Kúpeľňa, ktorá pôsobí na všetky zmysly

Už je to pár rokov, čo sme prestali kúpeľňu považovať za vlhký priestor určený výlučne na osobnú hygienu. Aj v tých najmenších kúpeľniach sa ľudia v súčasnosti pokúšajú vytvoriť atmosféru, ktorá odráža ich vlastnú osobnosť.

Ide o to, dosiahnuť v kúpeľni prirodzenejšiu atmosféru, ktorá skutočne osloví zmysly. Tento prístup vyžaduje šikovne skombinovať štandardné kúpeľňové vybavenie, ako je WC, umývadlo a sprcha, spolu so širokou škálou materiálov na stropoch, stenách a podlahách a s doplnkami.

Vytvorte atmosféru materiálmi

Keramika, drevo, prírodný kameň, dlaždice, sklo, tapety a kovy sú len niektoré z mnohých materiálov, ktoré sa dnes nachádzajú v kúpeľniach. A návrhári kúpeľní súhlasia, že to je dobré. Jedno je celkom isté - kombinácia materiálov uľahčuje vytvorenie útulného prostredia a miesta na relaxáciu, ktoré odráža vašu osobnosť.

Veľká sloboda pri zariaďovaní kúpeľne

Neexistuje jeden univerzálny štýl pre kúpeľňu, vysvetľuje dizajnérka Tilla Goldbergová, ktorá plní sny o kúpeľni v súkromných aj verejných zariadeniach. „Každý zákazník má svoj vlastný vkus a individuálne preferencie, pokiaľ ide o tvary, farby a materiály. Pre mňa osobne je dôležité vytvoriť v kúpeľni harmonický pocit útulnosti. To si vyžaduje implementáciu konceptu, ktorý bude zahŕňať farby aj materiály. “

Ideálne riešenie, ktoré spĺňa všetky požiadavky

S týmto názorom súhlasí aj Christoph Behling, vedúci dizajnérskej stratégie spoločnosti Geberit: „Našim klientom nediktujeme žiadne pravidlá. Avšak zabezpečujeme, aby bolo vždy k dispozícii niečo pre každý vkus, každý priestor a každý rozpočet. Práve preto je rozmanitosť dizajnu tak veľmi dôležitá v našom portfóliu kúpeľňových sérií. “

Mimochodom, dizajn zariadenia v skutočnosti zohráva akúsi podradenú úlohu. Nezáleží na tom, či sa zákazníci rozhodnú pre čistú, rovnú keramiku alebo pre mäkšie, okrúhle tvary. Veľký rozdiel v tom, ako všetko vyzerá, pochádza z materiálov, textúr a farieb použitých v interiérovom dizajne, pričom doplnky sú konečnou čerešničkou na torte.

Mix materiálov je teraz v trende

“Podľa môjho názoru sú matné materiály v súčasnej dobe finálnou voľbou.“ Inými slovami, materiály, ktoré sú menej reflexné, a preto menej chladné. Patria sem brúsené kovy pre kohútiky a ovládacie tlačidlá. V trende sú momentálne teplé, tlmené tóny. Kúpeľne ako pred dvadsiatimi rokmi s lesklými bielymi kachličkami a žiarivým kovaním už majú svoje dni za sebou, “vysvetľuje Christoph Behling.

„Veľmi obľúbené sú tiež priehľadné a priesvitné materiály - teda materiály, ktoré prepúšťajú svetlo, ale aj prírodné materiály, ako je pravé drevo a kameň. Ďalším súčasným heslom vo svete kúpeľní je „biofília“. Ak na to máte priestor, navrhnite miestnosť tak, aby obsahovala živé rastliny. V malých kúpeľniach je kvetinová tapeta skvelým alternatívnym spôsobom, ako vniesť do kúpeľne prírodu, “poznamenáva návrhárka Tilla Goldberg.

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Kúpeľňové výrobky s funkčným dizajnom

Nič nepremeškajte

Štyri obrázky príbehov Geberit

Prihláste sa na odber nášho newslettera a nepremeškajte žiadne novinky, udalosti ani tipy do kúpeľne. Dostávajte informácie o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch a ďalšie správy o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, používateľskej prívetivosti a bezbariérovosti v kúpeľni.

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Aká kúpeľňa je pre vás tá pravá?

Čo presne potrebujete? Je pre vás dôležitý priestor, čistota alebo dizajn? Prajete si používateľsky prívetivé výrobky alebo by ste uprednostnili taký komfort, aký ponúka napríklad sprchová toaleta Geberit AquaClean? Alebo by ste privítali univerzálny dizajn? Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, radi by sme zjednodušili vašu každodennú rutinu v kúpeľni pomocou našich dômyselných riešení.

Viac priestoru v kúpeľni
Vyšší štandard čistoty v kúpeľni
Funkčnejší dizajn v kúpeľni
Väčší komfort v kúpeľni
Lepšia prístupnosť v kúpeľni
Väčšia praktickosť v kúpeľni