Údržba vašej kúpeľne

Všetci vieme, že ak nebudeme pravidelne udržiavať naše autá, rýchlejšie nám zhrdzavejú, prípadne sa skôr pokazia. Vaša kúpeľňa tiež potrebuje pravidelnú údržbu - malú aj veľkú - aby ste si ju mohli dlhšie vychutnávať.

Hrebeňová vložka pre jednoduché čistenie sprchového žľabu

Tipy na bežnú údržbu vašej kúpeľne

Všetko o dôležitosti pravidelného čistenia kúpeľne sa dočítate v našom článku „Dokonale čisté“. To platí aj pre sprchovú vaničku, kde sa pravidelným čistením povrchu zbavíte nepekných usadenín. Iné veci môžu trvať trochu dlhšie, mali by ste ich však robiť pravidelne, napríklad čistenie odtoku sprchy alebo odtokového žľabu. Lapač vlasov sa dá ľahko odstrániť a vyčistiť, ale občas sa musí vyčistiť aj odtok alebo žľab, inak môžu zbytky mydla alebo iné nečistoty zabrániť správnemu odtoku vody zo sprchy.

Rýchly odtok

Ak už čistíte odtok, nezabudnite súčasne vyčistiť aj zápachovú uzávierku (tzv. sifón). Ľudia s dlhými vlasmi veľmi dobre poznajú problém upchatých odtokov. Ich vlasy sa zachytávajú v odtoku, čo sťažuje odtekanie vody. Aj keď je v prípade potreby celkom ľahké otvoriť a vyčistiť zápachovú uzávierku na umývadle, v sprche alebo vo vani to nepôjde bez predchádzajúcej demontáže. Aj keď má YouTube množstvo dobrých (a aj nie až tak dobrých) nápadov, odporúčame vlasy vyloviť dlhým pinzetou. To nepoškodí uzávierku alebo potrubie a ušetrí zbytočné náklady na opravu. Pravidelne by sa mal čistiť aj prepadový otvor na umývadle. Nastriekajte do otvoru štandardný čistiaci prostriedok a nechajte pôsobiť. Predídete tak nepríjemnému zápachu a tvorbe vodného kameňa.

Tipy na veľkú údržbu

Ak splachovacia voda v záchode stále odteká, môže to byť znamenie, že splachovací ventil blokuje špina. Ventil je inštalovaný so silikónovým tesnením cez otvor v spodnej časti nádrže. Za normálnych okolností ventil uzatvorí otvor. Ak sa však medzi tesnenie a odtokový otvor dostanú nečistoty, ako napríklad usadeniny z nádrže, môže dôjsť k zablokovaniu splachovacieho ventilu. Nasledujúce videá ukazujú, ako sa dá ventil ľahko vyčistiť, a to aj v prípade podomietkovej nádržky.

Čistenie podomietkovej nádržky Geberit Sigma
Čistenie nadomietkovej nádržky Geberit

Budte opatrní!

Upozorňujeme, že ste plne zodpovední za vykonané údržbárske práce a ste zodpovední za všetky spôsobené škody. Väčšina úchytov je vyrobená z plastu a pri nesprávnej manipulácii sa môžu odlomiť alebo poškodiť. Spravidla nie je potrebné čistiť vnútro nádrže. V skutočnosti by to mohlo spôsobiť uvoľnenie veľkých častí usadenín a upchatie nádrže. V najhoršom prípade potom musí inštalatér demontovať celú toaletu. Pri vyberaní uzávierky dávajte pozor, aby ste nič nezlomili. V prípade akýchkoľvek pochybností vždy zavolajte inštalatéra.

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Nič nepremeškajte

Štyri obrázky príbehov Geberit

Prihláste sa na odber nášho newslettera a nepremeškajte žiadne novinky, udalosti ani tipy do kúpeľne. Dostávajte informácie o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch a ďalšie správy o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, používateľskej prívetivosti a bezbariérovosti v kúpeľni.

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Aká kúpeľňa je pre vás tá pravá?

Čo presne potrebujete? Je pre vás dôležitý priestor, čistota alebo dizajn? Prajete si používateľsky prívetivé výrobky alebo by ste uprednostnili taký komfort, aký ponúka napríklad sprchová toaleta Geberit AquaClean? Alebo by ste privítali univerzálny dizajn? Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, radi by sme zjednodušili vašu každodennú rutinu v kúpeľni pomocou našich dômyselných riešení.

Viac priestoru v kúpeľni
Vyšší štandard čistoty v kúpeľni
Funkčnejší dizajn v kúpeľni
Väčší komfort v kúpeľni
Lepšia prístupnosť v kúpeľni
Väčšia praktickosť v kúpeľni