Bezpečnostná rukoväť vedľa toalety Sú tam, keď ich potrebujete

Bezpečnostná rukoväť vedľa toalety je veľmi užitočná a nielen pre tých, ktorí majú fyzické znevýhodnenie. Takéto rukoväte sú často vnímané ako pomerne nepríťažlivé príslušenstvo, preto sa v súkromných kúpeľniach často nevyskytujú. Tento postoj sa rýchlo zmení, keď začnete byť od týchto rukovätí závislí, aby ste sa pri vstávaní mohli podoprieť. Nie je to iba vec starnutia, stačí si vytknúť členok.

Bezpečnostné rukoväte na WC musia byť stabilné

Plánujte dopredu a ušetrite peniaze

Ak si myslíte, že bezpečnostná rukoväť sa bude dať rýchlo domontovať, keď ju budete potrebovať, vyvedieme vás z omylu. Ak neboli pripravené prvky na pevné ukotvenie do predstenovej konštrukcie už počas stavby, nepôjde to. Inštalačné prvky nepodporujú iba keramiku. So správnymi montážnymi doskami ponúkajú tiež potrebnú stabilitu na pripevnenie bezpečnostných rukovätí. Dobré ukotvenie je základ, keďže bezpečnostná rukoväť musí byť schopná zniesť dočasnú záťaž až 100 kg, ak sa do nej používateľ zaprie celou svojou váhou.

Správny inštalačný systém všetko uľahčuje

Už pri výstavbe kúpeľne je dobré zainvestovať a vybrať si inštalačný systém s prídavnými doskami na uchytenie podpier a držadiel. Bez týchto dosiek by následná inštalácia jednoduchých bezpečnostných rukovätí bola pravdepodobne nákladná a zložitá. Obkladačky a panely samy osebe neposkytujú dostatočne stabilné ukotvenie pre bezpečnostné rukoväte, takže nemôžu ponúknuť bezpečnú oporu používateľovi kúpeľne. Stručne povedané, výber správneho inštalačného prvku znamená, že dodatočná montáž v neskoršom termíne vás nebude stáť majetok a bude sa dať vykonať kedykoľvek bez problémov a s minimálnym úsilím.

Aby ste si boli istí, že ste našli to správne riešenie, dôrazne odporúčame, aby ste sa čo najskôr porozprávali s dôveryhodným inštalatérom.

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Nič nepremeškajte

Štyri obrázky príbehov Geberit

Prihláste sa na odber nášho newslettera a nepremeškajte žiadne novinky, udalosti ani tipy do kúpeľne. Dostávajte informácie o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch a ďalšie správy o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, používateľskej prívetivosti a bezbariérovosti v kúpeľni.

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Aká kúpeľňa je pre vás tá pravá?

Čo presne potrebujete? Je pre vás dôležitý priestor, čistota alebo dizajn? Prajete si používateľsky prívetivé výrobky alebo by ste uprednostnili taký komfort, aký ponúka napríklad sprchová toaleta Geberit AquaClean? Alebo by ste privítali univerzálny dizajn? Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, radi by sme zjednodušili vašu každodennú rutinu v kúpeľni pomocou našich dômyselných riešení.

Viac priestoru v kúpeľni
Vyšší štandard čistoty v kúpeľni
Funkčnejší dizajn v kúpeľni
Väčší komfort v kúpeľni
Lepšia prístupnosť v kúpeľni
Väčšia praktickosť v kúpeľni