Atmosféra penthousu v kúpeľni

Pri zriadení kúpeľne na najvyššom poschodí treba hľadať spôsoby, ako sa vysporiadať so šikmou strechou.

Ak máte strešný priestor, v určitom okamihu si pravdepodobne budete klásť otázku, či by ste z toho mali niečo vytvoriť, alebo to nechať tak, ako to je. Pre mnohých ľudí je rozšírenie do podkrovia snom, ktorý v sebe ukrývajú roky.

Náčrt ideálných rozmerov pre kúpeľňu v podkroví

Zdanie môže klamať

Ak si trúfate uskutočniť svoj sen, môžete svoj priestor v domácnosti povzniesť do nových výšin. Myšlienka využiť extra priestor, ktorý ste používali na sušenie bielizne, môže byť príťažlivá. A skutočne je možné tu vytvoriť kúpeľňu - nezabudnite však, že priestor môže klamať. Dizajn môže vyzerať veľkoryso na pôdorysnom pláne, ale v skutočnosti sa zmenší na niečo priemernejšie, keď budete stáť pred šikmou strechou, pretože to drasticky zníži veľkosť skutočne využiteľného priestoru.

Plánovanie je to hlavné

Udržiavanie dobrého prehľadu o priestore je kľúčom k maximálnemu využitiu tohto priestoru. Spýtajte sa sami seba, či skutočne potrebujete WC, umývadlo, sprchu a vaňu. Zvládne to jedno alebo dvojité umývadlo? Potrebujete sprchu alebo samostatne stojacu vaňu? Zoznam pokračuje. Keď si zadefinujete svoje potreby a dáte do rovnováhy čo chcete a čo váš rozpočet unesie, ďalším krokom je vytvorenie najlepšieho návrhu priestoru. Niektoré kritériá sa nedajú zmeniť: Sprcha a zrkadlová skrinka nad umývadlom budú najvyššie položkami v miestnosti, zatiaľ čo WC bude najnižšie - pohodlne sa zmestí pod šikmú strechu, ak je výška nadmurovky umožňuje. To isté platí aj pre vaňu, pretože je určená na ležanie. Je tiež dôležité zamyslieť sa nad veľkosťou priestoru, ktorý vyžadujú nielen jednotlivé produkty, ale aj používatelia - aby ste sa uistili, že si nikto nebude udierať hlavu.

Vytvorenie pocitu priestrannosti

Pri starostlivom prístupe môžete nájsť ideálnu pozíciu pre všetky prvky svojej vysnívanej kúpeľne. Ale samozrejme je toho viac: Po vytvorení rozloženia je ďalším krokom pridať niekoľko šikovných nápadov, ktoré vytvoria vytúženú atmosféru penthousu. Jedným zo spôsobov, ako ju dosiahnuť sú dlaždice, ktoré sú jednoliato položené na celej ploche podlahy v miestnosti, vrátane sprchy v úrovni podlahy – vytvorí to pocit priestoru. A pretože pod strechou môže byť prirodzené svetlo vzácne, odporúčajú sa svetlé farby. Je tiež dobré mať na pamäti, že návrhy strešných kúpeľní sa nevyhnutne stretnú s výklenkami (sú predsa súčasťou kúzla v tomto druhu priestoru). Najlepším spôsobom, ako ich využiť, nemusí byť niečo úplne praktické - ak sú správne umiestnené, krásny dekoratívny predmet môže podporiť pocit priestrannosti, ktorý hľadáte.

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Nič nepremeškajte

Geberit - tipy a rady

Prihláste sa na odber nášho newsletteru a nenechajte si ujsť žiadne novinky, udalosti alebo tipy do kúpeľne. Majte prehľad o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch vášho kalendára a ďalších informáciách o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, užívateľskej prívetivosti a prístupnosti v kúpeľni.

Prihlásiť sa na odber

Aká kúpeľňa je pre vás tá pravá?

Čo presne potrebujete? Je pre vás dôležitý priestor, čistota alebo dizajn? Prajete si používateľsky prívetivé výrobky alebo by ste uprednostnili taký komfort, aký ponúka napríklad sprchová toaleta Geberit AquaClean? Alebo by ste privítali univerzálny dizajn? Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, radi by sme zjednodušili vašu každodennú rutinu v kúpeľni pomocou našich dômyselných riešení.

Viac priestoru v kúpeľni
Vyšší štandard čistoty v kúpeľni
Funkčnejší dizajn v kúpeľni
Väčší komfort v kúpeľni
Lepšia prístupnosť v kúpeľni
Väčšia praktickosť v kúpeľni