Nechajte svoju kúpeľňu zažiariť

Či už je vo vysokom lesku alebo v matnom brúsenom štýle, metalický vzhľad je na prvom mieste. Zlaté, mosadzné, medené a iné kovové tóny sú teraz trendovou voľbou pre obývacie aj kúpeľňové priestory.

Nábytok, doplnky, lampy a obklady stien s kovovým leskom sa stali nevyhnutnosťou pri uvádzaní najnovších koncepcií interiérového dizajnu. Táto elegantná vlastnosť dodáva interiéru nielen náznak luxusu, ale prispôsobuje sa aj rôznym kombináciám farieb a materiálov a výborne ladí s akýmkoľvek dizajnom.

Pútavé kovové efekty

Okrem kovových doplnkov v teplých zlatých odtieňoch sa v minimalistickom dizajne stali nesmierne populárne odtiene ako čierny chróm a červené zlato.

Ako to často býva, všetko je o hľadaní správnej rovnováhy: Pri dizajnovaní je vhodné sa vyhýbať kombinovaniu viacerých metalických tónov v jednej miestnosti, aby nevyzerali chaoticky alebo príliš opulentne. Kombinácia rôznych povrchových textúr však môže vytvoriť niečo, čo vyzerá zaujímavo a stále harmonicky. Mali by ste sa tiež vyhnúť miešaniu rôznych metalických farieb s chrómom, pretože chrómové prvky majú dominantný efekt v každej miestnosti - vrátane kúpeľne - a nie sú vôbec také neutrálne, ako sa všeobecne verí.

Vytváranie harmónie

„Zlaté kohútiky boli spočiatku obľúbenou voľbou pri vytváraní trendových kovových prvkov v kúpeľni. Vodovodné batérie sú v kúpeľniach veľmi dôležitým prvkom, preto spoločnosť Geberit ponúka splachovacie tlačidlá a sprchové žľaby v rôznych metalických odtieňoch, ktoré zapadajú do dizajnového konceptu. Všetko je to výbere dokonalých detailov do harmonicky vyzerajúcej kúpeľne, “vysvetľuje Daniel Raissle, vedúci produktovej línie armatúr a ovládačov v spoločnosti Geberit.

Zamerajte sa na celkový efekt

Dnešné trendy v kúpeľni sa zameriavajú na tmavé farby a prírodné alebo minerálne povrchy, ako je vzhľad orecha, bridlice alebo betónu - a metalické akcenty sú dokonalým doplnkom týchto dizajnov. Je potrebné pripomenúť, že práve detaily prepožičiavajú miestnostiam ich vlastnú identitu a individualitu. Vodovodné batérie, splachovacie tlačidlá, sprchové žľaby, zrkadlá a dávkovače mydla v konzistentných metalických farbách sú dizajnovo prepojené, vytvárajú harmonický efekt a v kúpeľniach vytvárajú pocit domova - a to je v dnešnej dobe hlavná požiadavka.

Pridaná hodnota pre vásZískajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Kúpeľňové výrobky s funkčným dizajnom