Rozhovor.

Daniel Irányi a Tom Stäubli z dizajnového štúdia Tribecraft v Zürichu.

  • Daniel Irányi
  • Tom Stäubli

Perfektná súhra tvaru, funkcie a kvality

Daniel Irányi a Tom Stäubli z dizajnového štúdia Tribecraft v Zürichu navrhli produktový rad Monolith. V nasledujúcom rozhovore vysvetlia jednotlivé charakteristiky týchto sanitárnych modulov.

Sanitárne moduly Geberit Monolith sú v oblasti kúpeľňového dizajnu veľmi inovatívne a revolučné. Čo bola pre vás najväčšia výzva pri ich navrhovaní?
Daniel Irányi: Chceli sme, aby modul Monolith rozbil konvenčnú podobu kúpeľní a aby zohral v dizajne kúpeľní úplne novú rolu. Môžeme vidieť perfektné zjednotenie tvaru, funkčnosti a kvality tohto produktu.

Geberit Monolith sanitary modules for washbasins, WCs and bidets

„Sanitárne moduly Geberit Monolith zohrávajú celkom novú úlohu v dizajne kúpeľní .“
Tom Stäubli


Čo vás inšpirovalo pri navrhovaní modulu Monolith?
Dizajn modulu Monolith je veľmi jednoduchý, napriek tomu však dodá vašej kúpeľni neopakovateľný šmrnc. K dosiahnutiu tohto pomeru sme museli prejsť dlhú cestu. Vždy sme sa uistili, že modul ladí so sanitárnou keramikou a celkový dojem ich spojenia je v dokonalej harmónii.

Ako funguje spojenie sanitárneho modulu Monolith s ostatnými prvkami?
Daniel Irányi: Sanitárne moduly Geberit Monolith sú architektonické prvky v priestore, ktoré v spojení s ďalším produktom, napríklad s keramickou WC misou, môžu zažiariť. Variant hnedého skla s teplými tónmi je doplnený variantmi klasického bieleho a čierneho skla.

„Hnedé sklo možno kombinovať s teplými tónmi a nastaví tak správny akcent vašej kúpeľne.“
Tom Stäubli


Prečo práve hnedá farba?
Tom Stäubli: Čierna a a biela sú jednoliate farby, ktoré sa hodia takmer kdekoľvek, ale nemusia byť vhodným variantom pre navodenie teplého prostredia. Hnedá farba je skvelá, najmä v kombinácii s drevom a teplými farbami. Hnedá vie vniesť teplý tón aj do monochromatickej kúpeľne a posilniť tento efekt.