Rekonštrukcia malej kúpeľne pre hostíPred a po

Zelená kúpeľňa pre hostí z 80. rokov pred rekonštrukciou
Kúpeľňa pre hostí po rekonštrukcii

Po takmer 40 rokoch používania sa rodina Grewe z Nemecka rozhodla zrekonštruovať kúpeľňu pre hostí s rozlohou sotva dva metre štvorcové. Postavená bola v 80. rokoch minulého storočia a bola plánovaná pre mladú rodinu. Vtedy nikto nemyslel na to, ako ju raz budú využívať starší ľudia.

Takže malý pôdorys kúpeľne na prízemí umožnil umiestniť len toaletu, umývadlo so zrkadlom a malú skrinku. Splachovacia nádržka zaberala veľa miesta a nástenné vykurovacie teleso ešte viac. Málo miesta na akékoľvek vylepšenia.

Rekonštrukcia: kúpeľňa pre seniorov

Výzvou pri rekonštrukcii bolo vytvoriť modernú a zároveň funkčnú kúpeľňu pre starších ľudí. Bolo potrebné vytvoriť taký priestor, aby ju rodina mohla naplno využívať aj pri obmedzenej pohyblivosti. Okrem toho sa muselo uľahčiť jej čistenie. Všetky tieto výzvy sa dali vyriešiť vďaka dobrému plánovaniu zo strany odborníka na sanitu a skvelému výberu výrobkov Geberit.

Staré WC s nadomietkovou nádržkou v kúpeľni pre hostí
Kúpeľňa pre hostí s malou skrinkou a umývadlom

Čo patrí do kúpeľne pre hostí

Rodina Greweovcov chcela vylepšiť malú kúpeľňu, aby im poskytla viac komfortu a jednoduchšie používanie. Preto sa odstránili obkladačky, nainštalovalo sa podlahové kúrenie a osadila sa predstena s polovičnou výškou, v ktorej je skrytá splachovacia nádržka. Tým sa v kúpeľni vytvoril priestor pre dôležité veci.

Manželia Greweovci si namiesto klasickej toalety vybrali sprchovacie WC Geberit AquaClean Mera Classic. “K tomuto rozhodnutiu nás priviedla myšlienka, že starneme,“ vysvetľuje Elisabeth Grewe. “Čistenie vodou je oveľa príjemnejšie ako papierom a môžete si tam len tak sadnúť. Diaľkové ovládanie umožňuje jednoduché používanie sprchovacieho WC aj ľuďom s obmedzenou pohyblivosťou.“

Komfort vďaka dodatočným funkciám

Keďže toaleta pre hostí sa nachádza priamo vo vstupnej časti domu, je potrebné vytvoriť priateľskú atmosféru aj v tomto priestore. “Vo vstupnej časti so starým WC sa niekedy šírili nepríjemné pachy. To sme už nechceli,“ hovorí Elisabeth Grewe. Keďže toaleta Geberit AquaClean Mera Classic má systém na odsávanie zápachu, nepríjemné pachy v kúpeľni sa hneď odstránia.

Ďalšou dôležitou témou bol úložný priestor. S umývadlom Geberit iCon, skrinkou pod umývadlo a bočnou skrinkou sa dá priestor ideálne využiť aj pri obmedzenom priestore. A pre rodinu Grewe táto kombinácia ponúkla okrem vizuálnych výhod aj praktické výhody: špeciálna glazúra umývadla KeraTect je takmer neporézna, vďaka čomu je nenáročná na údržbu, odolná a predovšetkým sa ľahko čistí. Na odkladaciu plochu umývadla možno umiestniť aj hygienické potreby, ako sú mydlo alebo zubné kefky.

Skrátka, rekonštrukcia sa vydarila. Rodina aj hostia sú spokojní.

Pridaná hodnota pre vásZískajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Prečítajte si podobné príspevky