Vaňa alebo sprcha – čo je lepšie?

Voda? Samozrejme! Aké množstvo teplej vody je dobré pre našu pokožku? Názory sa rôznia, či je lepšie sprchovať sa alebo kúpať. Zatiaľ čo niektorí nedajú na kúpanie vo vani dopustiť, iní sú presvedčení, že nie je nič krajšie, ako si dať sprchu. Čo je lepšie pre matku prírodu? A čo je jemnejšie k vašej pokožke?

Okúpať sa alebo osprchovať, čo je teda rozumnejšie?

Pre dobro životného prostredia

Ak sa dá spoľahnúť na bežné štatistiky, tak pri kúpaní sa spotrebuje až trikrát viac vody ako pri sprchovaní. Priemerne treba 150 litrov vody na naplnenie vane. V porovnaní s tým päťminútová sprcha zvyčajne spotrebuje iba maximálne 50 litrov vody v závislosti od sprchovacej hlavice a trvania sprchy. Ak vodou šetríte, dokážete sa dokonca dostať na úroveň 30 litrov. Netreba dodávať, že to zahŕňa vypnutie vody počas mydlenia. Mimochodom, sprchovanie je tiež ekonomickejšie. Kúpanie vo vani je až päťkrát drahšie ako sprchovanie, pokiaľ ide o náklady na vodné a stočné.

Pre dobro vašej pokožky

Vo všeobecnosti je sprchovanie šetrnejšie k pokožke než dlhý kúpeľ, keď na chvíľu zabudneme na účinok prísad do kúpeľa. Ak máte zdravú pokožku, môžete sa pokojne sprchovať raz za deň bez jej poškodenia. Nie je však dobré sprchovať sa viac ako jedenkrát denne, používať veľmi horúcu vodu alebo príliš dlho stáť pod sprchou, najmä ak máte sklon k nadmerne suchej pokožke, pretože to zbytočne zaťažuje prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky.

Záver

Pravidlom je, že krátka sprcha je pre vašu pokožku zdravšia a je lepšia pre životné prostredie. Na príležitostnom kúpeli na zohriatie v zime však nie je nič zlé. Ako vždy „všetko s mierou“.

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Nič nepremeškajte

Štyri obrázky príbehov Geberit

Prihláste sa na odber nášho newslettera a nepremeškajte žiadne novinky, udalosti ani tipy do kúpeľne. Dostávajte informácie o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch a ďalšie správy o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, používateľskej prívetivosti a bezbariérovosti v kúpeľni.

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Aká kúpeľňa je pre vás tá pravá?

Čo presne potrebujete? Je pre vás dôležitý priestor, čistota alebo dizajn? Prajete si používateľsky prívetivé výrobky alebo by ste uprednostnili taký komfort, aký ponúka napríklad sprchová toaleta Geberit AquaClean? Alebo by ste privítali univerzálny dizajn? Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, radi by sme zjednodušili vašu každodennú rutinu v kúpeľni pomocou našich dômyselných riešení.

Viac priestoru v kúpeľni
Vyšší štandard čistoty v kúpeľni
Funkčnejší dizajn v kúpeľni
Väčší komfort v kúpeľni
Lepšia prístupnosť v kúpeľni
Väčšia praktickosť v kúpeľni