Napúšťacie a splachovacie ventily GeberitMalá zmena, veľký účinok

Jeden ventil, ktorý zvládne všetkoSplachovací ventil Geberit - typ 212

Splachovací ventil Geberit typ 212 (© Geberit)

Nový splachovací ventil Geberit je súčasťou všetkých podomietkových splachovacích nádržiek Geberit Sigma a Omega od roku 2022. Jeho funkčnosť pri vypúšťaní je ideálne prispôsobená keramike Geberit a splachovacie objemy možno flexibilne prispôsobiť podľa potreby. Integrovanú škrtiacu klapku možno nastaviť na päť rôznych úrovní, aby sa zabránilo vyšplechnutiu vody z WC keramiky, pričom jeho kompaktný dizajn uľahčuje rýchlu montáž a demontáž cez servisný otvor splachovacej nádržky.

Splachovací ventil je kompatibilný so všetkými podomietkovými splachovacími nádržkami Geberit série Sigma (UP300) od roku výroby 2001, série Omega od roku 2014 a série Delta od roku 2006.

Splachovací ventil typ 212 v kocke:

  • Jeden splachovací ventil pre všetky nádržky Geberit
  • Štíhly a kompaktný pre jednoduchú montáž a demontáž
  • Veľký splachovací objem s flexibilným nastavením pre 4 / 4,5 / 6 / 7,5 litra
  • Malý splachovací objem s flexibilným nastavením 2 až 4 litre
  • Znižuje riziko vyšplechnutia vody z WC keramiky vďaka škrtiacej klapke integrovanej v košíku
  • Vhodný pre podomietkové nádržky Sigma od roku výroby 2001

Splachovací ventil Geberit typ 208Nové srdce pre 8 cm splachovacie nádržky

Splachovací ventil typ 208 (© Geberit)

Spoločnosť Geberit prepracovala splachovací ventil pre dvojité splachovanie typ 208 a optimalizovala jeho hydraulické vlastnosti. Ventil má teraz napríklad škrtiacu klapku, pomocou ktorej možno nastaviť rýchlosť vypúšťania splachovacej vody. Zlepšila sa aj manipulácia: montáž a demontáž sú ľahšie zvládnuteľné v splachovacích nádržkách, ktoré sú široké len 8 cm. Výrobok sa predáva ako náhradný diel pre 8 cm nádržky.
Splachovací ventil typ 208 je spätne kompatibilný bez akýchkoľvek obmedzení, preto je vhodný aj ako náhradný diel pre staršie podomietkové splachovacie nádržky s inštalačnou hĺbkou 8 cm.

Náhradné diely pre nádržku

Splachovací ventil Geberit s napúšťacím ventilom/plavákovým ventilom

Staršie nadomietkové splachovacie nádržky nie je nutné vymieňať len preto, že je chybný napúšťací alebo splachovací ventil alebo ich spotreba vody už nezodpovedá najmodernejšej technológii. V ponuke nájdete vhodné napúšťacie a splachovacie ventily Geberit nielen pre všetky staršie podomietkové splachovacie nádržky Geberit vyrobené od roku 1964, ale aj pre nadomietkové alebo iné splachovacie nádržky od mnohých iných výrobcov sanitárnej keramiky.

Okamžite šetrí vodu

Technológia splachovania Geberit so splachovacím ventilom a plavákovým ventilom

Prechod na novú technológiu, ktorá šetrí vodu, je možné vykonať bez námahy. Vzhľadom na úsporu vody v porovnaní so starým jednoduchým splachovacím systémom má investícia zákazníka zvyčajne návratnosť do jedného roku. Výmenu je možné zrealizovať bez neporiadku alebo hluku.

Splachovacie ventily sú dostupné v špecializovaných predajniach

Napúšťací a splachovací ventil Geberit ako náhradné diely pre splachovacie nádržky

Napúšťacie a splachovacie ventily Geberit pre väčšinu splachovacích nádržiek sa dajú zakúpiť v inštalatérskych centrách predajcov Geberit.

Video

Montážne video

Pozrite si, ako vymeniť napúšťací a splachovací ventil Geberit.

Montáž splachovacieho ventilu Geberit typ 212

Pozrite si montáž splachovacieho ventilu Geberit typ 212 do podomietkovej splachovacej nádržky Geberit 12 cm v inštalačnom prvku Duofix.

Všetky technické informácie o napúšťacích a splachovacích ventilochnájdete v produktovom katalógu