Prečo nie v kúpeľni?

Patrí práčka do kúpeľne? Nie nevyhnutne, ale je to možné, ak najprv zvážite pár vecí. Majitelia rodinných domov často práčku odsunú do pivnice, keďže je to najmä funkčný predmet. V prípade vlastníkov bytov to nie je vo všeobecnosti uprednostňovaná možnosť, zatiaľ čo v prenajatých bytoch zas používanie práčovne často spôsobuje konflikty. Akýkoľvek dôvod na to máte, v istých prípadoch je nevyhnutné dať práčku do obytných miestností. Kuchyňa zvykla byť obľúbeným miestom, kam práčku dať, zatiaľ čo dnes sa uprednostňujú samostatné miestnosti (vo Švajčiarsku známe ako „Réduit“) alebo kúpeľňa.

Vytvorenie priestoru na práčku v kúpeľni

Vytvorenie priestoru

Akokoľvek sa rozhodnete, optimalizácia dostupného priestoru je vždy dobrý nápad. Existujú dobré dôvody na to dať práčku do kúpeľne, ak je tu možnosť uložiť všetko potrebné na jej každodenné používanie do skriniek. Napokon pranie špinavej bielizne je aktivita, ktorá pôvodne nebola zamýšľaná pre tento priestor a ktorá zahŕňa rôzne predmety, ako sú fľaše a balenie pracieho prostriedku a kôš na bielizeň. Tieto veci potrebujú v kúpeľni svoj priestor, kde nebudú zavadzať. Je preto dobrý nápad vyhnúť sa potenciálnemu chaosu hneď na začiatku.

Ideálne miesto

Na začiatok sa treba popasovať s otázkou ideálneho umiestnenia. V kúpeľni sú požadované vodovodné prípojky už k dispozícii. Tie tiež určujú, akú veľkú slobodu máte ohľadom umiestnenia práčky: pripojovacie hadice na vodu môžu podľa Ursa Bohnsacka, ktorý je ako produktový manažér v spoločnosti Geberit expertom na odpadové armatúry a zápachové uzávierky, merať až dva metre. Musíte sa tiež uistiť, že je tu prípojka kanalizácie a prípojka do siete. A potom? Ďalej už potom treba myslieť iba na pripojenie. „Ak ste pri stavbe kúpeľne uvažovali nad možnosťou inštalovať do nej jedného dňa práčku, pretože budete objekt možno prenajímať, máte výhodu,“ hovorí Urs Bohnsack. „V tomto prípade možno prípojky použiť hneď, čo je jednoznačne to najpriamočiarejšie riešenie.“

Pomoc od vodoinštalatéra

Ale čo ak ste na to nemysleli? „Jedna z možností je improvizácia,“ hovorí špecialista Urs Bohnsack,“ ale môže to zvýšiť riziko poškodenia vodou a skončiť menej výhodným riešením. Vodoinštalatér vám v takomto prípade pomôže vyriešiť spoľahlivú dodatočnú inštaláciu. „Zápachovú uzávierku umývadla môžete nahradiť modelom, ktorý má fixnú prípojku na kanalizačné potrubie. V prípade prívodu vody môže vodoinštalatér nainštalovať na prívod studenej vody k umývadlu rozbočku, ktorá umožní spoľahlivý prívod vody do práčky,“ vysvetľuje Urs Bohnsack.

Pridaná hodnota pre vásZískajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.