Ticho, prosím!Teatro degli Arcimboldi, Miláno (IT)

Divadelné šatne slúžia hercom ako pokojné a tiché útočisko, kde sa môžu pred začiatkom predstavenia sústrediť na svoj výkon. Milánske divadlo Teatro degli Arcimboldi nedávno nechalo zázemie pre umelcov zrekonštruovať. K ničím nerušenej atmosfére prispievajú zvukovoizolačné výrobky Geberit.

Každé divadelné predstavenie začína prezliekaním a líčením v šatniach. Ide o prvé dejstvo v zákulisí, počas ktorého sa umelci prevteľujú do svojich postáv. Tu trávia dlhé hodiny, tu oddychujú, jedia a umývajú sa, triedia si myšlienky a pripravujú sa na svoje vystúpenia. Na to potrebujú ticho a pokoj.

V roku 2022 vypísalo milánske divadlo Teatro degli Arcimboldi výberové konanie na rekonštrukciu celého hereckého zázemia. Talianske štúdio interiérového dizajnu Calvi Ceschia Viganò sa ujalo návrhu šatne pre najväčšie hviezdy súboru, ktorá nesie názov Primo Camerino, teda „prvá šatňa“.

Pohodlie v službách umenia

Po intenzívnych diskusiách s budúcimi používateľmi šatne vytvorili dizajnéri polkruhový priestor s maskérňou a oddychovou časťou, kuchyňou a kúpeľňou. Prevládajú tu mäkké oblé línie, ktoré navodzujú uvoľnenú atmosféru. Farebná kombinácia žiarivo oranžovej a zamatovo mäkkej petrolejovej farby pôsobí upokojujúcim dojmom.

Zamerané na útlm hluku

Tichá je tu aj tá „najmenšia miestnosť“. Vybavenie celej kúpeľne sa plne podriadilo požiadavke na zvýšený útlm hluku. Nič ťažké pre Geberit, ktorého zvukovoizolačné kanalizačné systémy Silent-Pro a Silent-PP účinne tlmia zvuk vody tečúcou rúrkami v stene. Pred stenou býva najväčším zdrojom hluku splachovanie toalety – s týmto problémom sa tu vysporiadala technológia TurboFlush, ktorá roztáča vodu vo WC mise do špirálovitého pohybu, čo výrazne znižuje hluk pri splachovaní. Jednoduchý dizajn kúpeľňovej série Geberit ONE a sprchovej vaničky Olona harmonicky ladí s celkovým konceptom tejto oázy ticha a mieru.

Zrátané a podčiarknuté? Taliansky herec a komik Antonio Albanesa je nadšený: „Sú to tie najkrajšie a najprekvapivejšie šatne, aké som kedy videl. Rozhodne ich musíte navštíviť.“

Geberit Know-how

Galéria

ZAREGISTRUJTE SANEWSLETTER GEBERIT EVIEW PRE ARCHITEKTOV

Koláž projektov (© Geberit)

Newsletter Geberit “eView“ pravidelne zostavuje výber najpozoruhodnejších referenčných projektov pre záujemcov o architektúru a dizajn.

Každé číslo sa venuje aktuálnej téme z oblasti stavebníctva. Nechajte sa inšpirovať jedinečnými projektmi, informatívnymi rozhovormi s odborníkmi a súvisiacimi informáciami.