Kúpeľne vtedy a teraz

Je pre vás sprchovanie ako minipauza? Chvíľa, ktorú máte iba pre seba, trocha pohodlia pre telo a dušu.

Čas iba pre vás. Kde to dokážeme nájsť v našich každodenných životoch? Presne tak, v kúpeľni pod sprchou! Keď vám teplá voda pomaly steká po pokožke a spôsobuje jej chvenie a jemný prúd vody masíruje vašu pokožku hlavy, čo vám umožňuje trochu hlbšie dýchať. Cítite sa nielen čisto, ale aj uvoľnene. V skratke, cítite sa pohodlne vo vlastnej koži. Ale voda vždy neznamenala čistotu a relax. V 17. a rannom 18. storočí sa umývanie vodou považovalo za nezdravé, pretože sa verilo, že voda prenáša a spôsobuje ochorenia, ak príde do kontaktu s vašou pokožkou.

Dieťa sa kúpe vo vaničke
Muž relaxuje v kúpeľni

Skutočná praktickosť

Kúpeľňa so sprchou je dnes štandardom, no nie? Áno, v mnohých častiach sveta je to pravda. Až do polovice 19. storočia však bolo bežné navštevovať verejné umývacie a kúpacie zariadenia, aby sa postarali o vašu osobnú hygienu a naši starí rodičia si určite budú pamätať, aké to bolo, keď sa celá rodina zhromaždila v kuchyni v sobotu večer, aby jeden po druhom naskákali do vane. Až v polovici 20. storočia sa kúpeľňa stala miestnosťou v dome v pravom slova zmysle. V 50. rokoch bol vzhľad kúpeľne druhoradý a hlavným boli funkčné aspekty každodennej hygieny. Kúpeľne boli malé a špeciálna pozornosť sa venovala zaisteniu súkromia. Až začiatkom nového tisícročia sa kúpeľňa premenila do otvorenejšej podoby, často ako veľmi štedro dimenzovaná miestnosť, bez nepriehľadných sprchových kútov a deliacich stien.

Zdravie a blaho

Dnes, v dobe výrazného kultu tela, trávime stále viac a viac času v kúpeľni a vyvíjame si vlastné osobné rituály pre blaho a starostlivosť o seba. Podľa štúdie spoločnosti Gesellschaft für Konsumforschung 41 % respondentov z prieskumu uviedlo, že kúpeľňa je pre nich dôležitým miestom oddychu. 70 % uviedlo, že pre nich predstavuje dôležitý relax. Wellness sprchy, aromaterapeutické programy a špeciálne svetelné efekty sú čoraz obľúbenejšie, rovnako ako zvukové a zábavné technológie. Ďalší zaujímavý fakt, ktorý vyšiel zo štúdie, je, že 70 % ľudí nad 55 rokov sa zhodne na tom, že „osobná hygiena je dôležitý predpoklad na to, aby sa cítili mlado.“

Vizuálny dizajn je tiež dôležitý

Mimochodom, pre každého, kto chce v kúpeľni vytvoriť dokonalý pocit pohody, je kľúčové toto: dizajn, materiály a textúra v miestnosti a nábytok, ako aj správne osvetlenie. Iba kvalitné vybavenie v kombinácii s individuálnymi rituálmi starostlivosti o seba vytvárajú dokonalé prostredie pre pohodu a miesto, ktoré vám umožní relaxovať, aby mohli prichádzať tvorivé nápady.

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Nič nepremeškajte

Geberit - tipy a rady

Prihláste sa na odber nášho newslettera a nepremeškajte žiadne novinky, udalosti ani tipy do kúpeľne. Dostávajte informácie o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch a ďalšie správy o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, používateľskej prívetivosti a bezbariérovosti v kúpeľni.

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Aká kúpeľňa je pre vás tá pravá?

Čo presne potrebujete? Je pre vás dôležitý priestor, čistota alebo dizajn? Prajete si používateľsky prívetivé výrobky alebo by ste uprednostnili taký komfort, aký ponúka napríklad sprchová toaleta Geberit AquaClean? Alebo by ste privítali univerzálny dizajn? Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, radi by sme zjednodušili vašu každodennú rutinu v kúpeľni pomocou našich dômyselných riešení.

Viac priestoru v kúpeľni
Vyšší štandard čistoty v kúpeľni
Funkčnejší dizajn v kúpeľni
Väčší komfort v kúpeľni
Lepšia prístupnosť v kúpeľni
Väčšia praktickosť v kúpeľni