Kúpeľne pod strechou

Kúpeľne umiestnené priamo pod strechou si zvyčajne vyžadujú väčšie plánovanie. Svoju vysnívanú kúpeľňu je však možné navrhnúť aj v podkroví. Trik spočíva v zaradení sklonu strechy ako štylistického prvku do plánovania a vykompenzovaní možného nedostatku miesta pomocou zariadení šetriacich priestor s praktickými úložnými priestormi a sofistikovanej sanitárnej technológie.

Dobrý dizajn je polovica úspechu

Pri plánovaní kúpeľne pod šikmou strechou si vopred položte nasledujúce otázky:

  • Aké rôzne výšky sa nachádzajú v kúpeľni?
  • Kde má byť umiestnené WC, sprcha a umývadlový priestor?
  • Ako vyťažiť čo najviac z existujúceho priestoru? Aké ďalšie vybavenie požadujete?
  • Sú v miestnosti nejaké pozitíva, ktoré by sa dali využiť alebo zdôrazniť?
  • Nachádzajú sa v miestnosti nejaké trámy alebo stĺpy, ktoré možno využiť na upútanie pozornosti?


Príklady:

Počas renovácie je vhodné venovať pozornosť týmto detailom:

Výber farieb: V tejto farebnej schéme boli použité svetlé farby ako biela alebo rôzne odtiene šedej. Všeobecne platí, že tmavé farby často vytvárajú v malých kúpeľniach alebo kúpeľniach s nízkym stropom stiesňujúci pocit.

Výber dlaždíc: Väčšie dlaždice sú efektívnejšie v malých kúpeľniach, pretože vyžadujú menej spojov. Vďaka tomu budú podlahy a steny pôsobiť upravenejšie a väčšie. Ak dávate prednosť kúpeľni bez akýchkoľvek spojov, môžete sa rozhodnúť pre moderné dekoratívne panely alebo vodoodpudivý betónový náter.

Vytváranie jasných štruktúr: Ľahko udržiavateľné povrchy v elegantnom dizajne sú elegantné a poskytujú v miestnosti pocit pokoja a otvorenosti. A zabezpečenie dostatočného úložného priestoru nielen uľahčuje udržiavanie poriadku v kúpeľni, ale tiež zvyšuje pocit pohody.

Svetlo vytvára dojem veľkosti: Denné svetlo je vždy výhodou. Avšak funkčné zdroje svetla a dekoratívne osvetlenie dokážu spraviť vo vašej kúpeľni zázraky. Správny druh svetla prispieva k tomu, že sa miestnosť zdá byť väčšia ako v skutočnosti je a preto sa oplatí venovať čas vytvoreniu vlastnej jedinečnej koncepcie osvetlenia.

Správne vybavenie a sanitárne technológie: Najväčšie výzvy, ktoré kúpeľne so šikmou strechou predstavujú, sú výber a umiestnenie keramiky a nábytku. Najlepším riešením je požiadať o radu sanitárneho odborníka, ktorý vie všetko o priestorovo úsporných a inteligentných systémoch pre vašu kúpeľňu.

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Vždy aktuálne informácie

Štyri obrázky Tipy a rady Geberit

Prihláste sa na odber nášho newsletteru a nenechajte si ujsť žiadne novinky, udalosti alebo tipy do kúpeľne. Majte prehľad o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch vášho kalendára a ďalších informáciách o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, užívateľskej prívetivosti a prístupnosti v kúpeľni.

Prihlásiť sa na odber

Aká kúpeľňa je pre vás tá pravá?

Čo presne potrebujete? Je pre vás dôležitý priestor, čistota alebo dizajn? Prajete si používateľsky prívetivé výrobky alebo by ste uprednostnili taký komfort, aký ponúka napríklad sprchová toaleta Geberit AquaClean? Alebo by ste privítali univerzálny dizajn? Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, radi by sme zjednodušili vašu každodennú rutinu v kúpeľni pomocou našich dômyselných riešení.

Viac priestoru v kúpeľni
Vyšší štandard čistoty v kúpeľni
Funkčnejší dizajn v kúpeľni
Väčší komfort v kúpeľni
Lepšia prístupnosť v kúpeľni
Väčšia praktickosť v kúpeľni