Jednoduché plánovanie kúpeľneCesta k vašej vysnívanej kúpeľni

Staviate dom? Blahoželáme! Nová výstavba je myšlienka vzrušujúca, no náročná. Čaká nás tvrdá práca a bude potrebné urobiť niekoľko rozhodnutí. Do vášho nového domova sa investuje veľa času, peňazí a energie.

Dobré plánovanie je nevyhnutné v každom stavebnom projekte, pričom kúpeľňa nie je výnimkou. Prinášame vám niekoľko praktických tipov na prekonanie tejto zložitej úlohy. Zistite, ako môžete vo svojom novom bývaní zrealizovať svoju vysnívanú kúpeľňu.

Plánovanie novej kúpeľneOnline alebo s osobným poradcom?

Muž získava inšpiráciu pre svoju novú kúpeľňu

Plánovanie kúpeľne začína doma na pohovke. Hľadajte inšpirácie a nápady online alebo v časopisoch o bývaní. Mnoho ľudí si počas tejto fázy vytvorí nástenku na Pintereste s obrázkami svojich obľúbených nápadov. Čím konkrétnejšie sú vaše predstavy a želania, tým jednoduchšia a rýchlejšia je osobná konzultácia u vášho kúpeľňového odborníka.

Máte už nejaké konkrétne nápady pre svoju vysnívanú kúpeľňu a chcete začať experimentovaním s dizajnom miestnosti? Mnohí výrobcovia ponúkajú online plánovače kúpeľní, ktoré je možné použiť na naplánovanie kúpeľne pomocou 3D náhľadu. V nástroji na plánovanie kúpeľní Geberit môžete buď pracovať s preddefinovanými pôdorysmi, alebo si vytvoriť vlastný, a následne zariadiť miestnosť kúpeľňovými výrobkami, ako je toaleta, sprcha alebo skrinky .

Po online prieskume prichádza osobná konzultácia u predajcu. Poznajú všetky nástrahy pri plánovaní, majú prehľad o rôznych funkciách výrobku a môžu vám pomôcť pri výbere. Ak je to možné, urobte si zoznam obľúbených výrobkov, pretože to vám umožní vyriešiť konkrétne problémy priamo so svojím odborníkom v kúpeľňovom štúdiu. Pomôže to aj pri plánovaní ďalších krokov. Ak ste si už vytvorili 3D plán, prineste ho aj na konzultáciu.

Inovatívne nápady pre vašu novú kúpeľňu

Mix & Match: Umývadlo na dosku Geberit ONE so skrinkou iCon

Počas fázy návrhu by ste mali zvážiť dva kľúčové prvky – úložný priestor a čistenie. V každodennom živote rýchlo zistíte rozdiel, ak kúpeľňové pomôcky uskladníte inteligentným spôsobom. Inovatívne riešenia úložného priestoru umožňujú, aby boli všetky vaše výrobky určené na starostlivosť, uteráky a iné predmety skryté, no zároveň stále ľahko prístupné.

Inteligentné plánovanie, ktoré zohľadňuje aj čistenie, tiež ušetrí veľa času a úsilia. Zamyslite sa nad výhodami miestnosti bez zbytočných rohov alebo ťažko dostupných zákutí, kde sa môžu hromadiť nečistoty a baktérie. Tie správne materiály a povrchové úpravy docielia, že bude potrebné vynaložiť menej úsilia – a vám zostane viac času na seba.

Vaša nová kúpeľňa je viac než len funkčná miestnosť. Je miestom oddychu a relaxácie. Vďaka sofistikovaným riešeniam pre slobodu pohybu, úložnému priestoru a jednoduchému čisteniu môžete zabezpečiť, aby vaša kúpeľňa bola nielen esteticky príťažlivé, ale aj praktické miesto, ktoré sa ľahko udržiava.

Muž a žena v dokonale osvetlenej kúpeľni s výrobkami Geberit ONE

Prirodzené osvetlenie vďaka správnemu plánovaniu kúpeľne

Nič nemá väčší vplyv na atmosféru miestnosti ako osvetlenie. Platí to najmä pre kúpeľňu, kde často nie je prirodzené denné svetlo. Našťastie si však útulnosť možno vyrobiť inštaláciou správnych svetelných zdrojov.

Či už ide o prirodzené denné svetlo, alebo funkčné osvetlenie – môžeme vám ukázať všetko potrebné na dokonalé osvetlenie svojej kúpelne.

Zistite viac o optimálnom osvetlení kúpeľne

Bezbariérová kúpeľňa s umývadlom, toaletou a sprchou s vaničkou v úrovni podlahy

Plánovanie bezbariérovej kúpeľne

Naše požiadavky na kúpeľňu sa menia s pribúdajúcim vekom, s chorobou alebo po nehode. Zohľadnenie jednoduchého prístupu pri plánovaní pomáha šetriť čas a peniaze neskôr.

Náš kontrolný zoznam vám pomôže naplánovať bezbariérovú kúpeľňu, ktorá spĺňa požiadavky moderného dizajnu.

Ako naplánovať bezbariérovú kúpeľňu

Osoba sprchujúca sa v sprche so sprchovým žľabom Geberit CleanLine v úrovni podlahy

Každodenné wellness so sprchou alebo vaňou

Myslíte si, že nie je nič uvoľňujúcejšie než zotavenie sa zo stresujúceho dňa vo vani ? Uprednostňujete radšej výhody moderného walk-in sprchovému kúta? Názory sa tu značne líšia. Ak nemáte priestor na oboje a máte problém sa rozhodnúť, pozrite sa na tieto dôvody, prečo mať vo svojej novej kúpeľni vaňu alebo sprchu.

