Viac ticha a pokoja.

Tiché sanitárne inštalácie

Žena nemôže kvôli hluku spať

Hluk znižuje kvalitu nášho života.

Hluk znižuje kvalitu nášho života.

Všetci vnímame hluk ako niečo rušivé, najmä keď sa pokúšame zaspať, čítame si knihu alebo sa potrebujeme sústrediť na prácu. Vynakladá sa veľa úsilia na to, aby hladina hluku v budovách bola čo najnižšia. Často sa však zabúda na jeden zdroj hluku – splašková voda. Zvuky z kanalizačného potrubia obťažujú ľudí úplne zbytočne. Je možné pomerne ľahko zlepšiť kvalitu života obyvateľov domu a zvýšiť hodnotu ich nehnuteľnosti jednoducho tým, že budeme venovať tomuto problému viac pozornosti vo fáze projektu a inštalácie. Geberit vie ako.


Najčastejšie zdroje hluku v kúpeľni


  1. Montážne prvky pre zariaďovacie predmety sa priamo dotýkajú stien a podlahy a zvuk sa tak prenáša stavebnou konštrukciou po celej budove.
  2. Bežné odpadové potrubie nie je schopné pohlcovať hluk.
  3. Počas projektovania budovy sa neberie do úvahy hluk, ktorý vzniká v odpadovom potrubí. Pokiaľ sa investor alebo projektant rozhodne umiestniť kúpeľňu napríklad nad spálňou, mal by prijať zodpovedajúce opatrenia, ktoré hluk v kanalizačnom potrubí stlmia.

Ako znížiť hluk vznikajúci v sanitárnych inštaláciách

1. Odhlučnené odpadové potrubie tlmí hluk priamo v mieste jeho vzniku.

2. Predstenová inštalácia s akustickou izoláciou zabráni prenosu hluku stenami.

3. Vedenie kanalizácie vo vlastnom podlaží chráni susedov.

4. Závesné WC zabraňuje prenosu hluku cez jednotlivé podlažia.

5. Protihlukové opatrenia prijaté už vo fáze projektu predchádzajú neskoršiemu zbytočnému obťažovaniu hlukom.


Sanitárne inštalácie nemusia byť hlučné. Výsledok možno nielen počuť, ale aj vidieť. Tiché inštalačné systémy Geberit sú tiež ideálnym základom pre skvelý kúpeľňový dizajn.

Silent-PP drainage plug-in system

Geberit Silent-PP a Geberit Silent-db20

Systémy odhlučneného kanalizačného potrubia Geberit Silent-PP a Silent-db20. Vyvinuté a odskúšané v akustickom laboratóriu Geberit. Obľúbené u nájomníkov, hotelových hostí, investorov a inštalatérov na celom svete.
Geberit Silent-PP
Geberit Silent-db20


Geberit Duofix

Geberit Duofix

Tichý inštalačný systém, za ktorým stojí 50 rokov skúseností so splachovacími WC nádržkami pod omietku. Účinne tlmí hluk z odpadového potrubia.
Geberit Duofix


Isol mat

Protihluková izolácia Geberit Isol Flex

Zvuková izolácia pre mimoriadne účinný útlm hluku.