Ideálna inštalačná výška

Inštalačná výška zariaďovacích predmetov v kúpeľni je dôležitá pre vysokých aj nízkych ľudí (© Geberit)

Nie je nič frustrujúcejšie ako umývadlo, ktoré bolo namontované príliš nízko. Zakaždým, keď sa zohnete, aby ste dosiahli na batériu, deň čo deň vám to bude pripomínať, že sa pri navrhovaní kúpeľne zanedbal kľúčový aspekt – výška inštalácie.

Do akej výšky by sa teda mali osádzať umývadlá, toalety alebo zrkadlové skrinky? Odpoveď je jednoduchá: závisí to od vašej výšky a či ste zdravotne v poriadku alebo máte obmedzenú schopnosť pohybu. Ľudia, ktorí majú okolo 1,76 m, majú šťastie, pretože majú tú správnu výšku podľa štandardov, ktorými sa určujú výšky inštalácie. Ak ste vyšší, inštalačná výška umývadla 80 cm bude pre vás zjavne príliš nízko. Štandardná výška WC 40 cm môže byť tiež príliš nízko, keďže budete nakoniec musieť byť na toalete skôr v podrepe než sedieť. To by mohlo byť síce prospešnejšie pre vaše telo, ale ťažšie na opätovné postavenie sa.

Ak inštalatérov neinštruujete inak, nainštalujú sanitárne prvky do štandardnej výšky. Ak by ste si však radšej želali inú výšku inštalácie, mali by ste to najprv vopred prebrať s montážnou spoločnosťou alebo dizajnovým štúdiom a pevne sa dohodnúť. Tiež vám odporúčame, aby ste to zazmluvneným inštalatérom tesne pred inštaláciou znova pripomenuli.

Pridaná hodnota pre vásZískajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.