Nové zváračky Geberit

Nižšia cena i hmotnosť

Premyslené a spoľahlivé náradie pre profesionálov

Geberit vylepšil svoje osvedčené zváračky UNIVERSAL a MEDIA na zvárenie rúr Geberit PE-HD a Geberit Silent-db20. Nová súprava vložiek pre upínacie dosky zjednodušuje prestavenie na rôzne priemery rúr.


Úspora času na stavbe a v dielni

Rúry a tvarovky Geberit PE a Geberit Silent-db20 so zvýšeným útlmom hluku sa najčastejšie spájajjú zváraním pomocou zrkadla. Veľkou výhodou tejto technológie spájania je, že umožňuje prefabrikáciu, prípadne sériovú výrobu celých úsekov potrubia v dielni, čím sa neskôr ušetrí na stavbe veľa času a nákladov s tým spojených.

Už desiatky rokov ponúka Geberit prakticky nezničiteľné zváračky, s ktorými môžu inštalatéri pracovať u seba v dielni a tiež na stavbe. Sú vybavené hoblíkom a zváracím zrkadlom. Robustné upínacie dosky zabezpečujú pevné uchytenie rúr a tvaroviek.

Ľahšie náradie, rýchlejšia výmena nástrojov

Geberit tieto zváračky kompletne prepracoval, ale ponechal im ich legendárnu odolnosť. Zvláštnu pozornosť venoval ich obsluhe a jednoduchému nastaveniu z jedného priemeru rúry na iný.

Geberit vyvinul novú súpravu vložiek pre rúry s priemerom od 50 do 110 mm. Súprava obsahuje dve upínacie dosky s vnútorným priemerom 110 mm a sadu vložiek z ľahkého kovu, pomocou ktorých je možné ľahko meniť veľkosť upínacích dosiek na rozmery 90 mm, 75 mm, 63 mm, 56 mm alebo 50 mm. Nová súprava upínacích vložiek nahrádza šesť párov upínacích dosiek, ktoré sa používali doteraz. Výsledkom je zníženie hmotnosti o viac ako 20 kg a samozrejme tiež ceny.


Jednoduchá a efektívna práca

Nová zváračka na elektrospojky Geberit ESG 3 na zváranie potrubných systémov Geberit PE a Geberit Silent-db20 bola vyvinutá tak, aby s prehľadom zvládla výzvy, ktoré práca na stavbe každý deň prináša. Ľahko sa ovláda, je výkonná a umožňuje súčasné zváranie až troch elektrospojok, čím ušetrí váš čas. Vďaka vstavanej prepäťovej ochrane možno zváračku používať aj s generátorom. Pre jednodušenie práce sa ovláda diaľkovým ovládačom. Je vhodná na všetky rozmery rúr od DN 40 do DN 300.