Moderné bývanie

Renomovaná architektonická kancelária Hadi Teherani navrhla moderný a udržateľný koncept rezidenčnej budovy H.O.M.E. Haus 2022. Kúpeľniam v budove dominujú výrobky Geberit.

Za návrhom H.O.M.E. Haus 2022 stojí architektonická a dizajnérska firma Hadi Teherani Architects z Hamburgu. Projekt slúži ako zdroj inšpirácie pre architektov a projektantov a ako platforma na prezentáciu moderného dizajnu. Dom budúcnosti zaujímavo kombinuje tradičnú architektúru s modernými prvkami. Pozornosť zaujme tiež svojím konceptom udržateľnej výstavby a jedinečným interiérovým dizajnom.

H.O.M.E. Haus 2022 od Hadi Teherani Architects so zelenými kopcami v pozadí (© Bloomrealities/HTA für H.O.M.E. Haus 2022)
The H.O.M.E. Haus 2022 v púšti. Tradičný lapač vetra nazývaný bâdgir sa majestátne sa týči ako sochárske dielo (© Bloomrealities/HTA für H.O.M.E. Haus 2022)

MODERNÝ DOM INŠPIROVANÝ TRADIČNOU ARCHITEKTÚROU

Základom návrhu sa stal netradične poňatý model domu s dvorom. Architekt sa inšpiroval vo svojej iránskej domovine, kde sa kvôli vysokým teplotám často stavajú domy s jedným poschodím zapusteným pod zemou. Táto stavebná metóda sa používa už viac ako 1500 rokov.

V dome s rozlohou 1200 metrov štvorcových nie sú prakticky žiadne uzatvorené miestnosti. Vodné prvky obklopené stenami vytvárajú moderné prostredie na bývanie. Svetlovody, vnútorné dvory a záhrady poskytujú dostatok denného svetla, a to aj v častiach domu umiestnených v podzemí. Dizajnový koncept je založený na prírodných farbách a materiáloch.

UDRŽATEĽNÁ VÝSTAVBA

Budova je poháňaná ekologicky šetrnou solárnou a veternou energiou. Prirodzenú cirkuláciu vzduchu zabezpečuje lapač vetra nazývaný bâdgir, prvok známy z tradičnej perzskej architektúry. Majestátne sa týči nad celou stavbou a pôsobí takmer ako sochárske dielo.

NÁPADY PRE MODERNÚ KÚPEĽŇU

Ako si architekti predstavujú kúpeľňu budúcnosti? Vo všetkých troch kúpeľniach sa vďaka výrobkom Geberit podarilo vytvoriť ucelený vzhľad.

Do hlavnej kúpeľne dokonale zapadá vaňa Geberit Tawa vďaka svojmu jedinečnému obkladu. Štíhle umývadlo z kúpeľňovej série Geberit ONE so sifónom ukrytým v stene pôsobí akoby sa voľne vznášalo v priestore. Elegantný vzhľad dotvára umývadlová batéria nainštalovaná v stene. Nízke skrinky z modulárnej série nábytku Geberit iCon v dekore orech hickory poskytujú dostatok úložného priestoru. Sprchový žľab CleanLine ladí s minimalistickým dizajnom sprchy.

INOVATÍVNE KÚPEĽŇOVÉ RIEŠENIA GEBERIT

V druhej kúpeľni navodzuje pocit priestrannosti kúpeľňová skrinka Geberit ONE zapustená do steny. Dizajnovo zladené umývadlo, skrinka a batéria zo série Geberit ONE vytvárajú funkčnú a estetickú jednotu. Drevené povrchy kúpeľňového nábytku dodávajú kúpeľni príjemnú atmosféru.

Kúpeľňa pre hostí je vybavená sprchovacím WC Geberit AquaClean Mera Comfort, ktoré prináša používateľom mimoriadny pocit sviežosti po použití toalety. Je nainštalované na elegantnom sanitárnom module Monolith, ktorý v sebe diskrétne skrýva splachovaciu technológiu.

Zistite viac o produktových sériách Geberit použitých štúdiom Hadi Teherani Architects v projekte H.O.M.E. Haus 2022:

Geberit ONE
Geberit iCon
Geberit AquaClean
Geberit Monolith
Geberit CleanLine
Geberit Tawa

Pridaná hodnota pre vásZískajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Kúpeľňové výrobky s funkčným dizajnom