Inštalačné systémy a splachovacie systémyna predstenovú inštaláciu

Pre jednoduchú a bezpečnú inštaláciu závesných WC, kúpeľňových umývadiel, kúpeľňových skriniek alebo sprchových kútov, je nevyhnutné zabezpečiť, aby boli za stenou správne inštalačné prvky a systémové komponenty od spoločnosti Geberit. Z dokonale zladených komponentov našich systémov pre predstenovú inštaláciu, ako sú Geberit Duofix, Geberit Kombifix, splachovacie nádržky, ako aj splachovacie a napúšťacie ventily, môžete vytvoriť individuálne riešenia takmer pre každú stavebnú situáciu pred stenou. Premyslené a spoľahlivé predstenové prvky umožňujú jednoduchú sanitárnu inštaláciu v kúpeľni.

Prečo si vybrať predstenovú inštaláciu Geberit?

Maximálna sloboda pri navrhovaní

Všestranné aplikácie pre ľahké konštrukcie, masívne konštrukcie alebo prefabrikácie.

Ekonomická inštalácia

Inštalačné pomôcky a inštalácia prevažne bez náradia, nehovoriac o ľahkom prístupe.

Výnimočná kvalita

Je staticky bezpečná a spĺňa konštrukčné požiadavky pre všetky typy inštalácií.

Bezpečnosť plánovania

Spoľahlivosť materiálu a kalkulácie pri plánovaní.

Geberit Duofix: jednoduchá a univerzálna inštalácia do ľahkých konštrukcií

Inštalačný systém Geberit Duofix

Geberit Duofix sa používa ako systém alebo ako samostatný predstenový prvok a otvára úplne nový svet možností návrhu pre novostavby a rekonštrukcie.. Spolu s príslušnými montážnymi stojkami a koľajnicami možno z týchto prvkov vytvoriť kompletné, staticky nosné inštalácie predsadených a deliacich stien vhodných na obloženie – a to všetko rýchlo a bez použitia náradia na mieste. Umožňujú variabilné umiestnenie rôznych sanitárnych zariadení. Vďaka teleskopickej technológii ich možno nastaviť na výšku miestnosti bez rezania. Stojky sa priskrutkujú do stropnej lišty bez použitia náradia a potom sa zacvaknú do podlahového profilu. Otočná hlava stojky sa automaticky prispôsobí šikmým strechám, vďaka čomu je možná jednoduchá inštalácia aj v týchto priestoroch. Medzi predstenou a masívnou stenou je tiež optimálne odhlučnenie.

Objavte Geberit Duofix

Prečo si vybrať nádržku Geberit?

Dostupnosť náhradných dielov počas 50 rokov

Funkcia splachovania podomietkovej splachovacej WC nádržky je zabezpečená na dlhý čas vďaka dostupnosti náhradných dielov.

Výnimočná kvalita

Spoľahlivá jednoliata nádržka z odolného PE-HD je prísne testovaná na tesnosť.

Jednoduchá a spoľahlivá inštalácia

Osvedčené postupy a jednoduché prípojky, ako napríklad prípojka pitnej vody, umožňujú bezchybnú inštaláciu bez použitia náradia.

Univerzálne aplikácie

Pomocou rôznych inštalačných výšok sú pokryté prakticky všetky oblasti použitia a konštrukčné situácie.

Podomietkové splachovacie nádržky Geberit: Referenčný štandard pre sanitárne zariadenia

Prvok Geberit Duofix s podomietkovou splachovacou nádržkou Sigma

Podomietkové splachovacie nádržky Geberit stanovujú štandardy z hľadiska spoľahlivosti a odolnosti, nehovoriac o bezpečnej, flexibilnej a časovo úspornej inštalácii. Spoločnosť Geberit ponúka vhodné výrobky pre takmer každú stavebnú situáciu, ako aj pre rôzne konštrukčné výšky. Jednoduchý prístup do splachovacej nádržky cez servisný otvor za ovládacím tlačidlom umožňuje pohodlné vykonávanie údržby alebo výmenu dielov. Vďaka dlhodobej dostupnosti náhradných dielov je možné renovovať aj staré splachovacie nádržky a vybaviť ich technológiou splachovania na šetrenie vody. Inštalačné prvky podomietkových splachovacích nádržiek sú certifikované z hľadiska protipožiarnej ochrany, akustickej izolácie, ochrany proti vlhkosti a statiky. V objektovom zmluvnom sektore sa tieto prvky môžu bez problémov používať aj v priemyselnej prefabrikácii.

