Efekt nočného svetla

Tlmené zdroje svetla vám pomôžu zorientovať sa v tme

Každý vie, aké to je, keď vás zo spánku uprostred noci preberie plný močový mechúr. Návšteva toalety je nevyhnutná. Tlmené zdroje svetla vám pomôžu nájsť toaletu, dokonca aj v tme, pretože hoci bol váš spánok prerušený, v podstate stále napoly spíte. Je to hlavne pre uvoľnenie melatonínu, hormónu indukujúceho spánok, ktorý je zodpovedný za zabezpečenie toho, aby sa naše telá v noci prakticky automaticky prepínali do režimu spánku.

Zdravý spánkový cyklus je cennou komoditou. Ľudia, ktorí nemajú dostatočný spánok, zriedka fungujú počas dňa na 100 %. Aby ste si boli istí, že sa vaše telesné hodiny nenarušia napriek návšteve toalety a že sa do svojho zaslúženého spánku vrátite čo najskôr, mali by ste pamätať na nasledujúce body.

  • Jasné svetlo môže narušiť vaše biologické hodiny a obmedziť množstvo produkovaného melatonínu. Pokúste sa cestou na toaletu nezapnúť žiadne svetlo, a ak áno, použite nočné osvetlenie s funkciou stmievania.

  • Vyhýbajte sa zdrojom svetla, ktoré produkujú veľa modrého svetla. To narúša produkciu melatonínu, ktorý je nevyhnutný na ľahký návrat k spánku, pretože inak vášmu telu signalizuje, že noc sa skončila.

  • Rozhodnite sa pre orientačné svetlá so snímačmi pohybu v kúpeľni, pretože tieto svetlá vám pri vstupe do kúpeľne ukážu cestu na toaletu. Takéto svetelné zdroje sú vo všeobecnosti bledé a tlmené, čo zaisťuje, že bude jemne osvetlené iba potrebné zariadenie – toaleta.

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Len pár krokov stačí na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.