Bohatá história - fascinujúca perspektíva

Od rodinného podniku k verejnej obchodnej spoločnosti

Geberit sa rozvíja už takmer 140 rokov. Históriu úspechu koncernu Geberit formovali popri významných osobnostiach aj inovácia, partnerstvo, know-how, spoľahlivosť a kvalita života - hodnoty, ktoré budú aj naďalej prispievať k posunu vpred.

Od začiatku roku obchodné tímy spoločnosti Geberit a bývalej spoločnosti Sanitec fungujú ako jeden celok. Zákazníkom stačí kontaktovať jednu osobu ohľadom celého portfólia produktov.

Integrácia spoločností preniká aj do výroby. Od začiatku roku je Geberit AquaClean Mera čiastočne vyrábaná v závode vo Wesel v Nemecku (na obrázku).

Geberit International Sales AG (GISA) otvára nové kancelárie v Lagose (Nigéria), v Nairobi (Keňa) a v Casablanca (Maroko).

Desať dobrovoľníkov s technickým manažérom a stavebným dozorom cestuje do Varšavy, aby zrekonštruovali sanitárne zariadenie základnej školy v rámci sociálnych projektov spoločnosti Geberit.

Novinky uvedené na trh v roku 2015:

 • Pisoárový systém Geberit
 • Tlačidlá Sigma20 a Sigma30


1. januára 2015 prevzal Christian Buhl pozíciu CEO po svojom predchodcovi Albertovi M. Baehnym.

Geberit prevzal fínsku spololočnosť Sanitec Group, európskeho lídra na trhu so sanitárnou keramikou. Celková hodnota transakcie, ktorá bola ohlásená v októbri 2014 dosahuje 1,29 mld. švajčiarskych frankov. Sanitec Group je domovom pre známe značky ako sú Keramag, Ifö, Kolo, Allia and Pozzi-Ginori.

Slávnostné otvorenie nového výrobného závodu v Ruše (SI).

Slávnostné poklepanie základného kameňa prístavby Logistického centra Geberit v Pfullendorfe sa uskutočnilo v apríli 2015. Nové haly budú uvedené do prevádzky na jar 2017.

Geberit sa zúčastňuje na výstave Expo Milano ako jeden zo sponzorov Švajčiarského pavilónu.

V rámci série sociálnych projektov osem dobrovoľníkov nainštalovalo kompletné sociálne zariadenie pre základnú školu Cottonlands Primary School v Juhoafrickej Republike.

Novinky uvedené na trh v roku 2015:

 • Sprchový žľab Geberit CleanLine
 • Geberit AquaClean Mera
 • Kúpeľňová séria Keramag Smyle
 • Oddialené ovládanie Geberit, typ 01 a 10
 • Hygienické preplachovanie Geberit


Od roku 2014, všetky tri pobaltské krajiny - Estónsko, Lotýšsko a Litva - majú vlastné zastúpenie spoločnosti Geberit.

Nemecké výrobné závody v Pfullendorfe, v Langenfelde a v Lichtenštajnsku prvýkrát získali certifikát ISO 50001 za energetický manažment.

Vo výrobnom závode vo Villadose (IT) bolo dokončených 6.600 m2 výrobných hál a bola spustená tretia lisovacia linka na výrobu kanalizačných rúr Silent-PP. Zároveň pribudlo 20.000 m2 vonkajšieho skladu a parkovacích priestorov pre nákladné a osobné autá.

31. decembra Albert M. Baehny odstúpil z pozície CEO a jeho nástupcom sa stal Christian Buhl.

