Ako ušetriť vodu

Voda je hodnotný zdroj, takže neplytvať ňou je rozumné a šetrí peniaze. Životné prostredie má z toho najväčší úžitok, pretože voda obsahuje energiu potrebnú na jej úpravu, aby bolo bezpečné ju piť, prepravovať tam, kde je to potrebné a odstraňovať odpadové vody.

V západných domácnostiach sa viac ako polovica všetkej vody minie v kúpeľni. Preto sa tu vyžaduje špeciálna pozornosť. Zďaleka najväčší potenciál na šetrenie vody majú funkcie duálneho a štart/stop splachovania toaliet.

Žena púšťa vodu a skúša teplotu a intenzitu prúdu

Šetrite vodu pri splachovaní toalety

Zatiaľ čo kedysi sa pri každom spláchnutí toalety spotrebovalo okolo 12 litrov vody, po zavedení funkcie splachovania typu štart/stop a následne funkcie duálneho splachovania sa dosiahli obrovské úspory. Podľa jedného modelu výpočtu všetky splachovacie nádrže s duálnym splachovaním a štart/stop tlačidlom, ktoré sa inštalujú od roku 1998, v porovnaní s tradičnými splachovacími systémami doteraz ušetrili okolo 28,1 miliardy metrov kubických vody. Iba v roku 2018 sa ušetrilo 2,88 miliárd metrov kubických vody. To je viac než polovica ročnej spotreby všetkých nemeckých domácností.

Aj najmenšia kvapka sa ráta

Každý z nás dokáže ušetriť veľké množstvo vody jednoduchým osvojením si správnych návykov: pri sprchovaní miniete zhruba o 80 litrov vody menej ako pri kúpeli. Zastavenie vody pri mydlení sa, čistení zubov alebo umývaní rúk tiež šetrí značné množstvo vody.

Dajú sa tiež nainštalovať úsporné sprchové hlavice s obmedzovačmi prietoku a špeciálne perlátory, ktoré znižujú prietok vody batériou.

Efektívne šetrenie vody v kúpeľni nie je nesplniteľná úloha, vyžaduje len trochu viac pozornosti a správne sanitárne výrobky.

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Nič nepremeškajte

Štyri obrázky príbehov Geberit

Prihláste sa na odber nášho newslettera a nepremeškajte žiadne novinky, udalosti ani tipy do kúpeľne. Dostávajte informácie o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch a ďalšie správy o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, používateľskej prívetivosti a bezbariérovosti v kúpeľni.

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Aká kúpeľňa je pre vás tá pravá?

Čo presne potrebujete? Je pre vás dôležitý priestor, čistota alebo dizajn? Prajete si používateľsky prívetivé výrobky alebo by ste uprednostnili taký komfort, aký ponúka napríklad sprchová toaleta Geberit AquaClean? Alebo by ste privítali univerzálny dizajn? Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, radi by sme zjednodušili vašu každodennú rutinu v kúpeľni pomocou našich dômyselných riešení.

Viac priestoru v kúpeľni
Vyšší štandard čistoty v kúpeľni
Funkčnejší dizajn v kúpeľni
Väčší komfort v kúpeľni
Lepšia prístupnosť v kúpeľni
Väčšia praktickosť v kúpeľni