Bolestivý pád

Riziko pošmyknutia v kúpeľni – výber správnych materiálov je rozhodujúci

Štefan prišiel domov po náročnom dni v práci. Dostatočný dôvod ísť si zabehať. Vyčerpaný, ale plný endorfínov po zašportovaní vojde do sprchy.

Nebezpečenstvo! Šmykľavý povrch

Teraz už len stačí vyčistiť si zuby a môže stráviť príjemný večer pri televízii. Ale hups, ani nevie ako a šmykne sa na mokrej dlažbe a spadne. Mohlo to pre Štefana dopadnúť aj horšie. Pád sa skončil iba niekoľkými modrinami. Mimoriadne bolestivý zážitok, ktorý mohol mať omnoho vážnejšie následky, ako naznačujú štúdie z Nemecka, Rakúska a Švajčiarska. Podľa týchto štúdií sú pády doma na prvom mieste v rebríčku štatistík nehôd.

Minimalizovanie rizika

Riziko pošmyknutia a pádu na mokrých povrchoch je najmä v sprchách relatívne veľké. Toto nebezpečenstvo sa však môže zredukovať správnym výberom materiálov a užitočným kúpeľňovým príslušenstvom:

  • Keď staviate nový dom alebo renovujete svoju kúpeľňu, stojí za to poriadne sa zamyslieť nad výberom materiálov. Nešmykľavá dlažba alebo sprchovacie plochy vyrobené z pevného povrchového materiálu, ako je Setaplano, obzvlášť pomáhajú pri minimalizácii rizika pošmyknutia.
  • Protišmyková úprava tiež môže zvýšiť bezpečnosť šmykľavých povrchov, pretože zvýši ich drsnosť a zlepší protišmykové vlastnosti. Vždy by to mal vykonávať odborník.
  • Aj keď protišmykové rohože alebo pásky určite nezískajú žiadne ocenenia za dizajn, poskytujú aspoň potrebnú podporu. Protišmykové podložky sa vďaka svojim výbežkom pevne držia na povrchu, ale dajú sa ľahko odstrániť. Dajú sa jednoducho vyčistiť a vysušiť, hoci nie sú hygienické.
  • Ak nechcete pri vychádzaní zo sprchy stratiť rovnováhu na šmykľavej dlažbe, položte na podlahu pred sprchu kúpeľňovú podložku alebo uterák, do ktorého si utriete nohy.

To isté platí aj pri vychádzaní z vane.

Pridaná hodnota pre vásZískajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.