Kanalizácia na tichých základoch

Geberit Silent-db20

Trojitá ochrana proti hluku
Geberit Silent-db20 bez problémov spĺňa existujúce požiadavky na akustickú izoláciu, pretože akustická izolácia je už zabudovaná. Pri výrobe sa používa minerálne zosilnený plast PE, ktorý zvyšuje hmotnosť rúr a tvaroviek, a tým účinne znižuje ich prirodzené vibrácie a hluk, ktorý produkujú. Akusticko-izolačné rebrá v nárazových zónach ďalej eliminujú tvorbu hluku. Okrem toho konzoly systémových rúr pre upevnenie na stene akusticky odpájajú kanalizačný systém od stien a stropov a zabraňujú tak prenosu zvuku v rámci konštrukcie.

Riešenia pre prakticky každý typ budovy
Odbočky v typických rozmeroch zvislého potrubia sú hydraulicky optimalizované. To umožňuje vyššie zaťaženia a v niektorých prípadoch aj menšie rozmery zvislého potrubia. Rúry a tvarovky sú k dispozícii v rozmeroch od DN 56 do DN 150, t.j. pre takmer všetky typy budov, od rodinných domov po výškové budovy.

Úsporné a bezpečné metódy spájania
V závislosti od aplikácie sú možné viaceré metódy spájania. Skrutkové upínacie spojky možno kedykoľvek uvoľniť a opraviť. Elektrospojky dosahujú jednoducho a bezpečne úplnú pevnosť v ťahu, napríklad pre zvýšenú bezpečnosť pre uložení do betónu alebo pri stiesnených inštalačných podmienkach. Zváranie natupo sa považuje za tradičnú a bezpečnú metódu spájania na mieste inštalácie alebo počas prefabrikácie. Rezanie a montáž sa vykonáva bez nebezpečného ohýbania. Zvyšky po spracovaní možno znovu použiť ako tvarovky alebo ich jednoducho zlikvidovať.

Vetranie rúry
Pre inštalácie, ktoré z priestorových dôvodov neumožňujú bežné vetranie, Geberit ponúka zavzdušňovací ventil GRB90 pre rozmery do DN 100.

Výpočet a dimenzovanie kanalizačnej inštalácie možno vykonať pomocou plánovacieho softvéru Geberit ProPlanner.