Experimentálne bývanie v hrazdenom domeStatok Waddeweitz (Nemecko)

Historický hrazdený dom ako pokusné laboratórium na testovanie budúceho sveta bývania a práce? To je vízia, ktorá stojí za rekonštrukciou statku v severnom Nemecku, počas ktorej nechal investor skombinovať tradičné stavebné prvky s modernou sanitárnou technológiou Geberit.

Ako je možné skĺbiť bývanie, prácu, štúdium a dovolenku na jednom mieste? Niekoľko nadšencov sa rozhodlo nájsť na túto otázku nové, kreatívne odpovede. Za týmto účelom založili družstvo a zrekonštruovali starú usadlosť v nemeckej obci Waddeweitz v Dolnom Sasku. V rozľahlom areáli s názvom „Ding der Möglichkeit“ (Vec možnosti) sa schádzajú ľudia, ktorí tvoria a testujú inovatívne formy života a práce. Trojhektárový pozemok ponúka ubytovanie pre hostí a priestory na konanie rôznych akcií, seminárov a workshopov.

Tradícia a moderné technológie

V kúpeľniach pre hostí bolo nainštalované umývadlo Geberit ONE a nástenná batéria ONE. Sprchovacie WC Geberit AquaClean Sela ponúka dodatočný komfort (© Geberit)

Historická hrazdená budova je malý architektonický klenot. Táto bývalá vidiecka usadlosť bola nedávno prestavaná na penzión.

Po rekonštrukcii sa tu stretáva tradícia a moderné technológie: láskyplne zariadené pokoje s vintage nábytkom sa snúbia s kvalitným sanitárnym vybavením.

Kúpeľne pre hostí sú vybavené sprchovacími WC AquaClean a zariaďovacími predmetmi zo série Geberit ONE.

Požadovaná bola rýchla a jednoduchá montáž

Stavitelia sa rozhodli pre výrobky Geberit nielen pred stenou, ale aj za ňou (© Geberit)
Geberit FlowFit sa inštaluje jednoducho a rýchlo (© Geberit)

Pretože stavitelia boli konfrontovaní so širokou škálou požiadaviek, voľba padla na predstenové inštalácie Geberit. Okrem dizajnu hrala svoju úlohu aj rýchla a spoľahlivá montáž. Tá bola kľúčová napríklad v prípade rozvodu pitnej vody, ktorý musel byť obnovený vo všetkých budovách – čo nebola vzhľadom k veľkosti areálu vôbec ľahká úloha. „Geberit FlowFit bol pre nás inštalatérov požehnaním, a to nielen z hľadiska času. Dobre premyslený systém nám výrazne zjednodušil prácu,“ hovorí hlavný inštalatér Ralf Mühle.

Bezproblémová montáž dokonca pomohla kompenzovať stavebné omeškanie, ktoré vzniklo v dôsledku neplánovanej výmeny celej podlahy vrátane prípojok v suteréne stodoly. Inštalácia Geberit FlowFit a Silent-PP v kúpeľni so sprchovým kútom trvala v priemere osem hodín – podľa inštalatéra to je „dobrý výsledok“.

Fakty

Galéria

ZAREGISTRUJTE SANEWSLETTER GEBERIT EVIEW PRE ARCHITEKTOV

Koláž obrázkov (© Geberit)

Newsletter Geberit “eView“ pravidelne zostavuje výber najpozoruhodnejších referenčných projektov pre záujemcov o architektúru a dizajn.

Každé číslo sa venuje aktuálnej téme z oblasti stavebníctva. Nechajte sa inšpirovať jedinečnými projektmi, informatívnymi rozhovormi s odborníkmi a súvisiacimi informáciami.