Rekonštrukcia kúpeľne: nech je projekt úspešný!

Muž vešia zrkadlo Geberit Option počas rekonštrukcie kúpeľne

Každý deň strávime v kúpeľni v priemere až jednu hodinu. Sanitárne výrobky sú často vystavené desaťročiam opotrebovania a kúpeľňový nábytok je vystavený vysokej vlhkosti. Preto sa oplatí investovať do kvalitného vybavenia, aby ste si vytvorili priestor, v ktorom sa budete cítiť príjemne a pohodlne.

Tu vám vysvetlíme, ako dlho trvá rekonštrukcia kúpeľne a s akými nákladmi by ste mali počítať. Okrem toho vás prevedieme procesom rekonštrukcie krok za krokom a ponúkneme vám užitočné odborné tipy na tejto ceste.

Ako dlho trvá rekonštrukcia kúpeľne?

Uvažujete o rekonštrukcii kúpeľne a chcete vedieť, ako dlho bude trvať? To závisí od projektu.

Kozmetické úpravyRekonštrukcia s novým obkladomStavebná rekonštrukcia
Pri kozmetickej úprave sa vymení kúpeľňový nábytok, sanitárna keramika a vodovodné batérie a vymaľujú sa steny/strop. Obkladačky však zostávajú a nevykonávajú sa žiadne iné stavebné práce.Okrem nového kúpeľňového nábytku a výmeny sanitárnej keramiky sa vykonávajú aj obkladačské, demontážne, omietkárske alebo maliarske práce. Pôdorys a štruktúra kúpeľne však zostávajú nezmenené. To znamená, že WC a umývadlo zostanú na rovnakom mieste a vaňa sa nenahradí sprchovacím kútom alebo naopak.Pri stavebnej rekonštrukcii kúpeľne sa vykonáva viac konštrukčných prác. Stena sa rozoberie, v celej miestnosti sa vymenia potrubia a premiestní sa sanitárna keramika. Môže to byť napríklad v prípade, ak chcete presunúť toaletu alebo umývací priestor na iné miesto v kúpeľni alebo nainštalovať sprchovací kút namiesto vane. Pri stavebnej rekonštrukcii sa zapájajú aj ďalšie profesie, ako napríklad elektroinštalácia, vykurovanie či vetranie.
Práce na kozmetických úpravách spravidla trvajú 1 až 3 dni.V tomto prípade si môžete na konverziu naplánovať približne 3-7 dní.V prípade stavebnej rekonštrukcie počítajte s 1 - 3 týždňami práce.

Koľko stojí rekonštrukcia kúpeľne?

Náklady závisia od rozsahu rekonštrukcie kúpeľne, počtu metrov štvorcových a zvolených výrobkov. Ceny sa môžu líšiť aj regionálne a v závislosti od poskytovateľa. Orientačné hodnoty v tabuľke vám poskytnú predstavu.

Môže ísť o značné výdavky, ale investovať do novej kúpeľne sa oplatí, pretože jej životnosť je v priemere 20 až 30 rokov.

Malý tip: kde ušetriť náklady

Ak chcete rekonštruovať kúpeľňu, náklady môžete ušetriť najmä na rozsahu rekonštrukcie a výbere sanitárneho zariadenia. Výmena jednotlivých kusov kúpeľňového nábytku a keramiky môže dať kúpeľni nový vzhľad bez veľkých stavebných zásahov. Výber výrobkov je tiež rozhodujúcim faktorom nákladov: mnohí výrobcovia ponúkajú vysokokvalitné výrobky aj v nižšom cenovom segmente.

Od starej k novej: takto vyzerajú moderné kúpeľne

Máte problém predstaviť si svoju kúpeľňu v novom svetle? Inšpirujte sa týmito porovnaniami kúpeľne pred a po rekonštrukcii z rôznych krajín.

Problémy boli rôzne, od veľmi malého priestoru až po nedostatok denného svetla alebo šikmú strechu. Všetky projekty majú jedno spoločné: rekonštrukcie umožnili rodinám užívať si nové krásne oázy pohody v nadčasovom dizajne.

Ako postupovať pri rekonštrukcii kúpeľne?

Už ste sa rozhodli pre rekonštrukciu kúpeľne. Ale kde začať? Prevedieme vás jednotlivými fázami projektu rekonštrukcie a ponúkneme vám užitočné tipy na tejto ceste.

Ako môže Geberit pomôcť pri rekonštrukcii kúpeľne?

Muž s tabletom vyberá výrobky v konfigurátore

Bez ohľadu na to, či hľadáte prvotnú inšpiráciu alebo ste už pokročili v plánovaní, prípadne už máte na mysli konkrétne produkty, naše nástroje vám pomôžu nájsť správne riešenie.

  • Nástroj na inšpiráciu od spoločnosti Geberit ponúka inšpiratívne návrhy a inovatívne funkcie pre modernú kúpeľňu. Takto si môžete vybrať výrobky, ktoré spĺňajú vaše potreby.
  • V 3D plánovači kúpeľne od spoločnosti Geberit si môžete pretvoriť svoju existujúcu kúpeľňu v 3D zobrazení a naplánovať ju s požadovanými výrobkami.
  • Pomocou konfigurátora umývacieho priestoru si môžete v piatich krokoch naplánovať umývací priestor vrátane umývadla, kúpeľňového nábytku a zrkadla alebo zrkadlovej skrinky v 3D grafike.

Objavte výrobky Geberit