Efekt nočného svetla

Tlmené zdroje svetla vám pomôžu zorientovať sa v tme

Každý vie, aké to je, keď vás zo spánku uprostred noci preberie plný močový mechúr. Návšteva toalety je nevyhnutná. Tlmené zdroje svetla vám pomôžu nájsť toaletu, dokonca aj v tme, pretože hoci bol váš spánok prerušený, v podstate stále napoly spíte. Je to hlavne pre uvoľnenie melatonínu, hormónu indukujúceho spánok, ktorý je zodpovedný za zabezpečenie toho, aby sa naše telá v noci prakticky automaticky prepínali do režimu spánku.

Zdravý spánkový cyklus je cennou komoditou. Ľudia, ktorí nemajú dostatočný spánok, zriedka fungujú počas dňa na 100 %. Aby ste si boli istí, že sa vaše telesné hodiny nenarušia napriek návšteve toalety a že sa do svojho zaslúženého spánku vrátite čo najskôr, mali by ste pamätať na nasledujúce body.

  • Jasné svetlo môže narušiť vaše biologické hodiny a obmedziť množstvo produkovaného melatonínu. Pokúste sa cestou na toaletu nezapnúť žiadne svetlo, a ak áno, použite nočné osvetlenie s funkciou stmievania.

  • Vyhýbajte sa zdrojom svetla, ktoré produkujú veľa modrého svetla. To narúša produkciu melatonínu, ktorý je nevyhnutný na ľahký návrat k spánku, pretože inak vášmu telu signalizuje, že noc sa skončila.

  • Rozhodnite sa pre orientačné svetlá so snímačmi pohybu v kúpeľni, pretože tieto svetlá vám pri vstupe do kúpeľne ukážu cestu na toaletu. Takéto svetelné zdroje sú vo všeobecnosti bledé a tlmené, čo zaisťuje, že bude jemne osvetlené iba potrebné zariadenie – toaleta.

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Nič nepremeškajte

Štyri obrázky príbehov Geberit

Prihláste sa na odber nášho newslettera a nepremeškajte žiadne novinky, udalosti ani tipy do kúpeľne. Dostávajte informácie o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch a ďalšie správy o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, používateľskej prívetivosti a bezbariérovosti v kúpeľni.

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Aká kúpeľňa je pre vás tá pravá?

Čo presne potrebujete? Je pre vás dôležitý priestor, čistota alebo dizajn? Prajete si používateľsky prívetivé výrobky alebo by ste uprednostnili taký komfort, aký ponúka napríklad sprchová toaleta Geberit AquaClean? Alebo by ste privítali univerzálny dizajn? Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, radi by sme zjednodušili vašu každodennú rutinu v kúpeľni pomocou našich dômyselných riešení.

Viac priestoru v kúpeľni
Vyšší štandard čistoty v kúpeľni
Funkčnejší dizajn v kúpeľni
Väčší komfort v kúpeľni
Lepšia prístupnosť v kúpeľni
Väčšia praktickosť v kúpeľni