Šesť tipov ako ušetriť vodu

Šetrné využívanie vody má zmysel. V prvom rade zaplatíte menej peňazí za minutú vodu. Po druhé, šetrenie vodou pomáha chrániť životné prostredie. Koniec koncov, úprava pitnej vody, preprava a likvidácia odpadovej vody vyžadujú veľa energie.

A najmenej polovica vody, ktorú každý deň spotrebujú domácnosti v západnom svete, sa spotrebuje v kúpeľni. Preto sa oplatí zamerať práve na kúpeľňu.

Týchto šesť tipov vám pomôže výrazne znížiť spotrebu vody v kúpeľni a tým ušetriť peniaze aj energiu.

Žena púšťa vodu a skúša teplotu a intenzitu prúdu

Tip 1 – Sprcha namiesto kúpeľa

Na naplnenie vane potrebujete približne 150 litrov vody, avšak na päťminútové sprchovanie použijete iba 50 litrov. Rozdiel v spotrebe vody je markantný – najmä ak ju skombinujete s nasledujúcim tipom.

Tip 2 – Úsporná sprchová hlavica

Úsporná sprchová hlavica dokáže znížiť spotrebu vody až o polovicu vďaka menšej rýchlosti prúdenia vody. Mimochodom, rýchlosť prietoku vody môžete znížiť aj pomocou jednoduchých regulačných prvkov, ktoré sa montujú priamo na batériu. Takto skutočne znížite spotrebu vody!

Tip 3 – Dvojité splachovanie

Toaletu nie je potrebné splachovať vždy maximálnym množstvom vody. Geberit má v ponuke ako splachovanie štart/stop, tak aj dvojité splachovanie s malým a veľkým objemom vody. Ak ešte takéto splachovanie nemáte, nemusíte zúfať: dá sa rýchlo a jednoducho namontovať.

Tip 4 - Zatváranie kohútika

Čistenie zubov, umytie rúk alebo holenie si vyžaduje čas. Potrebujete vodu na začiatku a potom znova na konci, ale nemá zmysel nechať vodu tiecť medzitým. Zvyknite si vodu na tento čas zastaviť a ušetríte značné množstvo vody.

Tip 5 - Zvážte využívanie teplej vody

Teplá voda je najproblematickejšia voda v každej domácnosti. Pretože jej ohrev vo vlastnom kotle znamená dodatočnú energiu. Okrem toho vždy chvíľu trvá, kým sa teplá voda dostane z bojlera do batérie. Medzitým z batérie tečie nevyužitá studená voda. Rýchle umývanie rúk horúcou vodou má za následok neúmerne vysokú spotrebu vody. Prehodnotenie tejto rutiny by sa mohlo vyplatiť.

Tip 6 - Oprava kvapkajúcej batérie

Neustále kvapkajúca voda nielenže lezie na nervy, ale zaťažuje aj váš účet za vodu – a tým aj životné prostredie. Takže toto je niečo, čo by ste mali riešiť čo najskôr. Dôvodom je zvyčajne zanesené alebo opotrebované tesnenie batérie. Jeho vyčistenie alebo výmena nezaberie veľa času ani peňazí. Vráti sa vám to dva až trikrát.

Umývadlo Geberit VariForm
Umývadlo Geberit Selnova Comfort

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Nič nepremeškajte

Štyri obrázky príbehov Geberit

Prihláste sa na odber nášho newslettera a nepremeškajte žiadne novinky, udalosti ani tipy do kúpeľne. Dostávajte informácie o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch a ďalšie správy o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, používateľskej prívetivosti a bezbariérovosti v kúpeľni.

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Aká kúpeľňa je pre vás tá pravá?

Čo presne potrebujete? Je pre vás dôležitý priestor, čistota alebo dizajn? Prajete si používateľsky prívetivé výrobky alebo by ste uprednostnili taký komfort, aký ponúka napríklad sprchová toaleta Geberit AquaClean? Alebo by ste privítali univerzálny dizajn? Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, radi by sme zjednodušili vašu každodennú rutinu v kúpeľni pomocou našich dômyselných riešení.

Viac priestoru v kúpeľni
Vyšší štandard čistoty v kúpeľni
Funkčnejší dizajn v kúpeľni
Väčší komfort v kúpeľni
Lepšia prístupnosť v kúpeľni
Väčšia praktickosť v kúpeľni