Novinky uvedené na trh:

 • Podomietkové nádržky a ovládacie tlačidlá Omega
 • Nový sprchový odtok v stene
 • Sanitárny modul Geberit Monolith Plus
 • Ovládacie tlačidlo Sigma70
 • Stojací variant Geberit AquaClean Sela

Medzi nespočetným množstvom budov vybavených výrobkami Geberit sa aj v roku 2014 nachádza široká škála architektonických skvostov. Tu je krátky výber:

 • Vedecké a technologické centrum Avic, Nanjing (Čína)
 • Hotel Victory Therme, Erding (Nemecko)
 • Nadácia Louis Vuitton, Paríž (Francúzsko)
 • Finančná štvrť kráľa Abdullaha, Rijád (Saudská Arábia)
 • Tržnica Markthal Rotterdam (Holandsko)
 • Hlavná stanica a Ústredie rakúskych federálnych železničných dráh vo Viedni (Rakúsko)

Geberit si pripomína 50. výročie podomietkovej splachovacej nádržky prostredníctvom rôznych eventov a aktivít. Usporiadané boli gala večery v jednotlivých krajinách ako prejav vďaky zákazníkom.

Geberit zorganizoval spolu s dobrovoľníkmi ďalší projekt sociálnej pomoci, tentokrát v škole pre telesne postihnuté deti v Indii. Počas tohto projektu boli zrekonštruované priestory toaliet a prispôsobené pre telesne postihnutých.


Najnovší výrobný závod spoločnosti Geberit spúšťa výrobu v Pune (India). V súčasnosti sa tam vyrábajú splachovacie nádržky Alfa pre indický trh.

Najdôležitejšie výrobky uvedené na trh v roku 2013 sú: Geberit AquaClean Sela, strešný vtok Geberit Pluvia s útlmom hluku, ovládacie tlačidlá Sigma50 a Sigma10 v novom dizajne.

Geberit AquaClean Sela získala niekoľko prestížnych ocenení, menovite “iF Product Design Award” a “Interior Innovation Award”. Renomovaná cena "Design Plus powered by ISH 2013" bola udelená dvom výrobkom: Geberit AquaClean Sela a ovládaciemu tlačidlu Sigma70. Toto ocenenie získali za výnimočný a inovatívny dizajn s prihliadnutím na tri kritéria: ochrana klímy, energetická úspornosť a udržateľnosť.

Množstvo významných budov je vybavených výrobkami Geberit. Medzi ne patrí Hotel Chedi (Andermatt, CH), Univerzita Ekonomie a obchodu (Viedeň, AT), Centrum pre návštevniíkov Giant’s Causeway (Severné Írsko, UK), unikátny zelený projekt Bosco Verticale (Miláno, IT) a centrála Čínskej televízie CCTV Tower (Peking, CN), ktorej bol udelený titul "Najlepšia výšková budova na svete" za rok 2013 Komisiou pre výškové budovy a mestské stavby (CTBUN).


Belgicko, Dánsko a Nórsko začínajú predávať sprchovaciu toaletu Geberit AquaClean a spúšťajú kampaň na podporu týchto výrobkov.

Juhoafrická republika otvára novú centrálu v Johannesburgu. V Kodani (DK) otvára Geberit nový showroom pre koncových zákazníkov a obchodných partnerov vrátane mini akustického laboratória, školiaceho centra a zasadačiek.

V Ruse (SI) začínajú práce na novom výrobnom závode, ktorý nahradí súčasný.

Medzi novými výrobkami vzbudili najväčšiu pozornosť bezdotykové ovládanie Sigma80, sanitárny modul Geberit Monolith pre umývadlá a umývadlová batéria so sebestačným zdrojom energie. Na začínajúcich trhoch sú uvedené ďalšie dva výrobky - sanitárny modul Geberit Monolith pre WC v Číne a podomietkové nádržky Alpha s ovládacím tlačidlom v Indii.

Výrobky Geberit sú použité v celom rade prestížnych budov, vrátane štadiónu Grand Stade de Lille a múzea Le Louvre Lens vo Francúzsku; mnohé budovy postavené pre Olympijske hry v Londýne sú tiež vybavené výrobkami Geberit.

Geberit nadobúda blokovú vykurovaciu stanicu v Pfullendorfe (DE), ktorá využíva regionálne produkovaný bioplyn, čím prispieva k trvalej udržateľnosti.

