Kúpeľne vtedy a teraz

Je pre vás sprchovanie ako minipauza? Chvíľa, ktorú máte iba pre seba, trocha pohodlia pre telo a dušu.

Čas iba pre vás. Kde to dokážeme nájsť v našich každodenných životoch? Presne tak, v kúpeľni pod sprchou! Keď vám teplá voda pomaly steká po pokožke a spôsobuje jej chvenie a jemný prúd vody masíruje vašu pokožku hlavy, čo vám umožňuje trochu hlbšie dýchať. Cítite sa nielen čisto, ale aj uvoľnene. V skratke, cítite sa pohodlne vo vlastnej koži. Ale voda vždy neznamenala čistotu a relax. V 17. a rannom 18. storočí sa umývanie vodou považovalo za nezdravé, pretože sa verilo, že voda prenáša a spôsobuje ochorenia, ak príde do kontaktu s vašou pokožkou.

Dieťa sa kúpe vo vaničke
Muž relaxuje v kúpeľni

Skutočná praktickosť

Kúpeľňa so sprchou je dnes štandardom, no nie? Áno, v mnohých častiach sveta je to pravda. Až do polovice 19. storočia však bolo bežné navštevovať verejné umývacie a kúpacie zariadenia, aby sa postarali o vašu osobnú hygienu a naši starí rodičia si určite budú pamätať, aké to bolo, keď sa celá rodina zhromaždila v kuchyni v sobotu večer, aby jeden po druhom naskákali do vane. Až v polovici 20. storočia sa kúpeľňa stala miestnosťou v dome v pravom slova zmysle. V 50. rokoch bol vzhľad kúpeľne druhoradý a hlavným boli funkčné aspekty každodennej hygieny. Kúpeľne boli malé a špeciálna pozornosť sa venovala zaisteniu súkromia. Až začiatkom nového tisícročia sa kúpeľňa premenila do otvorenejšej podoby, často ako veľmi štedro dimenzovaná miestnosť, bez nepriehľadných sprchových kútov a deliacich stien.

Zdravie a blaho

Dnes, v dobe výrazného kultu tela, trávime stále viac a viac času v kúpeľni a vyvíjame si vlastné osobné rituály pre blaho a starostlivosť o seba. Podľa štúdie spoločnosti Gesellschaft für Konsumforschung 41 % respondentov z prieskumu uviedlo, že kúpeľňa je pre nich dôležitým miestom oddychu. 70 % uviedlo, že pre nich predstavuje dôležitý relax. Wellness sprchy, aromaterapeutické programy a špeciálne svetelné efekty sú čoraz obľúbenejšie, rovnako ako zvukové a zábavné technológie. Ďalší zaujímavý fakt, ktorý vyšiel zo štúdie, je, že 70 % ľudí nad 55 rokov sa zhodne na tom, že „osobná hygiena je dôležitý predpoklad na to, aby sa cítili mlado.“

Vizuálny dizajn je tiež dôležitý

Mimochodom, pre každého, kto chce v kúpeľni vytvoriť dokonalý pocit pohody, je kľúčové toto: dizajn, materiály a textúra v miestnosti a nábytok, ako aj správne osvetlenie. Iba kvalitné vybavenie v kombinácii s individuálnymi rituálmi starostlivosti o seba vytvárajú dokonalé prostredie pre pohodu a miesto, ktoré vám umožní relaxovať, aby mohli prichádzať tvorivé nápady.

Nič nepremeškajte

Geberit - tipy a rady

Prihláste sa na odber nášho newslettera a nepremeškajte žiadne novinky, udalosti ani tipy do kúpeľne. Dostávajte informácie o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch a ďalšie správy o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, používateľskej prívetivosti a bezbariérovosti v kúpeľni.

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.