Projekt sociálnej pomoci v Juhoafrickej republike

Základná škola Cottonlands, Verulam

Geberit social project 2015 in South Africa

Geberit pokračoval vo svojej tradícii pomoci formou sociálnych projektov aj v roku 2015. Vrátil sa do Juhoafrickej republiky, tento krát neďaleko prístavného mesta Durban v provincii KwaZulu-Natal, kde základná škola v Cottonlands zúfalo potrebovala pomoc.

Škola bola postavená v roku 1945 a bola určená pre 500 žiakov. Dnes navštevuje školské zariadenie v Cottonlands okolo 1000 školákov. Toto číslo v budúcnosti ešte porastie v dôsledku rýchleho populačného rastu v oblasti. Preto bola rekonštrukcia infraštruktúry nevyhnutná.

Škola je bezplatná a je jediná možnosť vzdelávania pre komunitu vyše 15.000 obyvateľov. Päť kuchárov v kuchynke merajúcej púhych 6 m2 zabezpečuje obedy pre dievčatá a chlapcov. Škola mala 18 toaliet, avšak iba dve z nich bolis tečúcou vodou.

Geberit South Africa pripravil plán rekonštrukcie a vykonal rôzne prípravne práce spolu s miestnou stavebnou firmou, aby dobrovoľnícky team Geberit počas svojho pobytu v Novembri 2015 mohol hladko a rýchlo zrekonštruovať sanitárne inštalácie.