Kúpeľňové trendy na rok 2024Ukážky moderných kúpeľní

Či už ide o moderné otvorené sprchy v úrovni podlahy, inteligentné ovládanie svetla v zrkadlovej skrinke alebo toaletu s jemným sprchovacím prúdom, v modernej kúpeľni je najdôležitejší dobrý pocit. Nesmú chýbať jemné farby, výrazné kontrasty a množstvo inteligentných technológií. Dizajnér Christoph Behling predstavuje najnovšie kúpeľňové trendy na rok 2024.

Trendy v kúpeľňovom nábytku

Kúpeľňa v trendovej farbe Peach Fuzz so sprchovacou toaletou Geberit AquaClean Alba

„Moderná kúpeľňa je miestom pre krásu a starostlivosť,“ hovorí dizajnér Christoph Behling. „Všetky tieto produkty potrebné na starostlivosť potrebujú priestor.“ Umývadlová skrinka je na to ideálna, pretože ponúka praktický úložný priestor.

Dobrým nápadom sú aj závesné umývadlové skrinky zavesené nad podlahou. Tie sa stali neoddeliteľnou súčasťou kúpeľne. Výrobky integrované do steny, ako napríklad zrkadlové skrinky, vytvárajú zvláštne dizajnové momenty - aj v malých miestnostiach.

Matné keramické povrchy a farby nie sú také reflexné. Kúpeľňa potom pôsobí teplejšie a útulnejšie,“ vysvetľuje dizajnér. Z hľadiska dizajnu sa čoraz viac prejavuje trend individualizmu. Či už ide o farbu, nábytok alebo materiál, možnosti výberu sú takmer nekonečné - a ich výsledkom sú exkluzívne, jedinečné dizajnové momenty. V sortimente Geberit sa kúpeľňový nábytok a umývadlá z rôznych sérií dajú navzájom kombinovať podľa osobných želaní vďaka princípu „Mix & Match. To umožňuje širokú škálu dizajnových kombinácií.

Moderné sprchy a vane

Kúpeľňa s umývacím priestorom Geberit VariForm a WC Acanto

Dláždené sprchy v úrovni podlahy nahrádzajú staré sprchové kúty a zaujmú bezbariérovým vstupom do sprchovacieho kúta. „Podlaha, ktorá pokrýva celú kúpeľňu, je praktická a miestnosť pôsobí väčšia a architektonicky elegantnejšia,“ dodáva Christoph Behling.

Pokiaľ ide o vaňu, voľne stojaca verzia zostáva veľmi obľúbená. Keďže tie majú zvyčajne špeciálny dizajn, miestnosť sa stane architektonicky príťažlivou s minimálnym úsilím. S pridaním hydromasážnej funkcie môže vaňa dokonca premeniť kúpeľňu na mini oázu pohody len pre vás.

Aktuálne farby a kombinácie

WC Geberit Acanto WC v kúpeľni so stenou v trendovej farbe Peach Fuzz

Spoločnosť Pantone vyhlásila za farbu roka 2024 farbu Peach Fuzz - zmes ružovej a oranžovej. Táto teplá farba optimálne odráža prirodzené zdroje svetla, vďaka čomu sa miestnosť zdá byť svetlejšia a vzdušnejšia. To je obzvlášť príjemné v kúpeľni, ktorá je zvyčajne malou miestnosťou bez veľkých okien. Jemná broskyňová farba môže pomôcť zvýšiť pocit priestoru v miestnosti a zároveň zabezpečiť útulnú atmosféru. V kúpeľni sa farba Peach Fuzz dá obzvlášť dobre kombinovať s inými pastelovými farbami, teplými hnedými odtieňmi a bielou.

Čierna matná bude v kúpeľni naďalej získavať na popularite. Podobne ako chróm sa dá kombinovať s každou farbou a obkladom. Ako farba vodovodných batérií alebo nábytku vytvára čierna matná vzrušujúci kontrast k jednoduchým keramickým zariadeniam, ak sa použije v kombinácii s drevom alebo organickými materiálmi, ako je napríklad prírodný kameň s nápadnými prechádzajúcimi žilkami. Keďže farba pohlcuje odrazené svetlo, kúpeľňa je menej žiarivá, a preto útulnejšia.