Geberit realizoval sociálny projekt v Juhoafrickej republike s učňami z Nemecka, Rakúska a Švajčiarska.

Expedícia Mika Horna pod názvom Pangea končí. Počas štvorročnej expedície podporovanej spoločnosťou Geberit oboplával okolo zemegule a učil mladých ľudí rešpektu voči prírode.


Výrobná hala pre Geberit AquaClean v Rapperswile-Jone bola oficiálne otvorená 10. novembra. Dovtedy bolo sprchovacie WC vyvíjané a vyrábané externe. Nová výrobná spoločnosť Geberit Apparate AG bola založená pre vnútropodnikovú výrobu.

Günter F. Kelm odstúpil z funkcie predsedu predstavenstva, pretože dosiahol dôchodkový vek. Na valnom zhromaždení v apríli bol Albert M. Baehny zvolený za jeho nástupcu. Karl Spachmann sa stáva najnovším členom výkonnej rady koncernu a preberá divíziu predaja v Európe.

Geberit AquaClean bol predstavený vo Veľkej Británii.

V Izraeli bolo otvorené nové obchodné zastúpenie spoločnosti. Geberit takisto otvoril niekoľko informačných centier, napríklad v Španielsku a Rakúsku.

Kampane koncernu „Geberit On Tour" a „Geberit Challenge" sa uskutočnili po prvýkrát v niekoľkých európskych krajinách.

Geberit získal niekoľko ocenení: Okrem iného získal Geberit švajčiarsku cenu za marketing Swiss Marketing Prize 2011 a nemeckú cenu za logistiku German Logistics Prize 2011.

Kúpeľňa sa stále viac podobá na oázu pohody. Geberit prináša na trh dva produkty, ktoré plne spĺňajú najnovšie požiadavky - zapustené ovládacie tlačidlo Sigma60 a jednotku pre odsávanie zápachu DuoFresh. Geberit tiež predstavil ultra tenkú nádržku pre austrálsky trh, ktorá je vhodná pre tamojšie steny s hrúbkou iba tri palce.

Geberit sa prezentuje v renomovaných budovách na celom svete: Výrobky Geberit sa používajú napríklad v galérii Hepworth Wakefield Gallery vo Veľkej Británii, v opere v čínskom Kantone a v obytnom a obchodnom centre HafenCity v nemeckom Hamburgu.


Geberit AquaClean bol uvedený na trh v Holandsku a Francúzsku, salóny Geberit AquaClean sú otvorené vo Viedni a v Paríži, kde sú vystavené modely, ktoré si zákazníci môžu vyskúšať.

Geberit otvoril obchodné zastúpenie v Katare.

Slávnostné otvorenie novovybudovaného ústredia pre Áziu/Tichomorie v Šanghaji sa konalo 27. mája. Geberit Čína využil Svetovú výstavu v Šanghaji na to, aby od mája do septembra zorganizoval päť zaujímavých udalostí pre zákazníkov.

Európske logistické centrum Geberitu vo Pfullendorfe (Nemecko) bolo slávnostne otvorené 26. marca.

Známe stavby ako napríklad Prime Tower, v súčasnej dobe najvyššia budova vo Švajčiarsku, sú vybavené výrobkami Geberit. Výrobky Geberit boli tiež použité na Svetovej výstave v Šanghaji, konkrétne v centre Shanghai Expo Performance Center, v čínskom pavilóne a vo švajčiarskom pavilóne.

Geberit bol vyhlásený ako spoločnosť s najlepším trvalo udržateľným rastom vo Švajčiarsku a v celkovom medzinárodnom rebríčku získal počas WEF v Davose 10. miesto.

Dizajnové výrobky Geberit Monolith a sprchový prvok Geberit boli uvedené na trh a od začiatku priťahujú záujem architektov a konečných používateľov.


S účinnosťou od 1. januára 2010 prebral Geberit bývalého indického predajného partnera so sídlom v Bangalore a ďalšie predajné pobočky v Bombaji a Dillí.

