Návrh malej kúpeľne s rozlohou 4 m²

Názory na to, ako veľká môže byť malá kúpeľňa, sa líšia. V závislosti od regiónu a stavebných noriem sa za malú kúpeľňu vo všeobecnosti považujú 4 metre štvorcové. Bez problémov sa tu dá navrhnúť moderná minikúpeľňa so všetkými základnými komponentmi. Patrí sem toaleta, umývadlo, sprchovací kút alebo prípadne vaňa.

Krásny dizajn je možný aj so 4 m²

Malá kúpeľňa Geberit Selnova so závesným WC a umývadlom

Ak to funguje vo veľkej mierke, bude to fungovať aj v malej mierke. Kvalitné materiály a farby obkladov a stien plnia svoju funkciu aj pri navrhovaní malej kúpeľne.

Pri výbere farby pre malú miestnosť s rozlohou len 4 metre štvorcové pôsobia svetlé farby sviežo, zatiaľ čo tmavé farby sú útulnejšie.

Minimalistický štýl sa odporúča každému, kto chce zo svojej kúpeľne s rozlohou 4 m² vyťažiť maximum - výsledkom je väčší poriadok, jednoduchšie upratovanie a tiež pokoj na duši.

Výzvy pri navrhovaní malej kúpeľne s rozlohou 4 m²

Moderná kúpeľňa v obmedzenom priestore s WC Acanto a umývadlom Acanto

Pri navrhovaní malej kúpeľne je prvoradé optimálne využitie obmedzeného priestoru. Ak sa napríklad kúpeľňové dvere otvárajú dovnútra, stráca sa ďalší využiteľný priestor.

Usporiadanie toalety, umývadla a sprchy je preto veľmi dôležité. Mali by byť usporiadané tak, aby sa dali ľahko používať. Alternatívou na vytvorenie väčšieho priestoru sú posuvné dvere. Ak má malá kúpeľňa obdĺžnikový pôdorys, vaňa by mala byť umiestnená na konci miestnosti.

Tento nábytok Geberit sa zmestí do kúpeľne s rozlohou 4 m²

Kúpeľňový nábytok Geberit je vhodný aj v prípade obmedzeného priestoru, či už ide o umývací priestor, sprchu, WC alebo celú kúpeľňu. Keď je priestor naozaj obmedzený, sú potrebné nápady, ktoré v kúpeľni vytvoria viac priestoru.

Odporúčame pozrieť si najmä kompaktné dizajny WC v kúpeľňových sériách Geberit Renova a Smyle, kompletnú kúpeľňovú sériu iCon a Geberit ONE s obľúbeným funkčným dizajnom.

WC pre hostí Geberit Renova s umývadlom, umývadlovou skrinkou a WC
Malá kúpeľňa so strešným spádom (© @triner2 a @strandparken3)
Malá kúpeľňa so závesným WC, zrkadlovou skrinkou a umývadlovou skrinkou z kúpeľňovej série Geberit ONE

Časté otázky pri navrhovaní malej kúpeľne

Ako môže Geberit pomôcť pri plánovaní malej kúpeľne

Osoba plánujúca kúpeľňu prostredníctvom 3D plánovača kúpeľne Geberit na svojom notebooku

3D plánovač kúpeľne od spoločnosti Geberit sa odporúča na jednoduché plánovanie a navrhovanie malých kúpeľní. Pomocou plánovača možno v miestnosti jednoducho umiestniť všetky potrebné prvky: dvere, okná, vodovodné a elektrické prípojky a všetky kúpeľňové inštalácie od toalety až po sprchu.

Začnite so správnym pôdorysom a konfiguráciou priestoru. Pri zariaďovaní môžete dať voľný priebeh svojim nápadom a vybrať si výrobky z rôznych kúpeľňových sérií Geberit. Doplňte dizajn svojej vysnívanej kúpeľne požadovanými doplnkami.

Informačný newstellerZaregistrujte sa teraz

Buďte v obraze


Náš informačný newsletter poskytuje fascinujúce postrehy a praktické tipy, ako vám vaša kúpeľňa môže uľahčiť život.

Prečítajte si podobné príspevky