Porovnanie sprchy a vane

Dve kúpeľne Geberit s rôznymi farbami stien v ružovej a tmavozelenej farbe

Farba v kúpeľni

Nie je žiadnym tajomstvom, že farby vytvárajú atmosféru a prispievajú k útulnosti v kúpeľni.

Ste fanúšikom neutrálnych, nadčasových odtieňov alebo uprednostňujete svetlé farby? Nech už ide o klasický kúpeľňový nábytok v bielej farbe, extravagantný výber čiernych akcentov, alebo do kúpeľne prinesiete farbu – koherentná koncepcia farieb znamená, že vaša nová kúpeľňa vám poskytne trvalý pôžitok na dlhé roky. Pozrite si naše tipy týkajúce sa výberu správnych farieb do vašej kúpeľne.

Viac o farbách v kúpeľni

Plánovanie kúpeľne krok za krokom

Pri plánovaní novej kúpeľne je najlepšie postupovať krok za krokom. Starostlivo zvážte nasledujúce štyri otázky:

1. Je kúpeľňa súčasťou rekonštrukcie alebo úplne novej výstavby?

Inštalatér inštaluje osvetlené zrkadlo Geberit Option počas renovácie kúpeľne

Je samozrejmé, že plánovanie kúpeľne závisí od toho, či ide o rekonštrukciu alebo novú výstavbu.

Pokiaľ sa nevykonáva kompletná rekonštrukcia jadra, pôdorys je zvyčajne počas rekonštrukcie pevne stanovený. Vodovodné a elektrické prípojky sú už definované. Rozhodnutia sa tu týkajú predovšetkým farieb a materiálov použitých na podlahu, strop a steny a výberu nového nábytku, keramiky pri toalete a umývadle, zrkadiel a skriniek, prípadne batérií.
Náš sprievodca rekonštrukciou obsahuje všetky informácie, ktoré potrebujete pri rekonštrukcii kúpeľne.

Novostavba je ako prázdne plátno. Avšak bez ohľadu na to, či rekonštuujete alebo začínate od nuly, prvé kroky sú rovnaké:

  • Majte jasno vo svojich prianiach a potrebách v kúpeľni.
  • Hľadajte inšpiráciu – online, v showroomoch, časopisoch alebo pri návšteve priateľov a rodiny.

Ďalšie užitočné rady pri plánovaní kúpeľne

Inšpirácia a plánovanie kúpeľne od spoločnosti Geberit

Vo fáze plánovania je k dispozícii nespočetné množstvo možností, ako premeniť vašu víziu na realitu. Naša webová stránka je pokladnicou tipov, nápadov a inšpirácií, ktoré vám pomôžu navrhnúť si novú kúpeľňu.

Pri plánovaní kúpeľne so spoločnosťou Geberit sú vaše potreby to, na čom skutočne záleží. Chceme, aby vaša kúpeľňa nielen dobre vyzerala, ale aby bola funkčná a pohodlná. Preto ponúkame inovatívne riešenia pre viac priestoru, hygienu a funkčný dizajn.

Muž v kúpeľni Geberit ONE so sprchovacím WC Geberit AquaClean Mera a zrkadlom Geberit Option Plus

Všetko z jedného zdroja

Naše kompletné riešenia sú tým, čo odlišuje spoločnosť Geberit od iných poskytovateľov. Prostredníctvom Geberit ONE ponúkame kúpeľňovú sériu, ktorá zahŕňa nielen sanitárnu techniku za stenou, ale aj výrobky pred ňou, akými sú je kúpeľňová keramika, nábytok a batérie – a to všetko z jedného zdroja. Znamená to, že sa už nemusíte starať o to, či všetky prvky budú k sebe ladiť – všetko dokonale zapadá a je najvyššej kvality.

Naša služba zahŕňa aj užitočné nástroje a aplikácie na zjednodušenie plánovania kúpeľne. Patrí sem aj online 3D plánovač kúpeľne a konfigurátor pre vaše umývadlo . Aby ste mali prehľad o všetkých najnovších trendoch a možnostiach počas fázy plánovania a vaša nová kúpeľňa naplno vyhovovala vašim potrebám, ponúkame vám aj poradenstvo našich kúpeľňových odborníkov – bezplatne a nezáväzne, či už digitálne, alebo osobne.

Osoba plánujúca kúpeľňu virtuálne pomocou 3D plánovača kúpeľní Geberit na svojom notebooku

Čo všetko si môžete vybrať v plánovači kúpeľní Geberit?

Náš bezplatný 3D plánovač kúpeľní je obzvlášť užitočným nástrojom. Plánovací softvér možno použiť na plánovanie vašej kúpeľne virtuálne v 3D, kde sa dá vyskúšať rôzne rozloženia, farby a materiály. Kým začnete s výstavbou, získate realistickú predstavu o tom, ako bude vaša nová kúpeľňa vyzerať.

Po výbere šablóny pôdorysu alebo vytvorení si vlastného priamo na mieru v nástroji, si do miestnosti môžete pridávať rôzne predmety, akými sú dvere, okná, kúrenie, obklady a prípojky. Vo fáze návrhu máte prístup k sérii kúpeľní Geberit a môžete pridať toaletu , umývadlo, osvetlené zrkadlo a ďalší kúpeľňový nábytok a príslušenstvo, ktoré si zobrazíte v 3D. Sanitárne zariadenia je možné umiestniť a voľne premiestňovať. Vyskúšajte rôzne farby, materiály a vzory. Na konci uvidíte 3D zobrazenie svojej novej kúpeľne snov.

Plánovanie kúpeľne s výrobkami Geberit