Zablokovaný odtok - čo teraz?

Umývadlo VariForm (© Geberit)

Vlasy môžu rýchlo upchať sprchu a odtok umývadla. Skvelý spôsob, ako to vyriešiť, je starý dobrý gumový zvon. Tým sa uvoľní prekážka a zvyšky sa vyplavia do kanalizácie.

Mimochodom, termín „sifón“, ktorý sa v hovorovej reči bežne používa, je presne to, čo odborníci nazývajú zápachová uzávierka. A to je presne jej úloha: zachytiť alebo utesniť nepríjemné pachy a zabrániť im v tom, aby sa dostali do priestoru kúpeľne. Dva najznámejšie varianty zápachovej uzávierky vo forme klasickej zápachovej uzávierky a priestorovo úspornej zápachovej uzávierky sa používajú v kúpeľňových umývadlách alebo v kuchynských drezoch.

Aby všetko fungovalo

  • Väčšinou stačí bežná starostlivosť, aby sa zaistilo spoľahlivé fungovanie odtoku. Zabráňte tomu, aby sa do zápachovej uzávierky dostali vlasy alebo hrubšie častice nečistôt. Práve tu predstavujú hrebeňové vložky alebo sitká ideálne riešenia.
  • Pravidelne púšťajte vodu, pretože zápachové uzávierky môžu aj vyschnúť, ak ich necháte dlho stáť. Vtedy začnete cítiť zápach.
  • Ak je zápachová uzávierka zablokovaná, neexperimentujte ani neskúšajte žiadne metódy „urob si sám“! Gumový zvon a pinzeta môžu pomôcť uvoľniť alebo odstrániť prekážky. Je potrebné vyhnúť sa drsným chemikáliám, pretože môžu napadnúť tesnenia alebo materiál. Dôležité: Odmontovanie zápachovej uzávierky nechajte na odborníka. Vo väčšine prípadov tiež nechajú zápachovú uzávierku na mieste a budú pracovať so zvonom alebo iným profesionálnym nástrojom.
  • P.S .: Tlakové čističe potrubí, ktoré sú často na nákupných kanáloch propagované ako „zázračné nástroje“, môžu v dôsledku vysokého tlaku poškodiť zápachovú uzávierku a potrubie. Preto je lepšie, keď sa laici vyhýbajú tomuto druhu nástrojov.

Pridaná hodnota pre vásZískajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Výrobky pre viac čistoty v kúpeľni