Bola otvorená nová továreň v Givisiezi (Švajčiarsko). Došlo k rozšíreniu závodu v Lichtensteine (Nemecko): výstavbou novej výrobnej haly sa priestor rozšíril o dve tretiny.

William J. Christensen sa 1. januára 2009 ako vedúci divízie medzinárodného predaja koncernu stal členom výkonnej rady koncernu.

V rámci príprav na FIFA Majstrovstvá sveta vo futbale 2010 vybudovala hostiteľská krajina Južná Afrika päť nových futbalových štadiónov. Výrobky Geberit sa používajú vo všetkých z nich.

Stanica „Princess-Elisabeth-Station” v Antarktíde je vybavená pisoármi, toaletami a systémami Mepla, Mapress, PE a Silent z Geberit Belgicko.

Mapress, PE-HD a Geberit AquaClean sú nainštalované na hlavnom štadióne pre Olympijské hry 2012 v Londýne (Veľká Británia).

Pluvia sa používa pre odvodnenie strechy na čínskom pavilóne, ktorý bol postavený pre Expo 2010 v Šanghaji (Čína).

Toaleta s integrovanou sprchou bola znovu predstavená pod názvom Geberit AquaClean na nemeckom, švajčiarskom a rakúskom trhu. V reklamnej kampani orientovanej na koncových spotrebiteľov, ktorá nadväzuje na prirodzené vlastnosti a silu vody, Michel Comte odfotografoval Melanie Winiger a Barbaru Becker na pozadí švajčiarskych vrchov. Hlavné posolstvo je „Milujem vodu".

Bol otvorený prvý vlajkový obchod v Šanghaji.


S účinnosťou od 1. januára bola spoločnosť Geberit Balena, zodpovedná za sprchovacie WC, právne aj organizačne integrovaná do oddelenia predaja Geberit Švajčiarsko. Výsledkom bolo prakticky zdvojnásobenie počtu zamestnancov spoločnosti Geberit Švajčiarsko. Cieľom integrácie bolo zrýchlenie rastu v oblasti sprchovacích WC.

V egyptskej Káhire bolo otvorené nové obchodné zastúpenie spoločnosti.

Výrobky Geberit sú použité vo dvoch gigantických nákupných centrách. Westfield London – White City v Londýne (Veľká Británia) je vybavený potrubím z HDPE, nehrdzavejúcimi tvarovkami Mapress a inštalačnými systémami Pluvia a Duofix. Rúry Mepla a Geberit PE, 165 vtokov Pluvia a 250 inštalačných prvkov Geberit Kombifix bolo nainštalovaných do najväčšieho talianskeho nákupného centra Euroma 2 v Ríme.

Geberit sa stal partnerom iniciatívy OSN s názvom Global Compact, ktorá podporuje spoločenskú angažovanosť firiem.

Od konca roku 2008, po certifikácii závodov v Číne a v USA podľa normy ISO 14001, sú všetky výrobné závody Geberit po celom svete certifikované systémom environmentálneho manažmentu, ktorý je zameraný na znižovanie dopadu podnikania na životné prostredie, rast efektivity zdrojov a znižovanie nákladov a rizík.


10. januára kúpil Geberit firmu AMS, ktorá bola dovtedy exkluzívnym dovozcom výrobkov Geberit do severnej Afriky.

Geberit predal svoju výrobu PVC potrubí vo Veľkej Británii s účinnosťou od 1. júla. Transakcia zahŕňala celý závod a sklad v Aylesforde, predajný tím zodpovedný za predaj PVC vo Veľkej Británii a značku „Terrain“.

V meste Jeddah v Saudskej Arábii bola otvorená nová predajná spoločnosť.

Architektonicky zaujímavé stavby po celom svete sú vybavené výrobkami Geberit. Medzi príklady patrí mešita Grand Mosque v Abu Dhabi v Spojených arabských emirátoch, päťdesiatposchodový obytný dom Pinnacle@Duxton v Singapure, technologický park „Kilometro Rosso” Jeana Nouvela v Taliansku a nákupné centrum „Vulcano Buono” od Renza Piana.

