Nápady na rekonštrukciu kúpeľne

Ako zmeniť dizajn starej kúpeľne? Dva úspešné príklady s fotografiami pred a po zo Švajčiarska a Nórska ponúkajú inšpiráciu pre moderné návrhy kúpeľní.

Pred a po: navrhovanie modernej kúpeľnePríklad zo Švajčiarska

Tmavá, staromódna, zničená - taká bola kúpeľňa rodiny D'Apice Herger zo Švajčiarska pred rekonštrukciou. Našťastie sa rodine podarilo kúpeľňu prerobiť a urobiť ju modernejšou. Steny boli odizolované, stará keramika demontovaná a tmavá kúpeľňa sa v priebehu niekoľkých týždňov premenila na svetlú, modernú oázu pohody.

V novej kúpeľni je veľmi dôležité pohodlie. Vďaka zladeným sanitárnym výrobkom a jednoduchému výberu farieb a materiálov, vrátane obkladov a dlažby s kamenným vzhľadom a dreveného kúpeľňového nábytku, bola premena úspešná.

Pred a po: sprcha v úrovni podlahy

V zrekonštruovanej kúpeľni nahradila tesný sprchový kút sprcha v úrovni podlahy. Toto riešenie je oveľa pohodlnejšie a bezpečnejšie. Sprchový žľab Geberit CleanLine dobre ladí so sivými obkladačkami a boduje svojím štíhlym dizajnom a účinným odtokom vody. Sklenená deliaca stena prepúšťa do miestnosti dostatok svetla, vďaka čomu pôsobí sprcha odľahčene.

Kúpeľňa s úzkym sprchovým kútom, vaňou a stojacim WC
Sprchovacie WC medzi sprchou v úrovni podlahy a vaňou

Možnosti renovácie obkladovPríklad z Nórska

Pred rekonštrukciou sa majiteľom zdala kúpeľňa s rozlohou šesť metrov štvorcových v dome na Saetre v Nórsku stará a nepohodlná. Tón udávali studené, svetlomodré obkladačky a drevený nábytok.

Malá kúpeľňa je opticky zväčšená obkladmi

Po rekonštrukcii vytvára biely mramorový obklad na stenách a podlahe harmonický a nadčasový dizajn. Dodáva miestnosti svetlú a príjemnú atmosféru. Veľké dlaždice zároveň miestnosť opticky zväčšujú.

Rekonštrukcia kúpeľne: tipy a inšpirácie

Pridaná hodnota pre vásZískajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Kúpeľňové výrobky s funkčným dizajnom

Prečítajte si podobné príspevky