Nové, inovatívne funkcie v kúpeľni

Zrkadlová skrinka Geberit ONE s ComfortLight

Inteligentné osvetlenie kúpeľne

Inteligentné svetelné systémy sú jednou z inovatívnych a zásadných funkcií, pokiaľ ide o súčasné kúpeľňové trendy. Patrí sem najmä osvetlenie, ktoré sa dá nastaviť podľa vašej každodennej rutiny. Biele, jasné svetlo v kúpeľni vás ráno nielen prebudí, ale uľahčí aj každodenné kúpeľňové rutiny, ako je čistenie zubov, nanášanie make-upu a holenie. Večer naopak tlmené, teplé svetlo pomáha vášmu telu relaxovať a pripravuje vás na spánok.

Tieto kombinácie teploty farieb a jasu ponúka inovatívne osvetlenie Geberit ComfortLight. Možno ho tiež plynule stmievať, a tak prispôsobiť vašim individuálnym požiadavkám. Výsledkom sú nielen optimálne svetelné podmienky pre vaše kúpeľňové rutiny, ale aj útulná atmosféra.

Inteligentné riešenie, ako je napríklad ovládanie svetla ComfortLight, navyše znamená, že atmosféru v miestnosti možno jednoducho upraviť pomocou aplikácie na denný alebo nočný režim. Inovatívne funkcie zrkadla, ako je napríklad vyhrievanie proti zahmlievaniu, zaujmú z hľadiska praktickosti aj dizajnu.

WC Geberit Acanto s TurboFlush

WC s technológiou precízneho splachovania

Možno to nie je také očividné, ale aj pri splachovaní toalety existujú veľké rozdiely. Spôsob vedenia vody cez WC misu má významný vplyv na výkon splachovania. Ak je všetko čisté už po jednom spláchnutí, nielenže ušetríte vodu, ale aj znížite námahu pri čistení. Technológie splachovania, ktoré smerujú vodu špirálovito po vnútornom povrchu, sú účinnejšie. Dobrým príkladom je technológia splachovania Geberit TurboFlush.

Ku komfortu a pohode patria aj inovatívne sprchovacie toalety s prídavnými funkciami, ako je odsávanie zápachu a výkonná, ale tichá technológia splachovania. To nás privádza k ďalšiemu kúpeľňovému trendu.

Trendy inteligentnej domácnosti v kúpeľni

Technológie inteligentnej domácnosti v kúpeľni vytvárajú zážitok z kúpeľne na mieru. Patria sem aj inteligentné toalety a čistenie pomocou vody. Napríklad sprchovacie WC umožňujú šetrnú a prirodzenú hygienu na toalete.

Polohu sprchovacieho ramena, teplotu vody a intenzitu sprchovacieho prúdu možno intuitívne meniť stlačením tlačidla prostredníctvom diaľkového ovládania alebo aplikácie. Inteligentné ovládacie prvky umožňujú individuálne nastavenia a indikujú, kedy je potrebné zariadenie odvápniť. Môžete si tiež uložiť používateľské profily.

Sprchovacie WC Geberit AquaClean Alba s technológiou WhirlSpray
Diaľkové ovládanie pre sprchovacie WC Geberit AquaClean Mera

Aktuálnejšie ako kedykoľvek predtým: udržateľnosť v kúpeľni

Efektívne a šetrné využívanie vody je aktuálnou témou aj v kúpeľni a nadobúda čoraz väčší význam. Správnym výberom výrobkov možno v kúpeľni dosiahnuť výraznú úsporu vody.

Približne jedna tretina dennej spotreby vody v domácnosti je spojená so splachovaním toalety. Vďaka účinnej technológii splachovania optimálne prispôsobenej keramickému WC zariadeniu možno výrazne znížiť potrebný objem vody na spláchnutie.

Geberit WC systém ponúka vynikajúci výkon splachovania aj pri malých objemoch vody.

Tip: Naplánujte si modernú kúpeľňu pomocou 3D plánovača kúpeľní

Náš tip: Ak si kúpeľňu vopred naplánujete na obrazovke pomocou jednoduchého plánovacieho nástroja, môžete si miestnosť pozrieť v mierke a v 3D zobrazení. Potom sa môžete poradiť s miestnym inštalatérom alebo odborníkom na sanitu, ktorý vám vypracuje cenovú ponuku na vytvorenie vašej vysnívanej kúpeľne.

Informačný newstellerZaregistrujte sa teraz

Buďte v obraze


Náš informačný newsletter poskytuje fascinujúce postrehy a praktické tipy, ako vám vaša kúpeľňa môže uľahčiť život.

Kúpeľňové výrobky s funkčným dizajnom

Read similar posts