Akcia spoločnosti Geberit bola 8. mája rozdelená v pomere 1:10.

Koncern Geberit zorganizoval pre svojich zhruba 3000 zamestnancov po celom svete semináre nazvané „Living Geberit”. Tieto udalosti ponúkali zamestnancom príležitosť intenzívne sa stotožniť s celofiremnými hodnotami a značkou Geberit a uvedomiť si svoju úlohu zástupcov spoločnosti.

Geberit zaviedol kódexy správania sa pre svojich zamestnancov a dodávateľov.

Heinrich Gebert, bývalý spoluvlastník koncernu Geberit, zomrel 8. augusta vo veku 90 rokov.


Čínska predajná spoločnosť ako právne nezávislá spoločnosť koncernu zaznamenala 10. rok pôsobenia. V roku 2003 firma Geberit zdôraznila svoj záujem o čínsky trh tým, že v Šanghaji založila regionálne ústredie pre oblasť Ďalekého východu/Tichomoria.

Rozšírila sa výroba v čínskom meste Daishan. Výrobná plocha sa zväčšila o 4 000 štvorcových metrov, t.j. približne sa zdvojnásobila.

Bernd Kuhlin sa 1. decembra stal členom výkonnej rady koncernu na pozícii riaditeľa predaja. V apríli prešiel Randolf Hanslin po 27 ročnom pôsobení vo firme z výkonnej rady koncernu do správnej rady.

Rozšíril sa medzinárodný predaj sprchovacích WC Balena. V USA bol na trh uvedený nový rad umývadlových bezdotykových armatúr HyTronic.

Významné budovy sú vybavené výrobkami Geberit, vrátane najvyššieho mrakodrapu Aspire Tower v katarskej Dohe, opery v dánskej Kodani a Generationenhaus West v nemeckom Stuttgarte.

Geberit Francúzsko vyhralo cenu za inováciu Fnas d’Or za podomietkovú splachovaciu nádržku Powerflush. Cena bola udelená za mimoriadny splachovací výkon nádržky Powerflush a za zníženie spotreby vody na spláchnutie zo šiestich na štyri litre vody.


Geberit Langenfeld (Nemecko) predstavil prvú vodnú vežu na svete, kde je možné na vlastné oči vidieť hygienu pitnej vody v celom kontexte.

Na veľtrhu ISH 2005 Geberit prezentoval novú technológiu Powerflush. Splachuje bez elektriny, s použitím rovnakého množstva vody, ale pod väčším tlakom ako tradičné systémy ovládania splachovania WC.

Spoločnosť Deriplast (Taliansko) bola rozdelená na dve firmy. Súkromí investori prebrali segment potrubných systémov uložených v zemi. Výroba potrubí PE a Silent-db20, ako aj špeciálnych tvaroviek zostala vo firme Geberit.

Viaceré renomované stavby, ako napríklad veža Agbar v španielskej Barcelone od Jeana Nouvela, Turning Torso v švédskom Malmö od Santiaga Calatravu a nový futbalový štadión v Mníchove z architektonickej dielne Herzog & de Meuron, sú vybavené výrobkami Geberit.

Geberit Pfullendorf (Nemecko) oslávil 50. výročie svojej existencie. Nemecka firma Geberit GmbH bola založená 6. decembra 1955.


Koncern Geberit prebral nemeckú firmu Mapress Holding GmbH v Langenfelde za 372,5 miliónov eur.Koncern Mapress je jedným z vedúcich európskych výrobcov v oblasti vysoko kvalitných kovových lisovaných rúr a tvaroviek pre široký rad aplikácií, ktoré sa vyrábajú z chrómovej ocele, uhlíkovej ocele a medi. Hlavné oblasti použitia sú rozvody vody a vykurovania pre obytné domy, kanalizácia v budovách, protipožiarne systémy, distribúcia plynu, priemyselné aplikácie, ako aj použitie na lodiach.

