Tri otázky o osobnej hygiene

Je prirodzené, že ľudia jednoducho musia chodiť na toaletu. A časť tohto procesu zahŕňa osobnú hygienu a očistenie intímnych partií po tom, čo ste tam boli. Existuje mnoho spôsobov, ako vykonať túto očistu. A všetky majú rovnaký cieľ: zvýšiť osobný komfort. Každý sa chce pri odchode cítiť čistý a svieži.

Vo väčšine európskych domácností sa na čistenie intímnych partií používa suchý alebo mokrý toaletný papier. Sme však s toaletným papierom a vlhkou handričkou tak čistí, ako by sme chceli? Nasledujúci článok obsahuje odpovede na otázky, ktoré pravdepodobne nechcete klásť na verejnosti.

Sú vaše intímne partie ozaj čisté po použití toaletného papiera?

Závesné WC s obkladom steny terrazzo

Toaletný papier nájdete vo väčšine kúpeľní. Pochybnosti o jeho užitočnosti či hygiene vznikajú len zriedka. Práve naopak: väčšine ľudí pri osobnej hygiene stačí toaletný papier. Po toalete sa cítia čistí a svieži. Dermatológovia však vyjadrujú určité pochybnosti ohľadom čistoty intímnych partií po použití toaletného papiera. Väčšina toho, čo je potrebné odstrániť, je odstránená. Ale nemožno dúfať, že suchý toaletný papier odstráni všetko. Ak nečistoty zostanú na vašej pokožke dlhší čas, môžu ju poškodiť.

Pre hygienu s papierom je dôležité, aby ste sa vždy utierali spredu dozadu a potom použili nový papier. To vám pomôže vyhnúť sa tomu, aby sa do močovej trubice alebo vagíny dostali črevné baktérie, ktoré by mohli viesť k infekciám. Okrem toho je lepšie utrieť sa papierom zľahka a nedrhnúť, pretože trenie môže viesť k podráždeniu pokožky.

Nakoľko hygienické a jemné sú vlhčené utierky?

V reklamách sú vlhčené obrúsky predávané ako praktický hygienický výrobok. Utierky sú namočené v tekutine a voňajú ako mydlo; dodajú vám ten pocit sviežosti v oblasti genitálií, ktorý pri čistení hľadáte. Obľúbené sú aj v starostlivosti o bábätká. V porovnaní so suchým toaletným papierom dokážu vlhčené obrúsky odstrániť zvyšky jemnejšie a dôkladnejšie. A trpíte menej podráždením pokožky trením pri utieraní. Napriek tomu existujú problémy spojené s používaním vlhčených obrúskov. Pretože obsahujú alkohol, vodné konzervačné látky a vonné látky, môžu spôsobiť podráždenie pokožky a dokonca aj alergie. Tieto látky tiež narúšajú prirodzenú hodnotu pH pokožky, čo ničí prirodzenú ochranu a podporuje množenie baktérií a plesní.

Aký je najlepší spôsob očisty intímnych partií?

Náš tip je: použite vodu. Umývanie intímnych partií každý deň vlažnou vodou je zdravé a prirodzené. Môžete to urobiť napríklad pomocou bidetu. V latinskoamerických, arabských a juhoeurópskych kúpeľniach je používanie bidetu veľmi rozšírené. Bidet sa zvyčajne umiestňuje vedľa toalety a používajú ho muži aj ženy na pohodlné umývanie intímnych partií. Druhým hygienickým variantom je sprchovacie WC. Stlačením tlačidla sa vysunie skryté sprchovacie rameno a cielene vás očistí príjemne teplou vodou. Tento typ osobnej hygieny je nielen pohodlný a účinný, ale aj šetrný k pokožke. Sprchovacia toaleta navyše zaručuje hmatateľný pocit sviežosti po použití toalety.

Detail sprchovacieho ramena na sprchovacom WC Geberit AquaClean Mera
Kúpeľňa s WC a bidetom Geberit ONE

Pridaná hodnota pre vásZískajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Výrobky pre viac komfortu v kúpeľni