskej prívetivosti a prístupnosti v kúpeľni.

Prihlásiť sa na odber

Aká kúpeľňa je pre vás tá pravá?

Čo presne potrebujete? Je pre vás dôležitý priestor, čistota alebo dizajn? Prajete si používateľsky prívetivé výrobky alebo by ste uprednostnili taký komfort, aký ponúka napríklad sprchová toaleta Geberit AquaClean? Alebo by ste privítali univerzálny dizajn? Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, radi by sme zjednodušili vašu každodennú rutinu v kúpeľni pomocou našich dômyselných riešení.

Viac priestoru v kúpeľni
Vyšší štandard čistoty v kúpeľni
Funkčnejší dizajn v kúpeľni
Väčší komfort v kúpeľni
Lepšia prístupnosť v kúpeľni
Väčšia praktickosť v kúpeľni