Objavte naše podomietkové splachovacie nádržky

Prečo si vybrať napúšťacie a splachovacie ventily Geberit?

Jednoduchá inštalácia

Spoľahnite sa na jednoduchú a presnú inštaláciu a rozsiahle možnosti nastavenia objemu a výkonu splachovania.

Robustné

Odolnosť voči znečisteniu vďaka miliónkrát vyskúšanej koncepcii vodného filtra, rovnako ako pri známom napúšťacom ventile typu 380.

Spätná kompatibilita

Napúšťacie a splachovacie ventily sú spätne kompatibilné až 50 rokov.

Udržateľné

Schopnosť nastaviť vhodný objem splachovania a používanie recyklovaných plastov predstavujú jasný záväzok k udržateľnosti.

Typ 212: Splachovací ventil pre všetky splachovacie nádržky

Splachovací ventil Geberit typu 212

Splachovací ventil Geberit typu 212 je od roku 2022 súčasťou všetkých podomietkových splachovacích nádržiek Geberit Sigma a Omega. Tento splachovací ventil je dokonale zladený s keramickou misou Geberit, aby zabezpečil optimálne splachovanie. Štíhly a kompaktný dizajn uľahčuje rýchlu inštaláciu a demontáž cez servisný otvor splachovacej nádržky. Veľký objem splachovania je možné nastaviť na 4, 4,5, 6 a 7,5 l, zatiaľ čo malý objem splachovania je možné nastaviť medzi 2 a 4 l. Škrtiacu klapku možno nastaviť na päť rôznych úrovní, čím sa zníži riziko vyšplechnutia vody z WC keramiky.

Objavte naše napúšťacie a splachovacie ventily

Vaše výhody vďaka integrovaným doplnkovým prvkom

Napájanie cez montážnu krabicu

Geberit Power & Connect Box uľahčuje inštaláciu komfortných funkcií a ich pripojenie k elektrickej sieti.

Chránička pre následnú prípojku vody

Vhodné na dodatočnú montáž sprchovacej toalety, hygienickej preplachovacej jednotky alebo funkcií uľahčujúcich prístup.

Jasné oddelenie profesií

„Sanitárne“ a „elektrické“ profesie bývajú jasne oddelené. Funkciu plug & play však zvládne odborník na sanitárnu techniku, pretože na pripojenie 12 V nie je potrebný elektrikár.

Jednoduché dovybavenie

Vymeniť WC za sprchovacie WC, dodatočne namontovať jednotku na odsávanie zápachu, bezdotykové splachovanie WC alebo hygienické preplachovanie už nemôže byť jednoduchšie.

Integrujte elektrické pripojenia hneď od začiatku

Geberit Power & Connect box

Možno nebude trvať dlho, kým sa ľudia, ktorí si dnes dávajú inštalovať bežné WC, nechajú presvedčiť o príťažlivosti sprchovacích WC, systémov odsávania zápachu, orientačného osvetlenia a oddialeného ovládania. Ak sú všetky potrebné pripojenia k dispozícii od začiatku, potom nie sú potrebné nákladné konverzné práce.

Práve tu je možné vďaka Geberit Power & Connect Box ľahko integrovať elektrickú prípojku pre WC do inštalačného prvku. Vytvára tak ideálne podmienky pre rôzne komfortné a doplnkové funkcie v kúpeľni.

Objavte naše vodovodné a elektrické prípojky