Intímna téma - toaleta

Pred vynálezom splachovacej toalety v 18. storočí si ľudia uľavovali prakticky kdekoľvek mimo domu úplne nekomplikovaným a nevedomým spôsobom. Až v 20. storočí sa toalety stali bežnejším prvkom v súkromných domoch, pretože až do tohto okamihu boli vyhradené pre veľmi malú elitu. Čím viac boli miestnosti s toaletami súkromné, tým zdržanlivejší ľudia boli, keď sa začalo s ich používaním. Zašlo to tak ďaleko, že v dnešnej dobe je dokonca niektorým ľuďom trápne umiestniť si toaletný papier na dopravný pás v supermarkete alebo si ho nosiť domov pod pazuchou.

Žena v kúpeľni

Všade dobre, doma najlepšie

Radšej používame vlastnú toaletu doma, pretože sa obávame, že po sebe zanecháme nepekné stopy alebo nepríjemný zápach, ak potrebujeme využívať verejné zariadenia. Nechceme používať toalety v práci a radšej počkáme, kým večer prídeme domov, aby sme v pokoji použili vlastnú toaletu. Odhalil to reprezentatívny prieskum, ktorý uskutočnil výskumný ústav Forsa. 69% opýtaných uviedlo, že pri veľkej potrebe dáva prednosť použitiu toalety doma.* Rozhodujúcu úlohu tu zohráva známe okolie. Podľa Nicka Haslama, austrálskeho profesora psychológie, všetko, čo cítime a na čo myslíme, má priamy vplyv na naše telo - a teda aj na naše skúsenosti s používaním toalety. A pretože sa doma cítime bezpečne a pohodlne, naše útroby sú schopné správne relaxovať. Vďaka tomu sme schopní používať toaletu.

Trikrát nazdravie pre toaletu

Už ste sa niekedy poriadne pozreli na toaletu? Asi nie, však? To je škoda, pretože taký významný vynález si zaslúži oveľa viac pozornosti. Koniec koncov, toalety používame každý jeden deň a priamo ovplyvňujú našu pohodu. Okrem bežných WC modelov môžu moderné toalety obsahovať aj integrovanú funkciu sprchovania a jednotku na odsávanie zápachu. Takéto vlastnosti ponúkajú počas návštevy toalety úplne nový rozmer čistoty, pohody a zdravia.

* Výsledky prieskumu Forsa o používaní toaliet v Nemecku, ktorý si objednal Geberit.

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Vždy aktuálne informácie

Štyri obrázky Tipy a rady Geberit

Prihláste sa na odber nášho newsletteru a nenechajte si ujsť žiadne novinky, udalosti alebo tipy do kúpeľne. Majte prehľad o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch vášho kalendára a ďalších informáciách o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, užívateľskej prívetivosti a prístupnosti v kúpeľni.

Prihlásiť sa na odber

Aká kúpeľňa je pre vás tá pravá?

Čo presne potrebujete? Je pre vás dôležitý priestor, čistota alebo dizajn? Prajete si používateľsky prívetivé výrobky alebo by ste uprednostnili taký komfort, aký ponúka napríklad sprchová toaleta Geberit AquaClean? Alebo by ste privítali univerzálny dizajn? Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, radi by sme zjednodušili vašu každodennú rutinu v kúpeľni pomocou našich dômyselných riešení.

Viac priestoru v kúpeľni
Vyšší štandard čistoty v kúpeľni
Funkčnejší dizajn v kúpeľni
Väčší komfort v kúpeľni
Lepšia prístupnosť v kúpeľni
Väčšia praktickosť v kúpeľni