Geberit je v súčasnosti firmou s ročným obratom cca 1,8 miliardy švajčiarskych frankov, ktorá zamestnáva 5 300 ľudí.

Günter F. Kelm oznámil svoju rezignáciu z funkcie generálneho riaditeľa ku koncu roka. Albert M. Baehny sa stal novým riaditeľom koncernu Geberit od 1. januára 2005.

V Mexiku bola založená distribučná spoločnosť.

Geberit získal 100%-ný podiel v rakúskej spoločnosti Huter.


Dve dcérske spoločnosti koncernu Geberit v Českej republike a v Maďarsku oslávili svoje 10. narodeniny.

Geberit otvoril svoje oficiálne obchodné zastúpenie v Moskve, Geberit International AG Moskva.


Geberit kúpil podiel v rakúskej firme Huter Vorfertigung GmbH.

V júli Geberit expandoval do USA a kúpil všetky akcie spoločnosti Chicago Faucet Company so sídlom v Des Plaines, štát Illinois. V novembri prebral spoločnosť WC Technology Corporation v meste Farmington Hills, štát Michigan. V Austrálii bola otvorená nová predajná spoločnosť.


Otvorenie nového informačného centra Geberit v Jone.


Geberit kúpil britskú firmu Caradon Terrain v Aylesforde a tým značne posilnil svoje postavenie vo Veľkej Británii.

V 125. roku svojej existencie Geberit úspešne vstúpil na burzu. Súčasne predstavil atraktívny plán participácie zamestnancov.


Po prvýkrát obrat koncernu Geberit prekročil jednu miliardu švajčiarskych frankov. Spoločnosť zahájila prípravy na vstup na burzu.


Rodinní akcionári predali spoločnosť britskej investičnej skupine Doughty Hanson & Co. Členovia výkonnej rady koncernu, spoločne s ďalšími riadiacimi pracovníkmi, získali podiel v spoločnosti a zachovali tak prevádzkovú nezávislosť koncernu Geberit.

Zavedenie programu „inovačný proces vývoja” (IPD) stanovuje jednotné a záväzné postupy pre všetky výskumné a vývojové činnosti v rámci koncernu Geberit. V tom istom roku bolo dokončené stavebno-technologické a akustické laboratórium v Jone.

V Slovinsku došlo k prevzatiu firmy Prosan vyrábajúcej podomietkové splachovacie nádržky a interiérové tvarovky pre keramické nádržky.

Koncern Geberit zakladá dcérsku spoločnosť Geberit Slovensko s.r.o. v Bratislave.


Prevzatie 100%-ného podielu spoločnosti Deriplast S.p.A, výrobcu plastového potrubia vo Villadose, Taliansko (menšinový podiel vo výške 26% od roku 1989).


Geberit expandoval do Číny a založil dve spoločné firmy s dvomi výrobnými závodmi.


Založenie spoločnosti Geberit Lichtenstein GmbH v Lichtensteine, Nemecko. Vyrába inštalačné systémy Geberit (GIS) a stojky.


Začiatkom deväťdesiatych rokov došlo k odchodu členov zakladateľskej rodiny z operatívneho vedenia firmy. V roku 1991 boli pod vedením nového generálneho riaditeľa, Güntera F. Kelma, vytvorené a zavedené nové vedúce štruktúry. V rámci novej štruktúry boli predaj, výroba a služby rozdelené do samostatných divízií. Všetky vývojové a výskumné aktivity boli presunuté do Jony.


Stavba nového informačného centra vo Pfullendorfe a novej továrne v Pottenbrunne.

Vypracovanie prvej komplexnej stratégie ochrany životného prostredia.


Stavba nového informačného centra vo Pfullendorfe a novej továrne v Pottenbrunne


Produktové portfólio bolo rozšírené o systémy zásobovania čerstvou vodou.

