Čerstvá farba pre vašu kúpeľňu

Po divokých farbách, ktoré boli populárne v 70. a 80. rokoch, sa biela na dlhé roky vrátila ako dominantná farba v kúpeľni. Biela predstavuje čistotu a je klasickou farbou v mnohých kúpeľniach, kde sa používa na obklady, steny a keramické zariadenia. Dni nedotknutej bielej kúpeľne sa však rýchlo stávajú minulosťou. Zákazníci teraz hľadajú útulnejšiu atmosféru, ktorá sa vytvára okrem iného použitím rôznych farebných odtieňov.

Majitelia domov alebo bytov kladú veľký dôraz na kombináciu odolného vybavenia a estetiky, pretože väčšina kúpeľní sa bude používať 20 až 30 rokov a počas tejto doby sa renovuje možno raz alebo vôbec. To tiež vysvetľuje, prečo biele tóny nikdy celkom nevyjdú z módy. Väčšina kúpeľňovej keramiky sa stále vyrába v bielej farbe, pretože sa výborne kombinuje z hľadiska farebnosti a biela tak rýchlo neunaví.

Svieža a jasná atmosféra

Vzorkovník s pastelovými farbami

V dnešnej dobe sa na steny kúpeľne najčastejšie používajú béžové, svetlosivé alebo púdrové odtiene. Neutrálne farby navodia moderný a nadčasovo elegantný nádych. V kombinácii s týmito farbami navyše biele umývadlá a WC vyzerajú obzvlášť sofistikovane.

Pokiaľ ide o zariadenie kúpeľne, odporúčame použiť klasické tvary a farby a pri navrhovaní stien jemné, teplé farby. A pamätajte: Menej je viac. Nepokúšajte sa zmiešať príliš veľa rôznych tónov. Vyzerá to nielen neatraktívne, ale vytvára aj pocit chaosu a neporiadku.

Kúpeľňu však môžete oživiť prostredníctvom farebných dekorácií a doplnkov, ktoré kedykoľvek ľahko a bez väčších nákladov vymeníte.

Farby, ktoré prinášajú radosť

Prehľad pastelových odtieňov
  • Pieskové a nahé tóny vytvárajú pocit tepla. Upokoja oči aj myseľ, pretože prinášajú pocit rovnováhy a harmónie.
  • Sivé tóny: Sivá sa dodáva v širokej škále odtieňov - v zmesi s trochou hnedej má šedá hrejivý efekt, ale keď má modrastý nádych, pôsobí chladivo. Doplnky v červenej, žltej alebo tyrkysovej farbe ladia obzvlášť dobre so sivými kúpeľňami.
  • Pastelové farby: Svetlá modrá, ružová, mätová a podobné odtiene poskytujú pocit ľahkosti a pohody v miestnosti. Krása pastelových farieb spočíva v tom, že poskytujú jemné a priateľské pozadie, najmä pre bielu keramiku a zariadenie.

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Kúpeľňové výrobky

Vždy aktuálne informácie

Štyri obrázky Tipy a rady Geberit

Prihláste sa na odber nášho newsletteru a nenechajte si ujsť žiadne novinky, udalosti alebo tipy do kúpeľne. Majte prehľad o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch vášho kalendára a ďalších informáciách o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, užívateľskej prívetivosti a prístupnosti v kúpeľni.

Prihlásiť sa na odber

Aká kúpeľňa je pre vás tá pravá?

Čo presne potrebujete? Je pre vás dôležitý priestor, čistota alebo dizajn? Prajete si používateľsky prívetivé výrobky alebo by ste uprednostnili taký komfort, aký ponúka napríklad sprchová toaleta Geberit AquaClean? Alebo by ste privítali univerzálny dizajn? Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, radi by sme zjednodušili vašu každodennú rutinu v kúpeľni pomocou našich dômyselných riešení.

Viac priestoru v kúpeľni
Vyšší štandard čistoty v kúpeľni
Funkčnejší dizajn v kúpeľni
Väčší komfort v kúpeľni
Lepšia prístupnosť v kúpeľni
Väčšia praktickosť v kúpeľni