Ako ušetriť vodu

Voda je hodnotný zdroj, takže neplytvať ňou je rozumné a šetrí peniaze. Životné prostredie má z toho najväčší úžitok, pretože voda obsahuje energiu potrebnú na jej úpravu, aby bolo bezpečné ju piť, prepravovať tam, kde je to potrebné a odstraňovať odpadové vody.

V západných domácnostiach sa viac ako polovica všetkej vody minie v kúpeľni. Preto sa tu vyžaduje špeciálna pozornosť. Zďaleka najväčší potenciál na šetrenie vody majú funkcie duálneho a štart/stop splachovania toaliet.

Voda je cenný zdroj, ktorým by sa v kúpeľni nemalo plytvať

Šetrite vodu pri splachovaní toalety

Zatiaľ čo kedysi sa pri každom spláchnutí toalety spotrebovalo okolo 12 litrov vody, po zavedení funkcie splachovania typu štart/stop a následne funkcie duálneho splachovania sa dosiahli obrovské úspory. Podľa jedného modelu výpočtu všetky splachovacie nádrže s duálnym splachovaním a štart/stop tlačidlom, ktoré sa inštalujú od roku 1998, v porovnaní s tradičnými splachovacími systémami doteraz ušetrili okolo 28,1 miliardy metrov kubických vody. Iba v roku 2018 sa ušetrilo 2,88 miliárd metrov kubických vody. To je viac než polovica ročnej spotreby všetkých nemeckých domácností.

Aj najmenšia kvapka sa ráta

Každý z nás dokáže ušetriť veľké množstvo vody jednoduchým osvojením si správnych návykov: pri sprchovaní miniete zhruba o 80 litrov vody menej ako pri kúpeli. Zastavenie vody pri mydlení sa, čistení zubov alebo umývaní rúk tiež šetrí značné množstvo vody.

Dajú sa tiež nainštalovať úsporné sprchové hlavice s obmedzovačmi prietoku a špeciálne perlátory, ktoré znižujú prietok vody batériou.

Efektívne šetrenie vody v kúpeľni nie je nesplniteľná úloha, vyžaduje len trochu viac pozornosti a správne sanitárne výrobky.

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Len pár krokov stačí na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.