Došlo k získaniu podielu v FAE Fluid Air Energy v Marly, vrátanie exkluzívnych marketingových práv.


Zavedenie systémov Data Access Object (DAO), Computer Aided Manufacturing (CAM), Computer Aided Engineering (CAE) a CATIA (softvér pre Computer Aided Design (CAD) a Manufacturing CAM).


Akvizícia firmy Sanbloc GmbH, Weilheim, Nemecko. Tato spoločnosť vyrába inštalačné prvky.


Otvorenie informačného centra pre taliansky trh v Manno, Ticino.


Založenie firmy Geberit A/A v Lystrupe, Dánsko.


Uvedenie veľkokapacitného skladu v Jone do prevádzky.

Zväčšenie továrne vo Pfullendorfe.


Značné rozšírenie sortimentu zavedením inštalačných systémov a sprchovacích WC.


Založením dcérskej spoločnosti Geberit Manufacturing Inc., Michigan City, Indiana, USA sa Geberit vydal na svoju zahraničnú expanziu.

Reštrukturalizácia spoločnosti Geberit a založenie Geberit Holding SA.


Prvé pokusy so sprchovacími WC.


Založenie Geberit B.V. v Amsterdame.


Zavedenie technológie vyfukovania pre efektívnejšiu výrobu nádržiek.

Začiatok výroby v závode Geberit v Pottenbrunne, St. Pölten, 50 km západne od Viedne.

Založenie Geberit B.V. v Bruseli.


Nová továreň otvorila svoje brány vo Pfullendorfe.


Založenie spoločnosti Geberit vo Viedni


Predstavenie prvej podomietkovej splachovacej nádržky.


Geberit ďalej expandoval a presťahoval sa do nových priestorov v priemyselnej zóne v Jone neďaleko od Rapperswilu.


Založenie predajnej spoločnosti Geberit Sàrl v Paríži.


Logickým následkom úspechu plastovej nádržky bol vstup Geberitu na trh kanalizačných systémov. Aj v tejto oblasti spoločnosť používa najmä plasty a vyrába zápachové uzávierky a iné lisované prvky z polyetylénu.


Založenie dcérskej firmy Geberit GmbH v juhonemeckom Pfullendorfe, s predajnou organizáciou a technickými poradcami.


Názov Geberit bol zaregistrovaný ako chránená značka a odvtedy sa toto meno používa ako obchodný názov a značka kvality pre všetky výrobky Geberit.

Tretia generácia rodiny zakladateľov, Heinrich (1917-2007) a Klaus (1926-98), obaja synovia Alberta Emila a Reginy Gebert-Droeser, prebrali vedenie podniku. Vďaka úsiliu týchto dvoch mladých podnikateľov dosiahol Geberit prelom a rozvinul sa do medzinárodnej spoločnosti.


Bola vyrobená prvá plastová nádržka. S príchodom tohto výrobku spoločnosť zaznamenala výrazný vzostup.


Zásadný zlom pre budúci vývoj spoločnosti nastal vtedy, keď začala pracovať v oblasti spracovania plastov. V tej dobe išlo o úplne novú technológiu používanú na výrobu nehrdzavejúcich prvkov splachovacích nádržiek a rúr.

Medzi rokmi 1935 a 1952 zápasila spoločnosť Gebert & Cie. s veľkými problémami. Istotne bola čiastočne na vine aj druhá svetová vojna, no o iných dôvodoch týchto problémov a ich osobitnej povahe sa môžeme iba domnievať. Počas týchto rokov bol výrobný materiál dodávaný iba po predošlom zaplatení. V tomto čase (1953) mal Albert Emil Gebert už 73 a Leo Gebert 65 rokov. 36-ročný Heinrich Gebert požiadal svojho mladšieho brata Klausa (27), aby vstúpil do firmy. Podnikateľský duch týchto dvoch mladých mužov bol tak silný, že sa im podarilo prekonať všetky problémy.


