Plánovanie bezbariérovej kúpeľne Ako na to

Naše požiadavky na kúpeľňu sa menia s pribúdajúcim vekom, chorobou alebo po nehode. Zohľadnenie bezbariérovosti pri plánovaní šetrí neskôr čas a peniaze. Náš kontrolný zoznam vám pomôže naplánovať bezbariérovú kúpeľňu vhodnú aj pre seniorov, ktorá spĺňa požiadavky moderného dizajnu.

Čo je bezbariérová kúpeľňa?

Bezbariérová kúpeľňa s umývadlom, WC a sprchou v úrovni podlahy

Bezbariérové kúpeľne sú predovšetkým o odstraňovaní prekážok. Zohľadňujú vek, zníženú pohyblivosť alebo pohyb na vozíčku. Umožňujú ľuďom s obmedzenou schopnosťou pohybu zostať samostatnými pri starostlivosti o svoju osobnú hygienu. Bezbariérový dizajn kúpeľne tak zabezpečuje väčšiu nezávislosť a zvyšuje kvalitu života.

Dostatok priestoru, voľnosť pohybu, dobré svetelné podmienky a protišmyková podlaha sú dôležitými podmienkami pre vytvorenie kúpeľne primeranej veku. Pokiaľ ide o sanitárne inštalácie - sprchy v úrovni podlahy, bezbariérové umývadlá alebo výškovo nastaviteľné závesné toalety – všetky poskytujú pohodlie a bezpečnosť.

Kontrolný zoznam na vytvorenie bezbariérovej kúpeľne: Zvážte nasledujúce body

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Nič nepremeškajte

Štyri obrázky príbehov Geberit

Prihláste sa na odber nášho newslettera a nepremeškajte žiadne novinky, udalosti ani tipy do kúpeľne. Dostávajte informácie o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch a ďalšie správy o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, používateľskej prívetivosti a bezbariérovosti v kúpeľni.

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Aká kúpeľňa je pre vás tá pravá?

Čo presne potrebujete? Je pre vás dôležitý priestor, čistota alebo dizajn? Prajete si používateľsky prívetivé výrobky alebo by ste uprednostnili taký komfort, aký ponúka napríklad sprchová toaleta Geberit AquaClean? Alebo by ste privítali univerzálny dizajn? Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, radi by sme zjednodušili vašu každodennú rutinu v kúpeľni pomocou našich dômyselných riešení.

Viac priestoru v kúpeľni
Vyšší štandard čistoty v kúpeľni
Funkčnejší dizajn v kúpeľni
Väčší komfort v kúpeľni
Lepšia prístupnosť v kúpeľni
Väčšia praktickosť v kúpeľni