V tieni palácových múrovHotel Turkish House; Istanbul (Turecko)

Butikový hotel Turkish House je ubytovacím zariadením a archeologickým náleziskom v jednom. Cesta históriou Istanbulu začína na jeho nádvorí. K modernému komfort prispel aj Geberit.

Základy tohto domu si pamätajú 1000 rokov, jeho múry dobrých 200 rokov. Navzdory svojmu veku je tento dom od znovuotvorenia v roku 2022 plný života. V tieni záhradných múrov Veľkého paláca, hneď vedľa najznámejšej pamiatky starého mesta Istanbulu, ľudia spia, raňajkujú a debatujú. Turisti, ktorí prídu vyčerpaní horúčavou a ruchom tureckej metropoly, nájdu v hotelu Turkish House oázu pokoja.

Lahôdka pre milovníkov histórie

Budova pred rekonštrukciou a pri otvorení v roku 2022. (© Hotel Turkish House)
Budova pred rekonštrukciou a pri otvorení v roku 2022. (© Haydar Erçin)

Najmä záujemci o históriu si na tomto mieste prídu skutočne na svoje. Pri rekonštrukcii domu boli objavené prastaré pozostatky priľahlého komplexu cisárskeho paláca. Architektka a majiteľka butikového hotelu Deniz Alkanová ich nechala odkryť a vystaviť za presklenými panelmi.

Stavba postavená na týchto zvyškoch múrov pochádza z konca 18. storočia. Pôvodný obytný dom bol niekoľkokrát prestavovaný, takže časom stratil svoje pôvodné využitie a charakter.

Turecký domov

Deniz Alkanová vrátila starej drevostavbe pôvodný charakter. Jej vnútorné steny sú pokryté omietkou z vápennej malty, piesku a tehlovej drviny zhotovenej tradičnou metódou. Od obkladov až po nábytok a osvetlenie boli použité miestne materiály a vybavenie. „Chceme, aby naši hostia zažili teplo tureckého domova,“ hovorí Deniz Alkanová.

Kvalita a pohodlie v kúpeľni

Geberit sa v hoteli Turkish House postaral o moderný komfort a hygienu. Architektka vybavila hotelové kúpeľne niekoľkými výrobkami Geberit od inštalácie za stenou až po zariaďovacie predmety. Deniz Alkanová k tomu dodáva: „Presvedčili nás ako služby, tak aj kvalita produktov Geberit.“

Fakty

Galéria

Zaregistrujte saNewsletter Geberit eView pre architektov

Koláž projektov (© Geberit)

Newsletter Geberit “eView“ pravidelne zostavuje výber najpozoruhodnejších referenčných projektov pre záujemcov o architektúru a dizajn.

Každé číslo sa venuje aktuálnej téme z oblasti stavebníctva. Nechajte sa inšpirovať jedinečnými projektmi, informatívnymi rozhovormi s odborníkmi a súvisiacimi informáciami.