Albert Emil Gebert otvoril prvú zahraničnú pobočku, maloobchodný sklad v Paríži.


Dokúpenie ďalších 851 m2 pozemku na Falkenstrasse pre rozšírenie výrobného závodu.


Bola dokončená nová budova a všetky doterajšie výrobné jednotky a dielne sa presunuli do nových priestorov. Výroba bola zameraná na nádržky s olovenou štruktúrou so špeciálnymi medenými a olovenými tvarovkami a guľovými kohútmi, ktoré si Geberit patentoval vo Švajčiarsku i v zahraničí. Výrobný sortiment doplnili zápachové uzávierky, ako aj uzatváracie ventily z olova pre chemický priemysel.


Rozšírenie sortimentu výrobkov o zápachové uzávierky a uzatváracie ventily pre chemický priemysel.


Uprostred prvej svetovej vojny sa začala výstavba nového výrobného závodu.


Míľnikom v histórii firmy bola kúpa pozemku na ulici Falkenstrasse v Rapperswile. Albert Emil Gebert kúpil pozemok s rozlohou 1'493 m2 za cenu 8,50 švajčiarskeho franku za meter štvorcový.


Zaregistrovaný prvý patent na drevenú nádržku „Phoenix“. Spoločnosť čoskoro dodávala zákazníkom v celom Švajčiarsku a susedných krajinách túto spoľahlivú nádržku.


Prvé splachovacie nádržky vyrobené vo Švajčiarsku opustili továreň v Rapperswille.

Po smrti svojho otca synovia Albert Emil Gebert (1880-1969) a Leo Gebert (1888-1964) prebrali vedenie spoločnosti.

Albert a Leo sa oženili so sestrami pochádzajúcimi z Bazileja, Reginou a Annou Droeserovými. Albert Emil a Regina Gebert-Droeserová boli niekoľko desaťročí jedinými akcionármi a riaditeľmi spoločnosti. Leo Gebert mal špeciálny talent na vymýšľanie nových vynálezov. Bol skutočným objaviteľom splachovacieho mechanizmu s ventilom. Netrvalo dlho a obaja podnikaví bratia začali pripravovať plány na výstavbu vlastného výrobného závodu, aby sa všetky ich výrobne a dielne, ktoré boli roztrúsené na rôznych miestach po celom mestečku Rapperswil, zjednotili pod jednou strechou.


Albert Emil Gebert vyrobil prvú drevenú nádržku s olovenou štruktúrou s tvarovkami z olova, a to pod značkou „Phoenix”. Tento výrobok bol kľúčový pre ďalší rast firmy.


Kúpa nehnuteľnosti Phoenix na slnečnej strane námestia Engelplatz. Dielňa sa tiež presunula do týchto priestorov a na prízemí bol otvorený obchod. Stará dielňa bola predaná v roku 1900.

Na prelome storočí boli zariadenia a príslušenstvo pre sanitárne inštalácie ešte stále pomerne primitívne. To privádza bratov Alberta Emila a Lea k myšlienke otvoriť si svoju vlastnú továreň. Spoločnosť sa ďalej rozširovala pridaním zlievárne, nástrojárne, sústružne a dielne špecializujúcej sa na ošetrenie povrchov.


Gebert sa oženil s Josefinou Domeisenovou, ktorá bola o tri roky mladšia. Gebert kúpil nehnuteľnosť na uliciach Herrenberg 25/obere Halsgasse 39 od rodiny Josefiny za 8000 švajčiarskych frankov. Zo šťastného manželstva vzišlo šesť detí. Bohužiaľ, tri dcéry zomreli na záškrt a jedna dcéra sa utopila pri tragickom nešťastí na člne. Rodičom tak zostali iba dve deti - synovia Albert Emil a Leo Gebert.


Caspar Melchior Albert Gebert (1850-1909) zo švajčiarskeho St. Gallenkappelu otvoril svoju prvú klampiarsku dielňu na námestí Engelplatz v starej časti mesta Rapperswil.