Už žiadny rušivý šum na pozadí

Geberit ponúka odborné znalosti v oblasti protihlukovej izolácie

St. Regis Hotel in Abu Dhabi

Päťhviezdičkový hotel St. Regis Saadiyat Island v Abú Dhabí pozostáva z 380 luxusných izieb a apartmánov, ôsmich reštaurácií, troch salónikov a konferenčných priestorov s rozlohou 2800 štvorcových metrov. K dispozícii je tiež 259 bytov a 33 víl v rezidenčnom komplexe, ktorý je pripojený k hotelu.


Ticho a kľud

V exkluzívnom letovisku sa všetko točí okolo pohodlia. K nemu neodmysliteľne patrí relaxácia a kľud. Rušivé zvuky sú nežiaduce. Protihluková izolácia je veľmi dôležitým prvkom pre zabezpečenie akustickej pohody, pretože zvuk tečúcej vody v technických systémoch budovy sa môže stáť veľmi nepríjemným zdrojom šumu. Medzi najväčších rušiteľov kľudu patrí zvuk splaškov pretekajúcich cez kanalizačné potrubie.

Zvukovo optimalizované výrobné materiály

Šum, ktorý vzniká v sanitárnych inštaláciách možno stlmiť protihlukovými materiálmi. Geberit v tejto oblasti ponúka jedinečné odborné znalosti a preto bol od samého začiatku zvažovaný ako jeden z účastníkov tendra pre St. Regis. Potrubný systém Geberit Silent-db20 sa stal jednou z kľúčových častí tohto okázalého hotelového komplexu. Kanalizačné potrubie umiestnené v miestach s menšími nárokmi na nízku hladinu hluku bolo urobené z Geberit PE.

Ucelený protihlukový izolačný systém

Rúry, kolená a tvarovky kanalizačného systému Geberit Silent-db20 sú vyrobené zo špeciálneho plastu s výrazným útlmom hluku. Vysoké požiadavky na zníženú hladinu hluku však možno dosiahnuť iba použitím uceleného systému, ktorý je tvorený kombináciou vzájomne zladených protihlukových výrobkov. V spojení s montážnymi prvkami Geberit Duofix garantuje Geberit optimálnu úroveň bezpečnosti celého systému, a to i v prípade požiaru.

Systém ako celok

Systém zahŕňa všetky dôležité komponenty: splachovacie WC nádržky pod omietku, rozvody pitnej vody so zodpovedajúcim pripojením na vaňu, sprchový kút a umývadlo, vetracie potrubie kanalizačného systému a montážne prvky vrátane ľahkých priečok. Vďaka takémuto komplexnému prístupu k systému možno podstatne znížiť hluk a dosiahnuť požadovaný akustický komfort.

Laboratórium stavebných technológií a akustiky

Geberit prevádzkuje vo svojej firemnej centrále v Jone jedinečné Laboratórium stavebných technológií a akustiky. Špeciálne navrhnuté laboratórium, kde možno testovať akustické vlastnosti kompletného domáceho inštalačného systému, navštívi každý rok 5000 až 6000 odborníkov. Hlavným cieľom tohto zariadenia je vyskúšať zákonitosti prenosu hluku do susedných bytov. Komplexný prenos hluku vo viacpodlažných obytných budovách je simulovaný pomocou horizontálneho, vertikálneho a diagonálneho merania a následne je detailne analyzovaný. Geberit sa tak neustále snaží vylepšovať svoje súčasné systémy a vyvíjať nové a lepšie.