Stavby pre budúce generácie

Ten, kto stavia zodpovedne, stavia aj udržateľne a vytvára kvalitu života - dnes aj pre budúcnosť. To je dôvod, prečo sa Geberit vždy venoval vývoju udržateľných výrobkov najvyššej kvality a poskytoval inovatívne systémové riešenia pre zelenú výstavbu.

Vďaka efektívnemu environmentálnemu manažmentu v celom dodávateľskom reťazci dosahuje Geberit rok čo rok pozoruhodné výsledky, pokiaľ ide o udržateľnosť: napríklad zníženie vplyvu na životné prostredie alebo zníženie emisií CO2.

Zelená výstavba je dôležitým trhom budúcnosti. Geberit už má rad výrobkov považovaných za udržateľné riešenia pre hygienické zariadenia, ktoré nízkou spotrebou energie a vody a ekologicky šetrnými materiálmi prispievajú k zvýšeniu kvality života. Akustická izolácia alebo jednoduchá likvidácia výrobku sú tiež súčasťou zodpovedného produktového dizajnu.

Zelený superblok

‘Le Monolithe’ v Lyone (Francúzsko) je jedným z najpôsobivejších projektov mestskej výstavby. Získal certifikát zelenej budovy a 80% energie používa z obnoviteľných zdrojov.
Foto: Philippe Ruault

Čistá elegancia

Medzinárodná módna spoločnosť Diesel sa presťahovala do nového sídla v Breganze (Taliansko). Hladká fasáda kancelárskeho komplexu skrýva zložitý systém technológií v súlade s princípmi udržateľnej výstavby.
Architekt: Pierpaolo Ricatti – Studio Ricatti
Foto: Daniele Domenicali

Udržateľnosť na vzostupe

Uptown Tower v Zugu (Švajčiarsko) je mestský bytový a obchodný komplex plánovaný a vybudovaný v súlade s prísnymi kritériami trvalej udržateľnosti stanovenými spoločnosťou Credit Suisse Real Estate Fund Green Property.
Foto: Ralph Bensberg

Luxusný hotel, ktorý šetrí vodu

Efektívne využitie vody je vtelené v každom aspekte päťhviezdičkového hotelu Shangri-La vo Vancouveri (Kanada) - a to je len jeden z dôvodov, prečo luxusný hotel získal striebornú certifikáciu LEED.
Foto: Wilson Ling

Sklenený stalaktit

Od jesene roku 2011 stanovuje Prime Tower nové štandardy - ako najvyšší mrakodrap vo Švajčiarsku a taktiež pokiaľ ide o udržateľnosť. Cieľom je získať medzinárodne uznávaný certifikát udržateľnosti LEED Gold.
Foto: Jürg Egli, Zürich

LEED, BREEAM, DGNB, Green Star a mnohé ďalšie sú rôzne stavebné certifikáty používané na celom svete pre udržateľnú výstavbu. Všetky sa spoliehajú na oveľa viac než iba na úsporu energie: Zaručujú efektívne využívanie zdrojov, nízke náklady na životný cyklus, flexibilitu použitia, komfort bývania, bezpečnosť, zníženie dopadu na životné prostredie a celkovo vysokú kvalitu konštrukcie.

Geberit ponúka širokú škálu výrobkov, ktoré spĺňajú tieto kritériá a podporujú úspešnú certifikáciu. S bezproblémovými a ekologicky šetrnými materiálmi, s najlepšími akustickými vlastnosťami pre optimálny komfort bývania, s produktovými systémami, ktoré umožňujú maximálnu flexibilitu a poskytujú dlhodobú dostupnosť náhradných dielov a minimalizujú náklady životného cyklu.


Inovácie sú hlavným prvkom značky Geberit. Už počas procesu vývoja sú naše výrobky dôkladne testované a optimalizované s ohľadom na environmentálne vlastnosti. Pre výzvy v sektore zelenej výstavby ponúkame širokú škálu vhodných výrobkov, ako napríklad:

  • Systémy pre pitnú vodu Mepla a Pushfit, ktoré sú spoľahlivé a hygienické a zároveň sú charakteristické úplnou recyklovateľnosťou a nízkou zviazanou spotrebou energie alebo CO2 stopou
  • Kanalizačné systémy Silent-db20 a Silent-PP s optimalizovanou akustickou izoláciou a jednoduchou montážou
  • Podomietková splachovacia nádrž s dvojitým splachovaním, ktorá umožňuje dosiahnuť úsporu vody v domácnosti, a v kombinácii s odsávaním zápachu DuoFresh eliminuje nepríjemné pachy a zároveň šetrí energiu
  • Strešné systémy odvodňovania Pluvia, ktoré efektívne odvodňujú ploché strechy a sú najlepšie pre odvod dažďovej vody
  • Elektronické umývadlové armatúry typu 185/186, ktoré šetria vodu a sú teraz k dispozícii aj ako nezávislé riešenie

S dokonale zladenými súčasťami inštalačných systémov Geberit a kompletnými riešeniami je možné pre každú stavbu realizovať prispôsobené a výhodné riešenia, či už ide o rekonštrukciu kúpeľne alebo novú výstavbu nehnuteľností. Statika a požiarna ochrana, ako aj izolačné vlastnosti pre zvuk a vlhkosť sú testované a celá montáž môže byť realizovaná z jediného zdroja. Súčasne je zachovaná najvyššia flexibilita, ktorá tiež umožňuje prípadnú neskoršiu prestavbu, šetrí zdroje a súčasne zaručuje nízke náklady na celý životný cyklus. Pre jednoduché, rýchle a spoľahlivé plánovanie Geberit ponúka softvér ProPlanner.