TRI VEŽE TÝČIACE SA K NEBUTrIIIple vo Viedni (Rakúsko)

Viedeň sa rozrastá smerom k oblohe. Na mieste, kde kedysi stála stará colnica, sa dnes týčia tri veže, ktoré dostali názov TrIIIple. Každá z nich má 33 poschodí, viac ako 1 000 bytových jednotiek a na ich vrchole sa nachádzajú produkty Geberit.

Každá z troch veží má 33 poschodí, viac ako 1 000 bytových jednotiek, približne 70 000 m² celkovej podlahovej plochy a projektový rozpočet viac ako 300 miliónov eur. Projekt TrIIIple, ktorý sa nachádza na Donaukanal vo Viedni, ohromuje svojimi číslami. K tomu všetkému patrí aj štipka prepychu – strešný bazén, salónik s knižnicou, kuchyňa na podujatia, priestory na grilovanie, hry, kino, spoločné strešné terasy, reštaurácie a bary pomáhajú spríjemňovať život obyvateľov TriIIIple.

VÝRAZNÁ SÚČASŤ PANORÁMY

Dve veže s klasickými bytmi sa dokončili v auguste 2021, tretia so zariadenými mikrobytmi je obsadená už od konca marca 2021. Vo Viedni tak pribudlo nielen viac ako 1 000 bytových jednotiek, ale aj tri výrazné prvky panorámy.

Rozdelenie veží do rôznych výškových zón má budiť dojem, že všetky tri budovy sú vo vzájomnom dialógu a komunikujú medzi sebou. Zóny zároveň odrážajú veľkosť mesta a obyvateľom tiež pomáhajú ľahko popísať, kde bývajú – napríklad v hornej časti nad veľkou terasou.

ŠIKOVNÉ ODVODNENIE STRECHY

Pohľad do vnútra tejto pozoruhodnej budovy prezrádza, že k funkčnosti mrakodrapov významne prispievajú produkty Geberit. Strešný odvodňovací systém Pluvia zaisťuje nielen efektívny odvod vody, ale umožňuje tiež maximálne využitie priestoru, pretože vyžaduje len niekoľko zvodov.

Zvuková izolácia je pri výstavbe výškových budov mimoriadne dôležitá. Stavbári zo Soravia Group sa preto rozhodli použiť odvodňovací systém Geberit Silent-db20 so zvýšenou ochranou voči hluku. Montážne prvky k WC Huter a podomietkové splachovacie nádržky Geberit Sigma, používané v TriIIIple, sa tiež dobre hodia pre zvukovo izolovanú montáž na podlahu a stenu.

Fakty

Galéria

ZAREGISTRUJTE SANEWSLETTER GEBERIT EVIEW PRE ARCHITEKTOV

Koláž projektov (© Geberit)

Newsletter Geberit “eView“ pravidelne zostavuje výber najpozoruhodnejších referenčných projektov pre záujemcov o architektúru a dizajn.

Každé číslo sa venuje aktuálnej téme z oblasti stavebníctva. Nechajte sa inšpirovať jedinečnými projektmi, informatívnymi rozhovormi s odborníkmi a súvisiacimi informáciami.