Malá podlahová plocha kúpeľne

Malá kúpeľňa s umývadlovou skrinkou Smyle

Ak máte kúpeľňu s veľmi malým priestorom, tento problém poznáte. Kúpeľňa by skutočne mala byť miestom oddychu a relaxácie, ale jej pôdorys je malý, úložný priestor je nedostatočný a možnosti dizajnu sú obmedzené. Ako teda môžete premeniť malú kúpeľňu, ktorá má len niekoľko metrov štvorcových, na kúpeľňu snov? Tu prichádza na rad starostlivo premyslený dizajn miestnosti.

Rôzne prieskumy a štúdie ukazujú, že kúpeľňa je miestom, kde si ľudia chcú užiť pokoj a relax. Ak má však miestnosť iba priemernú veľkosť, na skutočnú oázu pohody nezostáva veľa priestoru. A ak má byť v kúpeľni okrem toalety, umývadla a sprchovacieho kúta alebo vane aj miesto na dekorácie alebo nábytok, začína byť tesno.

A situácia sa ešte viac skomplikuje, ak treba zohľadniť sklon strechy. Existujú však spôsoby, ako vylepšiť malú kúpeľňu - aj s malým rozpočtom a aj keď sa vaša minikúpeľňa ani zďaleka nepribližuje rozmerom a pôdorysu modernej kúpeľne zo štýlového časopisu.

Málo miesta v kúpeľni: správne plánovanie a vybavenie

Kúpeľňa so skráteným závesným WC a umývadlom Selnova Compact

Aplikácie a nástroje na plánovanie vám pomôžu nájsť dokonalý dizajn pre vašu kúpeľňu. Vďaka dobrému nápadu môže malá miestnosť pôsobiť priestrannejšie a útulnejšie.

Ak chcete z pôdorysu malej kúpeľne vyťažiť čo najviac, trik spočíva v obmedzení výlučne funkčných prvkov na minimum. Pomôže napríklad skryť veci, ako je splachovacia nádržka a sifón, za stenu. Dobrým nápadom je tiež zvoliť si vhodnú, priestorovo úspornú skrinku pod umývadlo. Tým sa dajú vyriešiť dva problémy súčasne: sifón a vodovodné potrubie už nevidíte a nábytok poskytuje ďalší úložný priestor pod umývadlom.

Ďalšou možnosťou je použitie inštalačných stien s polovičnou alebo plnou výškou. Tieto steny skryjú všetky technológie. To môže zvýšiť úroveň komfortu v malej kúpeľni.

Sedem dizajnových tipov pre malé kúpeľne

Priestorovo úsporný nábytok Selnova Compact
  • Použitie priestorovo úspornej sanitárnej keramiky v kompaktných variantoch,teda so štíhlymi rozmermi, je dobrým nápadom v kúpeľni s malým pôdorysom. Keramiku môžete zladiť s vhodným nábytkom a vytvoríte pokojnú a harmonickú miestnosť.
  • Poriadok vytvára priestor, preto je kúpeľňový nábytok s dômyselným úložným priestorom dobrým riešením pre malý pôdorys. Umývadlové skrinky so zásuvkami alebo zrkadlové skrinky s úložným priestorom sú v takýchto prípadoch mimoriadne užitočné.
  • Veľké obkladačky sú v malej kúpeľni ideálnou voľbou, pretože je v nich menej škár. Štruktúra stien pôsobí v malej miestnosti pokojnejšie a kúpeľňa je tak menej stiesnená.
  • V kúpeľni sa oplatí venovať pozornosť správnemu osvetleniu. Pri optimálnych svetelných podmienkach môžu aj kúpeľne bez okien pôsobiť väčšie, teplejšie a prívetivejšie.
  • Svetlé a teplé farby svedčia malej kúpeľne viac. V kombinácii so správnym osvetlením bude miestnosť pôsobiť väčšia.
  • Voľné plochy vytvárajú viac priestoru a miestnosť sa zdá byť väčšia. Preto sú závesné výrobky ideálne do kúpeľní s malým pôdorysom. Závesné WC nielenže dodá miestnosti vzdušnejší a priestrannejší vzhľad, ale uľahčí aj jej čistenie.
  • V malej kúpeľni sa odporúčajú prírodné materiály, ako je kameň a drevo. Pomáhajú urobiť miestnosť príťažlivou a útulnou.

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Nič nepremeškajte

Štyri obrázky príbehov Geberit

Prihláste sa na odber nášho newslettera a nepremeškajte žiadne novinky, udalosti ani tipy do kúpeľne. Dostávajte informácie o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch a ďalšie správy o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, používateľskej prívetivosti a bezbariérovosti v kúpeľni.

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Aká kúpeľňa je pre vás tá pravá?

Čo presne potrebujete? Je pre vás dôležitý priestor, čistota alebo dizajn? Prajete si používateľsky prívetivé výrobky alebo by ste uprednostnili taký komfort, aký ponúka napríklad sprchová toaleta Geberit AquaClean? Alebo by ste privítali univerzálny dizajn? Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, radi by sme zjednodušili vašu každodennú rutinu v kúpeľni pomocou našich dômyselných riešení.

Viac priestoru v kúpeľni
Vyšší štandard čistoty v kúpeľni
Funkčnejší dizajn v kúpeľni
Väčší komfort v kúpeľni
Lepšia prístupnosť v kúpeľni
Väčšia praktickosť v kúpeľni