Kúpeľne pod strechou

Kúpeľne umiestnené priamo pod strechou si zvyčajne vyžadujú väčšie plánovanie. Svoju vysnívanú kúpeľňu je však možné navrhnúť aj v podkroví. Trik spočíva v zaradení sklonu strechy ako štylistického prvku do plánovania a vykompenzovaní možného nedostatku miesta pomocou zariadení šetriacich priestor s praktickými úložnými priestormi a sofistikovanej sanitárnej technológie.

Dobrý dizajn je polovica úspechu

Pri plánovaní kúpeľne pod šikmou strechou si vopred položte nasledujúce otázky:

  • Aké rôzne výšky sa nachádzajú v kúpeľni?
  • Kde má byť umiestnené WC, sprcha a umývadlový priestor?
  • Ako vyťažiť čo najviac z existujúceho priestoru? Aké ďalšie vybavenie požadujete?
  • Sú v miestnosti nejaké pozitíva, ktoré by sa dali využiť alebo zdôrazniť?
  • Nachádzajú sa v miestnosti nejaké trámy alebo stĺpy, ktoré možno využiť na upútanie pozornosti?


Príklady:

Počas renovácie je vhodné venovať pozornosť týmto detailom:

Výber farieb: V tejto farebnej schéme boli použité svetlé farby ako biela alebo rôzne odtiene šedej. Všeobecne platí, že tmavé farby často vytvárajú v malých kúpeľniach alebo kúpeľniach s nízkym stropom stiesňujúci pocit.

Výber dlaždíc: Väčšie dlaždice sú efektívnejšie v malých kúpeľniach, pretože vyžadujú menej spojov. Vďaka tomu budú podlahy a steny pôsobiť upravenejšie a väčšie. Ak dávate prednosť kúpeľni bez akýchkoľvek spojov, môžete sa rozhodnúť pre moderné dekoratívne panely alebo vodoodpudivý betónový náter.

Vytváranie jasných štruktúr: Ľahko udržiavateľné povrchy v elegantnom dizajne sú elegantné a poskytujú v miestnosti pocit pokoja a otvorenosti. A zabezpečenie dostatočného úložného priestoru nielen uľahčuje udržiavanie poriadku v kúpeľni, ale tiež zvyšuje pocit pohody.

Svetlo vytvára dojem veľkosti: Denné svetlo je vždy výhodou. Avšak funkčné zdroje svetla a dekoratívne osvetlenie dokážu spraviť vo vašej kúpeľni zázraky. Správny druh svetla prispieva k tomu, že sa miestnosť zdá byť väčšia ako v skutočnosti je a preto sa oplatí venovať čas vytvoreniu vlastnej jedinečnej koncepcie osvetlenia.

Správne vybavenie a sanitárne technológie: Najväčšie výzvy, ktoré kúpeľne so šikmou strechou predstavujú, sú výber a umiestnenie keramiky a nábytku. Najlepším riešením je požiadať o radu sanitárneho odborníka, ktorý vie všetko o priestorovo úsporných a inteligentných systémoch pre vašu kúpeľňu.

Pridaná hodnota pre vásZískajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.