WC pre hostí: tipy a nápady do kúpeľne pre hostí

Kúpeľne a toalety pre hostí majú zvyčajne málo miesta, preto je o to dôležitejšie pri ich prerábke starostlivo zvážiť všetky nápady a plány, aby boli funkčné a zároveň príjemné na pohľad pre hostí aj domácich!

Navrhovanie kúpeľní pre hostí

Svetlo prichádzajúce cez okno do WC pre hostí s tmavomodrou stenou

Čo zmení toaletu pre hostí na kúpeľňu pre hostí? Pravdepodobne sprcha. O to dôležitejšia je vo fáze plánovania téma obkladov a dlažby. Okrem toho platia rovnaké zásady navrhovania.

Začnite tým, že sa zameriate na podlahu a steny, na farby a materiály.

Nápady na kúpeľňu pre hostí s drevom

Drevo je štýlovou voľbou pre hosťovskú kúpeľňu. Či už ide o podlahu, obklady stien alebo kúpeľňový nábytok, drevo je prírodný produkt, ktorý je ideálny na dizajnové oživenie a na dodanie útulnosti miestnosti. Buďte však opatrní - drevo použité v kúpeľni by malo byť vždy ošetrené, aby sa zabránilo prenikaniu vlhkosti.

Moderná toaleta pre hostí v bielej alebo čiernej farbe

Veľa možností, žiadne záväzky! Pokiaľ ide o farby, pri hosťovskej toalete neexistujú žiadne obmedzenia. Existujú však dve zásady, ktoré je užitočné uplatniť v malých priestoroch: svetlé farby pôsobia sviežo a čisto, tmavé odtiene vytvárajú domácu útulnosť.

Z tohto dôvodu sú čierna a biela na vrchole zoznamu želaní hostiteľov, ktorí hľadajú moderné riešenie. Možno aj preto, že tieto dve farby spolu tak dobre ladia, napríklad pri obkladoch. Užitočné informácie: Veľké obkladačky sa veľmi dobre hodia do malých kúpeľní a hosťovských toaliet, pretože v miestnosti vytvárajú vizuálnu hĺbku.

Nápady na umývadlá do kúpeľní pre hostí

Toaleta pre hostí je zvyčajne rovnako široká ako dvere, cez ktoré sa do nej vstupuje; samotná toaleta sa takmer vždy nachádza oproti. Aby ste sa k nej dostali, musíte prejsť okolo umývadla. Malo by byť teda čo najviac priestorovo úsporné. Ideálne je umývadlo s nástennou batériou alebo s batériou na bočnej strane umývadla.

Čo ešte nesmie chýbať na toalete pre hostí?

Ruka otvára jednu zo zásuviek umývadlovej skrinky v dizajne prírodného dreva

Toaleta a umývadlo s batériou sú najdôležitejšími prvkami každej toalety pre hostí. Netreba však zabudnúť na kúpeľňový nábytok s úložným priestorom na predmety dennej potreby.

Toto umývadlo má zodpovedajúcu skrinku a skrinku so zrkadlom. Modely so zabudovaným osvetlením poskytujú to správne svetlo.

3 tipy: ako naplánovať novú toaletu pre hostí

Dobré nápady sú pekné, ale len s plánovaním sa tieto nápady môžu stať skutočnosťou. To platí najmä pri navrhovaní malých kúpeľní pre hostí. Tu sú tri tipy, ako najlepšie zrealizovať svoje predstavy o kúpeľni pre hostí:

Tip 1: naplánujte si toaletu pre hostí pomocou 3D plánovača kúpeľní

3D plánovače kúpeľní, ako je napríklad ten od spoločnosti Geberit, uľahčujú plánovanie hosťovskej toalety. Vyžaduje to len menšiu prípravu, napríklad zmeranie miestnosti, umiestnenia dverí a okien a zváženie umiestnenia prípojok vody a elektriny. A prívod elektrickej energie nie je len pre vypínač svetla; v závislosti od vašich plánov môže toaleta potrebovať aj elektrinu, napríklad pre jednotku na odsávanie zápachu. Určite stojí za zváženie, najmä v prípade hosťovských toaliet bez okien.

Tip 2: umiestnenie toalety, umývadla a skriniek

Často sa stáva, že obmedzený priestor, ktorý je k dispozícii na hosťovskej toalete, určuje usporiadanie toalety, umývadla a nábytku. Preto je tu menej viac, pretože moderná toaleta pre hostí sa zaobíde bez ďalšieho kúpeľňového nábytku s nevyužitým úložným priestorom.

Pohľad na WC pre hostí so závesným WC, zrkadlovou skrinkou a umývadlovou skrinkou z kúpeľňovej série Geberit ONE

Tip 3: Vybavte toaletu pre hostí praktickými doplnkami

Môžete polemizovať o tom, či sú doplnky potrebné alebo len praktické, prípadne či slúžia len na dekoratívne účely. Nasledujúci kontrolný zoznam preto zahŕňa doplnky aj tipy na dekorácie:

Doplnky a užitočné produkty pre toalety pre hostí
  • WC kefa
  • Držiak na toaletný papier
  • Malý uzatvárateľný odpadkový kôš
  • Dávkovač mydla
  • Uteráky
  • Kozmetické výrobky (krém na ruky, kozmetické tampóniky atď.)
  • Háčik na oblečenie
  • Vôňa/osviežovač vzduchu
  • Kvety/vázičky
  • Obrázky

Spotrebný materiál by sa mal dať ľahko nájsť v úložnom priestore v kúpeľni a mal by ho tam byť dostatok.

Riešenia Geberit pre malé kúpeľne pre hostí

Závesné WC Geberit Selnova Compact

Geberit ponúka rôzne šikovné a priestorovo úsporné riešenia pre malé kúpeľne pre hostí. Okrem priestorovo úsporného nábytku a riešení pre viac úložného priestoru sem patria aj WC so skráteným vyložením pre väčšiu voľnosť pohybu.

Umývadlo Geberit ONE s vhodnou umývadlovou skrinkou

Priestorovo úsporný nábytok do malých kúpeľní

Aj pre úzke a obzvlášť malé umývadlá so skráteným vyložením alebo bočným úložným priestorom ponúka Geberit dokonale padnúce skrinky s veľkým úložným priestorom. Napríklad všestranný a modulárny kúpeľňový nábytok Geberit iCon alebo Geberit ONE, ktorý je obľúbený vďaka svojmu funkčnému dizajnu. Zrkadlovú skrinku s integrovaným osvetlením možno dokonca zabudovať do steny a ušetriť tak priestor.

Dômyselné riešenia detailov pre viac úložného priestoru v kúpeľni pre hostí

Ak sa rozhodnete pre priestorovo úsporný sifón pre umývadlo alebo sifón skryjete za stenu, v zásuvke umývadlovej skrinky nemusí byť výrez na sifón a získate tak ďalší úložný priestor.

Zároveň to uľahčuje používanie organizérov v zásuvkách. Pomôžu vám získať lepší prehľad v zásuvke a ľahšie nájdete rôzne predmety. Zrkadlové skrinky s nastaviteľnými policami tiež poskytujú ďalší úložný priestor.

K dispozícii je aj magnetická tabuľa, ktorá sa hodí k akejkoľvek toalete. Magnetické tabule sú vybavené tromi úložnými boxmi rôznych veľkostí a sú k dispozícii v štyroch rôznych farebných úpravách.

Pridaná hodnota pre vásZískajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Prečítajte si podobné príspevky